Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért megy felfelé a mérleg?

Miért megy felfelé a mérleg?

Figyelt kérdés
19/L vagyok 66kg és fogyókúrán vagyok. Heti 4-5 ször járok edzeni, 1200-1400kcal-os kalória deficitben vagyok. Viszont az utóbbi időben csak úgy szedem fel a kilókat most majdnem 3 kiló jött rám a semmi miatt. Nem tudom mitől lehet mert minden kajámat kimérem mérleggel, amik zöldségek , csirke szokott lenni. Edzéseim úgy néznek ki hogy általában 1 órát töltök az edzőteremben; fél óra kardió , fél óra súlyzós edzés. Nagyon aggaszt hogy nem megy lejjebb a mérleg, hisz szeretnék belefogyni egy 34-es nadrágba (jelenleg 36-ost hordok), és már december óta csinálom.

2023. márc. 1. 08:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mióta vagy kalóriadeficitben, mióta diétázol? Ha néhány hete, akkor nem tudom, hogy mire számítasz. Egyébként 2-3 kilót egy teljesen átlagos ember testsúlya is simán ingadozik egyetlen nap alatt (pl. víz, széklet, salak, só, elektrolit, glikogén, stb.), úgyhogy én ezt a különbséget nem detektálnám hízásként. Egyébként a kalóriaszámolás is elcsúszhat.
2023. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
5%
Mert dagadt vagy.
2023. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát komolyabban 3 hónapja nyomatom, de már 8 cm lement a derekamból de a súlyom nem mozdul egyáltalán. Nem tudom mire vélni.
2023. márc. 1. 08:59
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem fogysz, akkor nem vagy kalóriadeficitben, mert valahol ténylegesen elcsúszik a számolás.
2023. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De ennél többet nem tudok tenni , hogy kimérek mindent. Ennél pontosabban nem lehet számolni a dolgokat.
2023. márc. 1. 09:03
 6/14 Flagstaff ***** válasza:
26%
Az izom nehezebb, mint a zsír. Ha centiben fogysz, akkor szerintem ne foglalkozz a kilókkal.
2023. márc. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

"izom nehezebb, mint a zsír"

Csak hogy testépítő versenyzők nem szednek fel kilókban jelentkező izomtömeget három hónap alatt, pláne nem 19 éves lányok kalóriadeficitben.

2023. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem kalóriadeficitet akartál mondani, hanem kalóriabevitelt vagy kalóriakeretet. Tisztázd a fogalmakat, nézz utána, hogy mit kellene tenned. Ha valóban 1200-1400 kalóriát vinnél be, akkor ennyi edzés mellett (ha nem csak lötyögni mész) már összeestél volna. Szóval sokkal többet viszel be, mint gondolod, ez abból is látszik, hogy nem fogysz. Ez nem azt jelenti egyáltalán, hogy át kell esni a ló túloldalára, és innentől kezdve durván keveset kell enned, csak jobban nézd meg, hogy mi az, amit nem írsz fel, elfelejtesz vagy nem tartod fontosnak, hogy megetted stb., ilyeneken lehet többek között elcsúszni.

Izmot ennyi idő alatt nem igazán építettél, úgyhogy emiatt nem kell aggódni, hogy a zsír lement, az izom meg feljött, és ezért mutat többet a mérleg.

2023. márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a helyzet mindent felírok. Tudom nehéz elhinni de minden egyes ételt még a tejet is a reggeli kávémhoz. Éhes is gyakran vagyok este, nem hiszem hogy a kalória bevételel lenne a baj. Minőségi kajákat is eszem ahogy mondtam: gyümölcsök, zöldségek, csirke,joghurtból is a legzsírszegényebb,rengeteg víz , a mérőszalagon vannak csak változások meg belefogytam a 36-os nadrágjaimba, de mindössze ennyi. Mondjuk nem 3 hónapja edzem hanem szeptembertől, csak szeptembertől decemberig heti 3 napot voltam edzeni , azért mondtam, hogy decembertől kezdtem el komolyabban mert most már heti 4-5 ször járok.
2023. márc. 1. 09:38
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"a mérőszalagon vannak csak változások meg belefogytam a 36-os nadrágjaimba, de mindössze ennyi"


Akkor ez nem "mindössze ennyi", hanem nagyon szép eredmény.

Ennyi idő alatt azért, ha az edzések valóban kemények, valamennyi izmot is építhettél a kalóriadeficit ellenére, amennyiben eléggé kezdő voltál az elején.

A 3 kiló plusz nem tudom mennyi idő alatt jött össze, de simán lehet, hogy vizet tartasz vissza. Az eredményeket nem mindig a mérleg mutatja. Ezenkívül, ha már szeptember óta igyekszel korlátozni a kaját, akkor most esetleg jobban tennéd, ha elfelejtenéd a kalóriadeficitet egy időre, és adnál pihenőidőt meg alkalmazkodási időt a szervezetednek.

Koncentrálj arra, hogy megfelelő energiát vigyél be a minőségi edzésekhez és ne hajszold túl magad. Fontos most az elegendő és minőségi alvásra és folyadékbevitelre is figyelned.

2023. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!