Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy és hol kezdjek neki?...

Hogy és hol kezdjek neki? (nem általános mit kéne ennem kérdés)

Figyelt kérdés
4 év alatt 40 kilót híztam és most már elég. elhatároztam, hogy vissza akarom kapni az életem, viszont az eddigi felesleges próbálkozások (3 kiló le, 5 fel) elkerülése érdekében elhatároztam, hogy segítséget kérek. dietetikus vagy hasonló. hol és hogy kéne nekikezdeni? háziorvos? tapasztalatok hasonló helyzetben lévőktől?
2010. okt. 15. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

1. háziorvos (ne hagyd magad lerázni), kivizsgálás (pajzsmirigy elsősorban, cukor, hormonok, PCOS, fogamzásgátló abbahagyása, ha szedsz)

2. esetleges betegség kezelése

3. ha egészséges vagy, dietetikus VAGY életmódváltás (nem koplalás, nem diéta, főleg nem sztárdiéta)

4. sport


Priviben tudok tanácsot adni kajálásban, azt már meguntam, hogy ezredszer is leírjam, bocs. Ha tényleg érdekel, jövő héten segítek e-mailben nagyon szívesen.


(A 40 kiló borzasztóan sok... miért nem voltál orvosnál már korábban?)

2010. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keveset eszel es megis hizol?-akkor betegseg(

pajzsmirigy stb)

Sokat eszel es hizol?-akkor akaratero hianya-ezen elsosorban te segithetsz.

2010. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kedves első. írtam neked privit kicsit részletesebben.

kedves második se nem sokat, se nem keveset. tök normálisan táplálkozom, minden van benne és nem 5 tányérokat eszek. és a hízás is sajna folyamatos. ezért akarok elébe menni, hogy mi lehet az oka. hogy betegség, vagy én pusztítom saját magam?

2010. okt. 15. 14:26
 4/4 anonim ***** válasza:

"Keveset eszel es megis hizol?-akkor betegseg"


Nem feltétlenül. A fogyókúra alatt az anyagcsere belassul és később már a kevés is hízlal. minél jobban fogyókúrázik annál jobban fog hízni. Ez az, amit sokan nem bírnak megérteni. Normálisan, táplálóan kell enni és mozogni, akkor az egyensúly helyre fog állni.

2010. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!