Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha minden nap eszem túrót(200-...

Ha minden nap eszem túrót(200-250g), annak hosszú távon lehet negatív hatása az egészségemre?

Figyelt kérdés

2022. nov. 24. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
A tej és tejtermékek nagy mennyiségű fogyasztása a vizsgálati anyagok szerint okozhat egészségügyi (pl. emésztőszervi, endokrinológiai, onkológiai) problémákat. Ettől függetlenül nem valószínű, hogy esetedben adott egy tökéletes étrend, egy tökéletes életmód, és pont azon a 200 gramm túrón fog múlni az egészséged.
2022. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem jobb mint az édes tej de egyél mást is joghurtot,kefírt,sajtot mert a változatosság azért kell én két nap joghurtot, két nap sajtot eszem.
2022. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Ki-, és miért eszik minden nap 20 -25 deka túrót?!

Nekem már egy hét után hányingerem lenne tőle.


Gyerekként a csokigyárba mentünk egy hétre diákmunkára. Három nap után hányingerünk volt a csokitól. utána fél évig szinte egyikünk sem evett csokit.

2022. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1#

Koszonom, mindenkeppen utanajarok akkor a lehetseges rizikofaktoroknak.


2#

Jo otlet, koszi a tippet! Meg is feledkeztem valamiert a joghurtrol, pedig azt is szeretem. A sajtot meg egyenesen imadom. : )) Meg azon gondolkozom, hogy bevezetnem a tojast is heti szintre, es akkor lenne meg egy nap, amikor nem turozom.


3#

En kifejezetten szeretem. Nem magaban eszem, hanem hozzakeverek valamilyen pepesitett gyumolcsot, natur mogyorovajat, kokuszreszeleket, magtormeleket stb. es igy nagyon finom es valtozatos is egyben. : )


Egyebkent pedig azert eszem ennyit, mert husbol nem lenne meg az elegendo feherjebevitel napi szinten. Nem vagyok vegetarianus, csak egyszeruen nem tudok nagyobb mennyisegu hust megenni anelkul, hogy ne lennek tole rosszul, a turonak pedig eleg magas a feherjetartalma. Ezen kivul nyilvan eszem mast is, de ezt pluszban meg annyira megszerettem, hogy pillanatok alatt a mindennapjaim reszeve valt.

2022. nov. 24. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Keverj bele egy evőkanál chia magot is, kb 4 g protein és egy csomó egyéb előny, és nincs ize ami befolyásolná, hogy mibe kevered bele. Megy akár gyümölcsökkel, a mogyoróvajjal, a magtörmelékkel, sőt, én a joghurtba is keverek mindig egy evőkanállal (napi két evőkanál elég, nem éri meg többet enni, és reggel és este eszem 1-1 evőkanállal belekeverve valamibe. VIGYÁZZ, szárazon fulladást okozhat!!! Mindig valamibe belekeverve edd!)

Mostmár hideg van, de nekem egész nyáron az volt a fagyi, hogy pár natúr joghurtot, az éppen aktuális gyümölcsöt, joghurt dobozonként egy vagy két evőkanál chia mag, botturmix-szal pár percig aprítom-krémesitem, néha hozzáöntök egy kis tejet is, hogyha a gyümölcs nem elég lédús. Amikor teljesen krémes, akkor kiadagolom pudingos poharakba, és a fagyasztóban lefagyasztottam. Naponta egy tálka "puding" desszertként, vacsi után, vagy délután uzsira, imádom. Általában hétvégén megcsináltam annyit, hogy egész hétre elég legyen, napi egy tálka. Gyümölcs helyett néha kókuszreszelékkel is finom. Ez az én fagyim, hozzáadott cukor mentes, és tele van proteinnel.

2022. nov. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is minden nap eszek negyed kg túrót kb fél éve. Egyelőre még jól esik. Azért eszem, mert szeretem és egészségesebbnek tartom, mintha helyette beburkolnék 2 kakaóscsigát.
2022. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriát számolok, minden nap ugyanazt eszem. Nekem ez tartható, nem unom, de más simán megunja ezt az életmódot.

Túrót is ettem minden nap, 1 teljes évig körülbelül és semmi negatív hatása nem volt.


Ha neked tartható, akkor csináld.

2022. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem nem lesz baj. Maximum megutálod a túrót.
2022. nov. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nem vagy laktózérzekeny nem hiszem, hogy történhet bármi veled ami kellemetlenül érinthet
2022. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!