Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzés megkezdése után normális...

Edzés megkezdése után normálisak ezek?

Figyelt kérdés

2 hónapja kezdtem el rendzseresen edzeni, azóta tartom a minimum heti 3 alkalmat.


Viszont 2 hónap után nem tapasztaltam semmi alakformálódást, pedig legtöbbett néhány hét után már látható eredményekről beszélnek. Sőt, hasra mintha még híztam is volna és a karom is mintha husisabb lenne mint mikor elkezdtem.


Normális ez? Mikor kezd látszani az eredmény? És mióta edzek nagyobb az étvágyam is, más is így van ezekkel?


Mit lehet tenni ezek ellen? Tanácsok, tapasztalatok?


2023. febr. 14. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha edzel, nő a tested kalóriaigénye. Ha leeszed, amit lemozogtál, nem fogsz fogyni.
2023. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem eszek többet mint egyébként, csak az éhségérzet van meg.
2023. febr. 14. 12:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező?
2023. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De most ennyi alapján mit kéne mondani? Milyen az edzésterved, étrend rendben van e, kalória mennyi stb
2023. febr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy alábecsülted magad és nem elég megerőltető az edzés, ezért nincs eredmény. 2 hónap alatt természetesen nem lesz izompacsirta az ember, de látszania kell már.
2023. febr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Az hogy fogysz vagy hízol egy nagyon egyszerű dologtól függ. Kalória. Ha deficitben vagy (kevesebbet viszel be, mint amennyit elégetsz) akkor fogyni fogsz, ha többletben vagy (ergo több kalóriát viszel be a szervezetedbe, mint amennyit az eléget) akkor hízni. Kalóriát égetsz akkor is, ha csak ülsz, ugyanis a szervezetednek szüksége van az energiára az élethez.


Emiatt majdhogynem irreleváns (nyilván nem az), hogy mennyit és mióta edzel. Én napi 5x edzek, kalória többletben vagyok az izomtömeg növelése miatt, és 8 hónap alatt 10 kg-t híztam. Pedig edzek.

2023. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudod a napi kalóriabeviteled, és úgy állítod azt, hogy "nem eszek többet", akkor annak semmi valóságalapja nincs.
2023. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy hete kardio edzést csinálok 3vagy 4 órát. De már a második nap láttam a változást. De az mért van hogy semmi étvágyam nincs és semmi energiás ?? Eddig tudtam enni 3 napja vagy 4 napja semmi nagy nehezen alma narancs. Lehet sok a 3vagy4óra edzés?
2023. febr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el hogy többet eszel. Legalábbis energiatartalomban biztosan.


Mert ha csak ugyan annyit is ennél mint edzés nélkül, akkor azzal (az edzés miatt) MÁR fogynál. Persze kérdés az is hogy az edzőteremben mit csinálsz és hogyan (pasik stírölése, telefonnyomkodás, egy laza lötyögés a szobabiciklin, babaláb méretű topogás a lépcsőzőn, ecetera-ecetera)

2023. febr. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
Szerintem nőtt a kalóriabevitel. Ezért nem fogysz.
2023. febr. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!