Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el fogyókúrázni...

Hogyan kezdjek el fogyókúrázni és mozogni?Mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok 72 kg-val és a 167 cm-el szeretnék kicsit formásabb feneket,lábat meg legfőképpen a hasamról sokat fogyni.

Sokáig sportoltam egyesületeknél és már egy féléve abba hagytam.Nem tudom, hogy mivel érdemesebb elkezdenem.Járjak el futni reggelente vagy kardióznom kéne elöszőr is utána izmot építeni?



2022. aug. 31. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Először helyesen kell étkezni. Csak akkor ha éhes vagy. Mértékkel, cukros dokgokat csak ritkán. Minden étkezéshez zöldség.

Sport bármi amit csinálsz az jó. Olyat csinálj amit szeretsz és akkor nem fogod megunni

2022. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy héten hányszor érdemes sportolni?Vagy minden nap érdemes?
2022. aug. 31. 09:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vallom sportolás terén, hogy annyit, amennyit hosszútávon tartani tudsz és a te életviteledbe beilleszthető. Sokkal jobb heti kétszer fél órát de folyamatosan, mint ezen a héten heti ötször majd utána feladod. És igen, azt, amit szeretsz.
2022. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a kettes írja. Maga a fogyás nazyrészt az etkezesen mulik. De heti 2-3 sport pl teljesen jo. Ha van kedved es idod tobbet akkor meg jobb. Ha csak heti egyre van idod, az is jobb mint a nulla
2022. aug. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Kalória deficit. Anélkül nem fogsz fogyni, erre már vannak oldalak ahol ki tudod számolni a napi Kalória szükségletedet keress rá
2022. aug. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
31%
Kocogástól fogysz a legtöbbet, kardióval tudod formálni a popsid, persze helyes étkezéssel. Napi 3liter csak vízet kell inni, s annyit kell étkezni bármit, amennyit le is mozogsz. Este 6 után ne egyél semmit.
2022. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első körben tényleg a kaját kell rendbetenni, hiába a sportos válaszokatr hallod csak meg.

Sportolhatsz te napi 2 órát is egy szar étrend mellett.

2022. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igazából azzal érdemes kezdeni, amivel a legtöbb gondod van. Ha ez az étkezés, akkor kezdd azzal. Egy kis változtatás egyszerre. Ha az már nem kihívás, jöhet a következő. Ha az adott területen minden rendben van, jöhet a másik.

Egyébként a futás nem kardió...? Nyilván függ az intenzitástól, de mikor legutóbb utánanéztem, kardió volt.

Kerek feneked pedig attól lesz, ha a farizmaidat terheled, például súlyos edzéssel. Nyilván nem csak azzal lehet, de az a leghatékonyabb. A kardió erre nem jó.

2022. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Étrendel sosem voltak problémáim az elmúlt hónapokban,inkább a sportolással.
2022. szept. 1. 19:20
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem úgy sikerült, hogy nem erőltettem. Fogyni mindig akartam, általában 162 cm és 62-63 kg szoktam lenni. Egészségügyi problémák miatt kellett szinte teljesen kiiktatni a zsírt az étrendemből. Így elkezdtem ezt csinálni júniusban. Nagyon minimális kókuszzsír, az is csak akkor, ha nagyon muszáj. És elkezdtem magam jobban érezni. Gondoltam, ha már úgyis diétázok, legyen kerek az egész😁 Elhagytam aztán a fehérkenyeret, ritkán ha ennék, puffasztottrizzsel pótolom, de max 1-2t. Abbahagytam enni az édességeket, elkezdtem enni több csirkehúst, zöldségeket, salátákat, bulgurt, grecskát, kását, tésztából néha teljes kiőrlésűt, tejből, kefirből és joghurtbol zsírszegény, stb. Cukros üdítőket évek óta nem iszom, csak szénsavmentes ásványvizet. Szóval az ételeket jobban megválogatom, néha utánanézek a kcal. tartalomnak, de nem szamolgatok... junius elején voltam 64 kg, most 57. Kb 2 hete kezdtem súlyzós edzést, mert elég lapos lett a fenekem 😄

Mikor régebben belekezdtem, egy idő után mindig elment a kedvem mert idegesített a szamolgatás, meg hogy átlépem, vagy mikor mit léptem át és befejeztem az egészet. Így, hogy nem görcsölök annyira rá, csak figyelem a szervezetem, sokkal könnyebb nekem.

2022. szept. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!