Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy gyros tortilla lehet 500...

Egy gyros tortilla lehet 500 kalória ?

Figyelt kérdés
Ma gyrost csinàltam, csak egy kevés gyros fűszert tettem kb 150 gramm csirkemellre, illetve egy pici olajat, amin kisütöttem. Ez kb 250-300 kalória, egy tortilla , kb 150-200 kalória, egy pici házi tzatziki, 2 evőkanál, + paprika paradicsom, saláta , ez lehet kb 500 kalória ? Kiadós adag volt a zöldségektől, ez jó lehet diétàs kajának? Kb napi 1500 kalóriát eszek, fogyni akarok

2023. júl. 23. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány gramm volt a tortilla?
2023. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy tortilla 60 gramm, amit vettem 100 g ba van 336 kcal, szóval kb pont 200 kalória 1 db tortilla belőle
2023. júl. 23. 18:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert igazából imádom a tortillát, krumplit is szoktam enni, viszont mindent airfryerbe csinálok, így kicsivel talán kevesebb kalória.
2023. júl. 23. 18:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármi jó diétás kajának, ha beleillik a napi kalóriakeretedbe és ez által még deficitben vagy.


150g csirkemell -> 180 kalória + fűszer (de az kb elhanyagolható, max 20kcalnak számolnám) + zsiradékkal reális lehet a 250-300 kalória. Bár, ha air fryerben csinálod, akkor nem értem, miért használsz zsiradékot, pont ez a lényege, hogy nem kötelező így használni. (én pl mindig zsiradék nélkül sütöm a csirkemellet air fryerben, és teljesen ehető..)


Összességében az 500 talán erre kevés lehet, mivel a zsiradékot nem mérted, illetve a tzatziki mártást sem, de max 600nak számolnám rosszabb esetben is.

2023. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én air fryerben csak annyit szoktam, hogy ecsettel megkenem a tetejét olajjal, a húsnak is meg a krumplinak is, de csak ennyit teszek hozzá.

Köszönöm a részletes választ :)

Szószt mivel tudnám helyettesíteni, ami kicsit “diétásabb”?

Sok zöldséget eszek a csirke mellé, de szeretem valamibe mártogatnix

2023. júl. 23. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak annyi a dolgod, hogy leméred a házi tzatziki hozzávalóit és kiszámolod annak is a kalóriatartalmát.


Tzatziki mártások között is rengeteg különbség lehet, van, ami 100g/200 kalória, és van, ami 100g/50 kalória.

2 evőkanál lehetett max 40g, a legrosszabb esetben is 40 kalória lehetett a mártás..


40 kalória pedig szinte elenyésző mennyiség, nem ezen fog múlni a fogyásod. Ennél diétásabb nem létezik, 40 kalória az szinte semmi.


De, ha nagyon akarsz valamit keresni, akkor pl gymbeamen vannak szószok, amik 0 kalóriásak. [link] Nyilván közel sem lesz olyan íze, mint várnád, de 0 kalóriáért bármi jó.. :D

2023. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen reális.

Az én kedvenc diétás szószom a light joghurt. Mindig más fűszert rakok bele

2023. júl. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!