Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni vágyók! Ti mit tesztek...

Fogyni vágyók! Ti mit tesztek ilyen helyzetekben? Legyek kicsit önző, és legyen a fogyásom az elsődleges, vagy hagyjam magam és engedjek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

-Például sokszor van hogy reggel lenne csak időm mozogni egyet, de a párom mindig mondja hogy inkább maradjak lustálkodjak vele. Engedjek neki szeretetből, vagy igenis magacsoljam meg magam és menjek el futni? Önzőség ez?


-Vagy például ha rokonokhoz megyünk több napra, Önzőség nekik szólni, hogy valami diétásabb ételt is készítsenek, vagy legalább had vigyek magammal én is valamit, ha ez fáradság számukra? Ilyenkor sose merek szólni, mert önzőségnek gondolom.


- Illetve ha valaki vesz, vagy készít nekem szeretetből valami sütit, csokit, mit csináljak? Nyilván finom, megenném, de úgy nem fogok fogyni ha folyton megeszem. Nagyi sütije? Mit kezdjek a csokikkal amit kapok?


Eleve nehéz az életmódváltás számomra, nem tudom hogyan kommunikálnak ezt a környezetemnek hogy vegyenek komolyan is...



2022. márc. 22. 16:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
38%

Kalórideficittől fogsz fogyni. Ha a csoki belefér a kalória keretbe, akkor egyél belőle. Nem olyan ördöngösség, csak a vendégségben sem kell háromszor szedni mindenből. De gondolom nem 2 hetente jártok vendégségbe. Néha belefér, hogy egyél a szokásos ételekből, ha tényleg nem a fél lábast kajálod be.

Ez a "szeretetből" sütök neked sütit, és önző vagy, ha nem fogadod el, ez a legdurvább érzelmi zsarolás. Úgyszintén párod részéről, hogy lustálkodj vele reggel. Ha szeretnek, akkor tiszteletben tartják, hogy figyelni akarsz a súlyodra, az egészségedre, és támogatnak, segítenek benne. Inkább az az önzőség, amit ők csinálnak.

De amint már a többiek is megírták, ez mind kifogás részedről. Tényleg kényelmes dolog áthárítani a felelősséget mindenki másra, mint belátni, hogy akaratgyenge vagy.

2022. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%

Én nem lacafacázok, viszek magamnak kaját, ha olyan helyre megyek hosszabb távra vendégeskedni... :D

Anyós csak zsírban tocsogó tésztát tud csinálni, ha főtt vega kajáról van szó. Vacsorára meg a vajas pirítós megy náluk. Sajna ők olyan étrendet követnek, amiből én nem tudnék jóllakni lelkifurdalás nélkül.

A családomnál meg mindig van valami sali/rakott zöldség, abból tudok enni, még ha a mama jó sok sajttal meg is küldi.


Pároddal meg javaslom, hogy beszéldd meg, hogy neked ezért és ezért fontos az edzés és találjátok ki, hogy melyik időpontok felelnének meg mindkettőtöknek.


Csokikat nekem is folyamatosan adják. Megköszönöm és berakom otthon a szekrénybe. Páromnak, vendégeknek jó lesz, néha még én is eszem belőle egy kockát. Sütit meg nem szoktak nekem sütni, max szülinapra tortát, de azt is családosan esszük, tehát nem vágnak hozzám "szeretetből" egy tepsi süteményt. Egyébként akivel olyan jó a viszonyod, hogy szeretetből csak neked süt, annak szerintem el tudod azt mondani, hogy te életmódot váltottál és egy tepsi süteményt nem szeretnél betermelni, ezért ne süssön neked.

2022. márc. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%

Futni elmegyek máskor, ha a páromnak fontos a reggeli együtt pihizés és en is szívesen maradok.


Rokonoknál azt az egykét napot elengedem, nem szamolok kalóriát, abból válogatok egeszseges és kevesebb kalóriás dolgokat, amiket alapból főznek. Nem ez a 2 jap számít.


Csokit elfogadom, megköszönöm, értekelem a gesztust, magát a csokit meg továbbadom.


Nem olyan nagy kihívások ezek...

2022. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

En bnom is sokat hisztizett anno, hogy heti 5x kondiba jarok ahelyett h vele lennek. De mentem akkor is, mondvan h igy jott velem ossze meg.am is egyutt vagyunk a nap tobbi reszebe kb.

Vendegsegbe nagyon ritkan jarok ugyhogy annyi belefer, ha meg pont nem akkor csak annyit eszek amennyit lehet.

Ajandek suti is eleg ritka.. ha nem akarom megenni megkoszonom aztan megeszi mas

2022. márc. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. ha tényleg nincsen máskor időm - VAN, és neked is ;) -, akkor megyek reggel futni

2. én mindig diétázok, mert nem ehetek búzaszármazékot, szóval ha nem tudnak nekem diétás ételt készíteni, akkor viszek

3.csokit eszek, sütit sohasem, és akkor sem, ha ez xy-nak nem tetszik

2022. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi meglátásokat!
2022. márc. 26. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!