Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítetek légyszi, mit csináljak?

Segítetek légyszi, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Utolsó évem az egyetemen és annyira, de annyira stresszelek, hogy az hagyján, hogy extrém mértékben hullik a hajam, de mellette durva falásrohamaim vannak. Ránézésre(olyan karom van, hogy elhányom magam...konyhásnéni feeling)és érzetre(szűk ruhák) is kövérebb lettem 2 hónap alatt. 😭 Én 10 kg-t látok magamon. Családom a felét maximum... dehát lehet csak nem akarják elmondani, nehogy a pszichiátrián kössek ki!

Jelenleg ismerkedési fázisban vagyok egy férfival és emiatt is stresszelem magam,hogy nehogy kiábránduljon. Még mindig van vizsgám, de már szeretném visszanyerni az alakomat. Hogy vágjak bele, ha most jön kb a legnehezebb kollokvium és tudom, hogy az éhség miatt nem tudnék úgy tanulni.

Pár nap, max 1 hét múlva találkozunk. 12 napja látott... mennyit hízhattam azóta? Istenem... utálom magam, meg az egész rohadt életemet!

Ja és tényleg dagadék vagyok... m/l méret jelenleg... a belem miatt l-es legginst hordok. 🤦‍♀️🤦‍♀️

175 cm, szóval nem cuki kisgömböc, hanem debella állat kategória.


2022. jan. 24. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

m/l méret?😅

akkor siránkozz ha majd 6XL lesz

2022. jan. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Iezdj el normálisan, szervezetten enni. Ne éhezz hanem egyél minőségi ételeket. És 3 óránként egyél valamilyen kis vagy nagyétkezést, a tanulástól távol, asztalnál, ülve, lassan, nyugodtan. Nekem ez segített. Kis rendszert vitt a napjaimba és mivel nem összevissza ettem, a falásrohamaim is megszűntek. Utána a mennyiségeket is tudtam kojtrollálni.

Nekem még a nassolás is gondot okozott. Nem hagytam abba de délutánra korlátiztam amikor enerváltabb voltam és előre kimértem az adagot amit megengedtem magamnak nassolni. Azt osztottam be

2022. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez hiszti, látott 12 napja, és tetszettél neki, biztos nem híztál max. 1-2kg-ot. Egyél rendszeresen normális kajákat, nem most kell elkezdened fogyókúrázni.
2022. jan. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz szembetűnő pár kiló, úgyhogy ezen ne stresszelj! Az egyetemes vizsgák épp elég stresszel járnak.És a stressz sem jó,mert valakire ilyen hatással vannak.Hogy eszik,hízik.

Amit tehetsz hogy normális ételeket eszel,ezalatt azt értem hogy tápláló ételeket...akkor nem leszel éhes.Számolhatod a kalóriát is.Azt javaslom egy ilyen kalóriaszámláló appon nézd meg hogy jelenleg hogy étkezel,az alapján mennyivel eszel többet a kalóriaszükségletnél.És azon belül nézd meg a különféle makro tápanyagokat hogy miből mennyit viszel be.És változtass,nézz olyan ételeket amelyek a kedvedre valók,magas rost és fehérjetartalmúak,és viszonylag alacsony zsír és szénhidrát tartalommal bírnak.Egy ilyen kalóriaszámlálón rengeteg étel van,és rengeteg információ,amelynek segítségével nagyon jól megtudod szervezni az étkezésed.

A másik pedig hogy ne 3 szor egyél egy nap,hanem duplázd meg.6-7szer...keveseket.És tápláló ételeket...ha így étkezel és 2-3 óránként mindig eszel valami táplálót akkor nem fog kínozni az éhség.

2022. jan. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem híztál ennyi idő alatt annyit, hogy probléma legyen. De ha változtatni akarsz, az jó. Az egyik dolog, amit megtehetsz magadért, hogy rendszert teszel a napjaidba. Felkelsz, tornázol egy picit, egészséges reggeli, majd leülsz tanulni. A másik, hogy tanulás közben eszegess egészséges, alacsony kalóriás rágcsákat (roppanós zöldségek, alacsonyabb cukortartalmú gyümölcsök). Nekem sokat segített a mogyoróvaj is. Bár messze nem alacsony kalória,de számomra nagyon jó éhség elnyomó, és nem rágcsálok feleslegesen mellette. De nekem a sima sótlan mogyoró is bejött. A sósból hihetetlen mennyiséget tudok megenni, de a sótlanból elég 4-5 szem. A harmadik dolog, hogy a főétkezéseid legyenek meg, legyenek kiadósak, de ne tocsogjanak zsírban, cukorban/fehér lisztben. Ha van időd, egy fél órás, egy órás séta is jót tehet naponta. Tudom hogy nehéz letenni a tételeket, meg a tanulást, de friss fejjel jobban fog menni. Ha folyton a 4 fal között vagy, a mentális teljesítményed is romlik.
2022. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológust ajánlanék, a folyamatos stressz nagyon káros.
2022. jan. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

12 napja látott?? Hát, azóta tuti nem változtál sokat.

Túlságosan rápörögsz erre. 175 centisen, ha M és L ruhákat hordasz, akkor simán lehetsz teljesen normál, vékony alkatú.

Hány kiló vagy? Szinte biztos vagyok benne, hogy nem is sok.

2022. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Küldj egy képet magadról és mi megmondjuk, hogy dagadt vagy, vagy sem.Ne hallgass senkire rajtunk kívül !
2022. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az m/l méret semmit nem mond. Hány kiló vagy a magasságodhoz? És tulajdonképpen mi a kérdés? 12 nap alatt nem tudsz annyit hízni, nem fog kiábrándulni belőled.
2022. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!