Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » El tudná valaki magyarázni,...

El tudná valaki magyarázni, pontosan hogy is működik az, amikor koplalásnál beindul a szervezet raktározó üzemmódja?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy úgy van, nem akarom kipróbálni, csak megérteni szeretném. Amikor ugye anorexiáról, vagy éhezésről beszélünk, ott csont sovány emberek vannak, náluk nincs raktározás? Ha pl egy kövér ember úgy dönt, hogy koplalni akar, és VALÓBAN csak minimálisan eszik, mondjuk 130 kg, és eszik 7-800 kcal-t, akkor sem fog fogyni?

2023. aug. 2. 07:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%
Minden, amit eddig leírtak (kivéve a 9-es), meg az is közrejátszik, hogy koplalás esetén a szervezet erősen lecsökkenti a napi aktivitást, annyira, hogy beszéd közben az illető akár kevesebbet gesztikulál, csak azért, hogy energiát spóroljon a szervezet. Ez kb. észrevétlenül történik, mert kinek tűnne fel, hogy kevesebbet mozgatja a kezét. Kevésbé leszel hajlandó levinni a szemetet vagy kimenni a konyhába egy pohár vízért stb., az ilyenfajta mozgások csökkennek. Ez összeadódik a nap során, és így jelentősen kevesebb kalóriát használ fel a szervezet egy nap alatt, tehát megáll(hat) a fogyás vagy akár hízás is történhet, ez tűnik utána raktározásnak.
2023. aug. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
16%

10.

Cinikuskodjál csak velem nagyokos... én pontosan tudom, hogy miről beszélek.

Sajnos az orvosok többsége (tisztelet annak a 2-3 kivételnek, akik az országban korszerűen kezelnek), az enyém is több évtizeddel le van maradva a korszerű pajzsmirigy gyógyítástól.

Hashimotós "voltam". Azt mondta a doki életem vegéig gyógyszer, mert anélkül meghalok és ennyi volt a pajzsmirigyemnek.

Szedtem a semmirevaló szintetikus hormont és tökéletes TSH, FT3, FT4, egyre javuló aTPO labor szintekkel egyre rosszabbul voltam.

Gyakorlatilag kiesett 1.5-2 év az életemből.

A panaszaimra/tüneteimre antidepresszánst írtak!!! Mert biztos hülye vagyok, meg pánikbeteg, meg hipoconder, hiszen a laborom oké...

Külföldi orvosi kutatómunkákat olvastam, beszereztem teljesen természetes sertés hormont.

A lényeg: 2 éve már nem szedek a pajzsmirigyemre semmit, lefogytam, nincs agyi köd, a mellékvesém is rendbe jött, a pajzsmirigyem UH-n nemhogy nem sorvadt el, hanem tökéletesen vascularizált és él.

Te csak hajtogasd a kalória mítoszt, dicsőítsd az istenszindrómás orvosokat akik az elavult tankönyvekből gyógyítanak, (akarom mondani éppen életben tartottak), de az élet másképp működik.

2023. aug. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
62%

Nincs raktározó üzemmód - ha volna, senki nem lenne képes lefogyni 35 kilósra.


Ha nem eszel, fogysz, ennyi - és utána, a felépülés alatt SINCS ilyesmi, csak extreme hunger, ami természetes, normális és elmúlik.

2023. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne raktározás, kiszarnánk a felesleget, nem felszednénk.
2023. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14-es 3 hónapod volt értelmezni a kérdést, de nem sikerült, mégis megszólaltál.
2023. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!