Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy léptetek túl a stagnáláson?

Hogy léptetek túl a stagnáláson?

Figyelt kérdés
165 centi vagyok. 80 kilóról indultam, most vagyok 66. Még 5-6 kilót akarok fogyni, de stagnálok. Tudom ezt az utolsó 5 kilót leadni a legnehezebb. Szerintem ez a fogyás dolog fejben dől el, szóval kéne valami jó gondolat, motiváció, amivel túllendülök ezen a stagnáláson. Ötletek? Nektek hogy sikerült?

2023. máj. 9. 00:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, először fejben tedd rendben a dolgokat.


Az eddigi fogyásod nem azért jött össze, mert olyan hű de erős lenne a mentalitásod, hanem mert volt rajtad röpke 20kg felesleg alsóhangon.

Ilyenkor már a legkisebb változtatás is eredményt hoz.


Az pedig mi sem bizonyítja jobban, hogy nem vagy fejben ott, hogy stagnálsz és nem tudsz tovább fogyni. Eddig szerencséd volt, mert deficitben voltál, ami nem nagy cucc 20kg felesleggel 1 apró változtatás is deficitet eredményezhet.


Kalóriaszámlálás nélkül is lehet fogyni, de akkor hogy bizonyosodott meg arról, hogy megvan a kalóriadeficit? Sehogy. Pont ezért a Kalóriaszámlálás a LEGJOBB módszer a fogyáshoz. Nem nézünk le senkit, aki nem így fogy le, de így csak a szerencsén múlik minden.


És igen, én is számolom a kalóriát, közel -40kg után, és igen, ráállok a mérlegre naponta, mert, aki kicsit is tisztában azzal, hogy az ember súlya ingadozik, az tudja, hogy naponta mérlegelünk és heti átlagot vonunk :)


+én sem egy "hobbista" vagyok, hanem komoly céljaim vannak/lesznek. Ehhez pedig elengedhetetlen, hogy mindent maximálisan csinálj. Nálad ez marad ki.

2023. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
20: ugyanez vagyok. Én is türelmes voltam, azt a 14 kilót is másfél év alatt fogytam le, nem siettem sehova. És nem is híztam vissza. Szándékosan nem méricskéltem, ellenőriztem magam, csak pár havonta. Bár mérleg nélkül is látja az ember hol tart, mennyire szűk vagy bő rá a ruha. A kalória számlálás meg nem való mindenkinek, nekem sem. De őszintén nem számítottam rá, hogy itt ilyen elvakult emberek vannak, akik görcsösen ragaszkodnak egy módszerhez és lehurrognak mindenkit, aki máshogy csinálja. Bújjatok ki a saját seggetekből. Bár nekem tök mindegy, mert többet ide nem jövök.
2023. máj. 10. 16:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!