Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy nem vagyok éhes?

Hogy lehet hogy nem vagyok éhes?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttem, hogy elkezdek többet mozogni (napi 600 kcal), mert mostanában felszedtem 10kgt, amit nyár végéig le szeretnék adni, de az sem baj ha őszre kitolódik az egész. Az hogy lehet, hogy ugyanannyit eszek (az üdítőket kb teljesen elhagytam, mert az miatt jöttek szerintem fel a kilók), mégsem vagyok éhesebb?

Lehet hogy koplalásnak vette a szervezetem, vagy valamit rosszul csinálok? Még nem volt csaló napom eddig.



2023. márc. 19. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

A lényeget kihagytad..

Mennyi kalóriát viszel be naponta?


A cukros üdítők egyébként nem okoznak semmi teltségérzetet, cserébe rengeteg kalóriát tartalmaznak, szóval simán lehet, hogy nem vagy éhes, ha csak ezeket hagytad el.


Ha nem volt még csaló napod, az jó jel. Egy jó diétában nem kell csalónap, akinek pedig szüksége van csalónapokra, annak nem jó a diétája :)

2023. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Őszintén nem számolok kalóriát, azt számoltam ki, hogy nagyjából 150 pluszba voltam és pontosan annyi mennyiségű üdítőt fogyasztottam, ezt az egyet tudom fixen, mert az ki van írva, hogy mennyi (az üvegre).

Tudom hogy az lenne az alap, hogy számolom, viszont baromi nehéz, konkrétan általában csak tippelni tudok, mi az amit eszek ugyanis külföldön vagyok, és ott "adják" az ellátást.

2023. márc. 19. 17:42
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Bármilyen szervezet köteles a kalóriákat megmondani neked.


Ameddig csak tippelgetsz, nem jelent semmit. Simán lehet, hogy így is többletben vagy, azért nem vagy éhes. Szép és jó, hogy többet mozogsz, de az nem jelenti azt, hogy le is fogsz fogyni.


A fogyáshoz 1 dolog kell: kalóriadeficit. Ennyi a titok.


Mozoghatsz bármennyit, de, ha nem vagy kalóriadeficitben, nem fogsz lefogyni.

2023. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem számolod a kalóriákat, akkor tényleg fogalmad nincs arról, hogy ugyanannyit eszel-e, mint korábban. Attól még, mert szemre és érzésre ugyanannyit eszel, a matematika könnyen mást mond. Meg egyébként mióta csinálod ezt az egészet? Csak mert ha egy-két hete, akkor olyan messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni.
2023. márc. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 NTBS ***** válasza:
Eleget eszel.
2023. márc. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem muszáj számolnod a kalóriákat, ha nem akarod. Igen, ez így tippelés, de sok esetben érzetre is megvan, pláne, ha már tudod vagy sejted, hogy hol volt a "bibi". Nézd meg pár hetes távlatban, hogy működik-e így a dolog, ha mégsem, akkor kell csak közelebbről megvizsgálnod a dolgokat.
2023. márc. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hatodik válaszolóval értek egyet. Nekem teljesen jól működik az éhségérzetem, főleg, ha sportolok is. Az valahogy rendberakja (talán a hormonháztartásomat, de én csak azzal szembesülök, hogy nem vagyok indokolatlanul éhes, ha az előző 2-3 napban pl. túráztunk).


Aztán ha nem válik be, esetleg csak súlytartásra elég, fogyni nem, akkor majd változtatsz.

2023. márc. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálom először így aztán lesz, ami lesz.

Addig kifejezetten vékony voltam, míg mozogtam, és nem ittam üdítőt (jó néha egy tea, kóla stb belefér,,de most napi rendszerességgel fogyasztottam ezeket). A plusz kilók kb 2 év alatt jöttek fel, szóval a kajával akkora gond nem lehet.

Meg érdemes megjegyezni, hogy a túlsúlyos bmit sem érem még el, egyszerűen csak én a vékony felső határán szeretek lenni, mert könnyebben élek vele együtt, mint lelkileg, mint ha csak mozogni kell.

2023. márc. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!