Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek nagyon kövér...

Szerintetek nagyon kövér vagyok? (képpel)

Figyelt kérdés

Úgy érzem nagyon elhagytam magam, már depressziós vagyok, ha csak a tükörbe nézek. Viszont elhatároztam magam, hogy szeretnék változtatni. Már bejelentkeztem egy dietetikushoz, az általa ajánlott étrendet mindenképpen követni fogom, anyáék segítenek is ebben.


Viszont lassan ott tartok, hogy az utcára alig merek kimenni, mindenhol gúnyos szempárokkal találkozom (legalábbis én így érzem). A környezetem mindig nyugtatott, hogy duci vagyok és ez nem annyira vészes. Ez nyilván hazugság volt, kár volt magam eddig áltatni.


Szerintetek érdemes így párkapcsolatot keresnem? Ez már nagyon kövér kategória? Így kép alapján hány kilótól kellene megszabadulnom?


20/l


A kép: [link]



2023. ápr. 14. 09:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%

Sikerült egy olyan kpet csinálni, amiből alig látszik valami, de az igen, hogy ez már egészségre veszélyes túlsúly.


Kilókat nem mondanék, nem is tudnék (nem tudni, pl. milyen magas vagy). Első legyen egy egészséges tartomány, amit nyilván Te magad is érzékelni fogsz, amikor már nem fáradsz el olyan gyorsan stb.

2023. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, hogy hány kg vagy, hány centi, de én arra tippelek, hogy legalább 80-100 kg zsírfelesleg van rajtad. Eléggé elhízott kategóriába tartozol.

Van-e valami hormonális problémád, esetleg pajzsmirigy, vagy esetleg csak sokat eszel mértéktelenül és nem mozogsz semmit?


Ahhoz nem kell dietetikus, hogy kb. a mostani adagodnak a felét edd meg innentől kezdve, iktasd ki a fehér cukrokat, ne egyél gyorsan felszívódó szénhidrátokat,felejtsd el a hulladék ételeket és italokat és fogj hozzá kezdésnek napi minimum 1 óra sétához.


Minden csak a kitartásodon és akaraterődőn fog múlni. Tudod, szokták mondani hogy, Minden fejben dől el.


Sok sikert kívánok a fogyáshoz.

2023. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
80%

Van bőven túlsúly. Látszik a lábadon is, has, derék környékén is.

De ennek a párkapcsolathoz semmi köze. Biztosan találsz így is. Ha végignézel az utcán, nyilvános helyeken, láthatod, hogy mindenféle testalkatú embernek lehet párja.

Inkább az egészséged miatt figyelj oda magadra. Nagyon fiatal vagy még.

Szerintem 10-20 felesleg lehet.

Ha belekezdesz, akkor semmiképp se legyél drasztikus és ne ess át a ló túloldalára, csak szép lassan, egészségesen fogyj.

2023. ápr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
81%
Hát.. tényleg van ott túlsúly, de így rád nézve nekem nem jelentene akadályt egy párkapcsolatban. (A félreértések elkerülése végett: foglalt vagyok.) De az biztos, hogy az egészségedért aggódnék.
2023. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%

Érdemes-e így párkapcsolatot keresned -> Nem. De nem a súlyod miatt, hanem a lelki békétlenséged miatt. Depressziós vagy, paranoiás, épp egy komoly változás előtt állsz, nyilvánvalóan ezek egyike se segíti a párkapcsolatot, illetve fordítva, nem lesz kapacitásod párkapcsolattal foglalkozni.


Szépen tedd rendbe az életed, az egészséged, az önbecsülésed, és majd utána keress olyat, akivel szeretsz lenni.

2023. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
91%
Alsó hangon minimum 35-40 kg-ot le kellene dobnod, már csak egészségileg is. Párkapcsolatot ez nem befolyásolja.
2023. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
26%
Hát ez borzalmas...
2023. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
69%
Tényleg duci vagy de sokaknak bejön a hasonló alkat
2023. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
93%
Nem szeretnélek megbántani, de elég jelentős súlyfelesleggel rendelkezel. Ez már egészségre is veszélyes.
2023. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván van rajtad bőven túlsúly. Kilót én se mondanék, nem tudjuk milyen magas van, jelenleg hány kiló, szóval x.

Nyilván mivel fiatal vagy jobban motivál a kinézet, és a társadalmi elfogadottság, mint az egészséged, ami valahol normális ebben a társadalomban. Viszont a látásmódodon próbálj egy picit változtatni. Ne azért akarj lefogyni, mert utálod magad. Utálhatod a túlsúly, és azt, hogy korlátoz bizonyos dolgokban, de magadat ne. Próbáld arra kondícionálni az agyadat, hogy azért kell fogynod, mert jobbat érdemelsz, és a tested is. Jobb mobilitást, több energiát, több jókedvet, mosolyt, és magabiztosságot. Lehet teljesen irrelevánsnak tűnik, de ez valójában fontos dolog. Sokkal tartósabb az az életmódváltás, ami nem önutálaton alapszik.

Hajrá, ha elhatározod magad, és következetes vagy, meg tudod csinálni :)

Az pedig tényleg csak a te fejedben van, hogy mindenki téged néz, ráadásul rossz szemmel. Bizonytalan vagy, és szorongsz a túlsúlyod miatt. Ez is teljesen normális dolog, de nem fog segíteni. Nekem, mikor ilyen gondolataim vannak valami miatt, mindig arra gondolok, hogy baromira nem vagyok annyira jelentős idegenek számára, hogy rajtam gondolkodjanak. Az ismerőseid, barátaid, családod pedig remélhetőleg ennél kedvesebb, és empatikusabb emberek, még ha nem is hibátlanok esetleg a kommunikációban, vagy a konfliktus kezelésben (pl mikor mindig csak nyugtattak ahelyett, hogy időben szóltak volna, és motiváltak volna a változásra).

2023. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!