Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megállt a fogyás?

Megállt a fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 29 éves nő vagyok, júliusban kezdtem el kalória szamlalassal fogyni. 73kg-rol indultam, most olyan 62-63 kg vagyok. Célom olyan 56-57 kg. Jelenleg 1500 kaloriat eszem de egy ideje megrekedtem a 62-63 kilon. Most lejjebb vittem 1400ra de ennél lejjebb nem hiszem, hogy egészséges. Jelenleg heti 2x spinningelek, az segíthet ha beiktatok plusz napokat?

167 cm vagyok


2022. okt. 2. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a plusz mozgás mindig jó, de azért nem kell megijedni meg rögtön lejjebb vinni, az emberi test ilyen, nem egyenletesen fogyunk. Várj egy kicsit szerintem.
2022. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Már nem adnám fel, meg koplalni sem szeretnék csak türelmetlen vagyok :D de nyilván a plusz kilók se hónapok alatt jöttek fel
2022. okt. 2. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyárra összejön az, és lehet bikiniben pózerkedni :-D
2022. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

ez az 1400 jó lesz, ne keseredj el, innentől tényleg nagyon nagyon lassú a dolog, havi fél kiló kb normális. sajnos ez a legnehezebb része, tartsd az 1400at, lejjebb ne menj és kitartás

(átérzem a dolgot, 94 kilóról fogytam, most 62 vagyok, az elején 1700zal fogytam, most nekem si 1400)


a másik dolog amit tudsz tenni, az egy edzés. talán a legjobb ebben az esetben heti plusz egy 60 perces kardió. ellipszis vagy bicikli egyenletes közepesen gyros tempóban

nagyot fog dobni, éget kb 300-400 kalóriát, ilyen kis keret mellett az elég sok

2022. okt. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért a havi fél kiló kvára lassú, az utolsó kilók is lemehetnek havi 1-2 kilóval simán.
2022. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne szünetet tartani, ahol felviszed a kalóriákat szintentartásra, ezzel egy kis pihenőt adsz a szervezetednek. Nem muszáj kizsigerelni, annál jobban fog ellenállni - türelmetlenkedni pedig pláne nem érdemes. Ami érdemes lenne viszont, a spinning mellé súlyzós/saját testsúlyos edzéseket beiktatni.


8-12 hét amúgy is a max., amit egyhuzamban érdemes kalóriadeficitben tölteni, utána muszáj egy kis pihenő (az ideális ugyanannyi idő lenne, amennyit eddig a fogyással töltöttél, remélem lesz hozzá türelmed), utána újra elkezdhetsz deficitben lenni, annál jobban fog menni. Ez egy életre szól, nem érdemes sietni, ha most van türelmed helyesen csinálni, akkor utána örökké élvezheted az előnyeit.

2022. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én napi ezer kalóriát igyekszem enni, de még így is eltelik másfél hét mire valamerre moccan a mérleg, talán a türelem és a kitartás a kulcs.

(kistermetű, ülő munkát végző ember vagyok, ne sikoltozzatok légyszi)

2022. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hallgass a 6-osra, ne csökkentsd tovább egyelőre a kalóriabevitelt szerintem se. Adj egy kis időd a szervezetednek,a mozgást növelheted, de tenyleg jót fog tenni egy kis szintentartós "szünet" (ami nem szünet, hanem szintentartás :) ).
2022. okt. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!