Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez hogy van? Mások mindíg...

Ez hogy van? Mások mindíg viszik magukkal mindenhova a kaját amit kiszámolnak 1 napra és azt eszik vagy ha nem otthon vagytok akkor mit esztek?

Figyelt kérdés

Mások mindíg viszik magukkal mindenhova a kaját amit kiszámolnak 1 napra és azt eszik vagy ha nem otthon vagytok akkor mit esztek?


Én minden nap csinálok kaját magamnak de van hogy nem tudok hazamenni érte és másnap már nem tudom azt enni, ilyenkor mindíg elrontom az egészet mert máshol nincs normális, egészséges kaja



2022. szept. 3. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

"máshol nincs normális, egészséges kaja"

Annyira szeretném megtudni, hogy az emberek mit értenek egészséges kaja alatt, ugyanis ez a kifejezés csak Femina.hu cikkekben létezik.

Fogyás szempontjából a heti összkalóriabevitel számít. Ha a hetet úgy hoztad ki, hogy összességében kalóriadeficitben voltál, akkor fogyni fogsz. Egy-egy étkezésen semmi sem múlik, emiatt ne szorongj.

2022. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha nem viszek be elég fehérjét akkor nem ér semmit az egész..
2022. szept. 3. 10:50
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Mi nem ér semmit? A fogyás a kalóriákon múlik, nem a fehérjén. Ha pedig nem vagy testépítő vagy erősportoló, akkor a napi fehérjebeviteled bőven elég, ha valahol 0.8 és 1.5 g/tskg között mozog. Ennyit egy óvodás is bevisz napi szinten úgy, hogy nem számolgat, sőt oda sem figyel rá. Nem kell ezt túlmisztifikálni, bármit is ír a Nők Lapja, nyugi.
2022. szept. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Mégis, mi a jóég egeszséges szerinted, amit nem lehet megvenni egy boltban?

Vegyel magokat, gyümölcsöt, vegyél egy müzliszeletet, vagy vigyél egy szendvicset. Vagy mégis mi olyan rohadt nehéz ezen?

2022. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy hova megyek. Egyetemista vagyok, van, amikor reggeltől estig bent vagyok az egyetemen, és akkor viszem magammal az egész napos kajámat. Viszek szendvicset, salátát hússal, bulgurral, de simán viszek zabkását is magammal. :D Előző este szoktam összeállítani, aztán reggel minden be a táskámba. De ha csak pár órára megyek be, akkor van, hogy csak egy müzliszeletet viszek magammal, és majd eszek, ha hazaérek. De ha pl. elmegyek pár órára a városba, vásárolgatni és ilyesmi, akkor nem viszek magammal kaját, mert azért pár órát kibírok étel nélkül. Valami csoki mindig van nálam, ha esetleg leesne a vércukrom, de ennyi. Ha pedig megyek rokonokhoz, például a nagyszüleimhez, akkor nem szoktam vinni magammal kaját, hanem eszek, amit ők készítenek, csak próbálok mértékkel enni és nem telezabálni magamat. Szóval az, hogy viszek-e magammal kaját, az programtól függ. De ha esetleg valamiért a boltban kéne valamilyen kaját vennem, vagy valamelyik étteremben, mert megéheztem és nincs nálam semmi, azt sem egy tragédiaként fogom fel.


De amúgy "normális, egészséges kaja". Salátát hússal általában még egy szupermarketben is betud az ember szerzeni. Nyilván az árát nem éri meg, meg nem olyan, mintha az ember otthon csinálná meg magának, de ha hirtelen kell kaja, és egészséges kaja kell, akkor ott van még az is. Illetve nem annyira vagyok jártas a gyorséttermekkel, de biztos vagyok benne, hogy mindegyiknél lehet olyan ételt kapni, ami viszonylag egészségesebb.


"Én minden nap csinálok kaját magamnak de van hogy nem tudok hazamenni érte". De akkor miért nem viszed alapból magaddal a kaját, ha tudod, hogy csak sokára tudsz majd hazamenni és enni? Mármint persze, vannak kaják amik nem bírnak ki olyan sokat hűtő nélkül, de attól még sok lehetséges opció van.

2022. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

"másnap már nem tudom azt enni"


miért is nem tudsz másnapos kaját enni? Tényleg olyan rohadt megoldhatatlan probléma?

2022. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenhova viszem magammal,csak munkàba.Nagyjàból ugyanazokat eszem,így nagyjàból a kalóriabevitelem is ugyanúgy alakul,kisebb-nagyobb eltèrésekkel.Nem csak azért viszek magammal kaját,mert egészségesebb,lényegesen olcsóbb is.Illetve időt spórolok ebèdszünetben,hogy nem kell sorban àllnom.

Például valódi tömör rozskenyérből szoktam szendvicset csinàlni,csirkemellsonkával meg vajkrèmmel vagy sajttal.Ez kb 200 kcal-ra jön ki,és igen laktató.Pékségben ilyet nem lehet venni.Amit àrulnak is általàban fehèr kenyérből van,max kevert (vagy színezett) a barna kenyér,és akkora adagok,hogy simàn van 700 kcal,ráadàsul dràga.

2022. szept. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 azért mert ha elmegyek dolgozni és közben kitalálom hogy nem haza megyek akkor nem tudom magammal vinni....... nem akarok bemenni boltba ha már csináltam kaját
2022. szept. 3. 17:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Én versenysportolóként nem stresszelek ennyire a kaján. Te egy kicsit túlaggódod a dolgokat.
2022. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tehát táplálkozási zavarod van. Oké. Sajnos sok embernél ebbe megy át a diéta.


A "máshol nem eszek, mert..." az már táplálkozási zavar.


Nekem gluténérzékenyként nincs opció, ha nem viszek kaját, akkor nem TUDOK mit enni - és nem hisztiből, hanem mert nem ehetem meg az adott ételt.

Bár ilyenkor jön szóba a meki gm hamburgere - és nem érdekel, hogy nem "egészséges", de legalább nem döglök éhen estig.

2022. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!