Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a húgomnak...

XXNeonSmashXx kérdése:

Hogyan segíthetnék a húgomnak a fogyásban?

Figyelt kérdés

Ő 4 évvel fiatalabb nálam, régen szép, vékony alakja volt, de amióta a KFC-ben dolgozik nagyon sokat hízott, egyébként is alacsony, de őt ez nem zavarja, minden nap gyorskaját eszik, nem sportol semmit.

Senki nem mer szólni neki, hogy ez hosszútávon nem egészséges.

Én személyi edzőnek tanulok, elég jó tudásom van az edzés és a táplálkozás területén, szívesen segítek annak, aki már fejben eldöntötte, hogy változtatni akar az életmódján, de nem tudom, hogyan tudnám ezt a hugomnál elindítani?

23/F



2022. jún. 27. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Mérd meg neki egyszer a vérnyomását vagy a vércukrát. Vagy csak mondd neki, hogy kérjen a házi orvostól egy beutalót általános vérképre, mert kíváncsi vagy a koleszterinszintjére.
2022. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, de nem hiszem, hogy engedné. A másik fontos dolog, hogy rengeteget dohányzik, amit csak így elejtettem beszélgetés közben, hogy káros és azóta azt hiszi, hogy csak neki akarok rosszat mivel jönnek az elvonási tünetek.
2022. jún. 27. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Az élet örök igazsága: Ne segíts annak, aki erre nem tart igényt.
2022. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ok, köszi.
2022. jún. 27. 17:45
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Túlbonyolítottad, kedves kérdező, látszik hogy kamu kérdés.
2022. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, amíg ő fejben erre nem áll készen, nem akarja igazán, addig úgysem fog lefogyni. Hosszútávon biztosan nem, ha csak csesztetve van, és ráerőltetik a dolgot. Ha nincs meg a saját motivációja, akkor halálra van ítélve az egész.
2022. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hatos válaszolónak igaza van. Amíg ő nem akarja igazán, addig úgysem fog lefogyni. Meg aztán lefogyni nem elég, aki egyszer elhízott, az hiába fogy le, utána ha nem figyel, újra visszafog hízni. Nagyon könnyű visszahízni, ha az ember nem figyel. Pont ezért ez egy olyan dolog, amit neki kell akarnia, mert ide egy életmódváltás kell, nem pedig egy pár hónapig tartó fogyókúra, hanem életmódváltás. Az életmódváltáshoz pedig elhatározottság kell. De amúgy szerintem egy idő után a legtöbb ember eljut odáig, hogy bizony zavarni kezdi a túlsúly, de amíg őt nem zavarja, addig úgy sem fog lefogyni. Tök jó, hogy segíteni akarsz neki, de szerintem is, ha nincs meg neki a saját motivációja, akkor halálra van ítélve az egész.
2022. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a fogyás témát. Nem a te dolgod, nem a te felelősséged, és csak ártasz, ha erőltetni próbálod. Ha minél biztosabb lelki társa vagy a testvérednek, azzal segítesz a legtöbbet. Ehhez minél jobb önismeret kell, és pszichológiai dolgoknak kell utánaolvasni. Könnyen lehet, hogy kiderül: valójában nem közvetlenül a gyorskaja okozza a hízását, hanem a munkahelye stresszes, és ez okoz túlevést (meg erre reagál a dohányzással, ezt teszi elviselhetővé).
2022. jún. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos amíg ő nem akarja, addig sehogy. Sajá tapasztalat. Hiába mondott nekem bárki bármit, nem vettem figyelmebe vagy bántásnak vettem. Amíg én magam be nem kattantam. Nekem a diplomaodztóm hozta el az elhatározáet, kölcsön kellrtt kérjek nagyobb ruhát aztán a képek se tetszettek.

Szóval azt mondom, valami ünnepre kapja azt hogy elviszed ruhaboltba ehoppingolni és kap 1-2 ruhát. Lehet az felnyitja a szemét

2022. jún. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
"szívesen segítek annak, aki már fejben eldöntötte, hogy változtatni akar az életmódján" - na ez az amit ő nem döntött el és nem akar.
2022. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!