Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha konkréta...

Mennyire normális, ha konkrétan az egész napot kibírom étel nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Feltűnt, hogy gyakorlatilag 1 teljes napot képes vagyok étel nélkül kibírni anélkül, hogy éhes lennék.


Mai napom:

Reggel 6 órakor keltem, 45 perc séta, majd súlyzós edzés + utána is séta (fogyásban vagyok, muszáj növelni a napi aktivitást.. :D), most tartok ott, hogy 28 ezer lépésem van, edzettem is és nem vagyok éhes. De ez minden egyes nap így van (nem minden nap 28 ezer lépés, de 20.000 megszokott lenni). A vércukorszintem teljesen normális, többször is mértem a mai nap kíváncsiságból.


De ez régebben is így volt. Volt, hogy tudtomon kívül 20/4-es böjtöt csináltam, amire csak később jöttem rá, hogy ez valójában böjt, amit csinálok. (20 óra kaja nélkül, majd a 4 órában ettem csak, ugyanígy edzettem és ugyanennyit léptem 1 nap) és teljesen jól bírtam, semmi éhségérzet.


Haverok folyton azzal viccelődtek, hogy én nem erről a földről származom, mert 0 kajával olyan kemény edzéseket csinálok, amilyeneket Ők sem csinálnak úgy, hogy esznek előtte. Van, aki kaja nélkül összeesik, fáj a feje, nem bírja, én pedig simán elvagyok 1 napot is nélküle. (jó, nem teljes 24 óra, inkább úgy fogalmazok, hogy reggeltől estig, de még este sem azért eszek, mert kopogna a szemem az éhségtől, hanem mert muszáj)


A testsúlyom normális, a BMI szerint a normál súly teteje. (173cm 72kg, férfi)


Ez mennyire normális?



2023. aug. 11. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
hármas szinten normális
2023. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Enni kell! Én akkor csináltam ilyent, amikor evészavaros voltam. Kemény menet volt kigyógyulni belőle.
2023. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, az ősembernek ez a "normál üzemmenet" volt. Vagy volt kaja, vagy nem. A szervezeted fel van erre készítve. Bajban is lettél volna, ha egy-két nap nemevés után nem bírnád a sportot (=kaja levadászását).


Ha egészséges vagy, akkor megfelelően működnek a szervezetedben azok a szabályozó rendszerek, amik evés nélkül is stabilan tartják a vércukorszintedet. Egy darabig a májban tárolt glikogénből gyártasz cukrot, ha az elfogy, akkor fehérjékből (=bontani kezded az izmaid). Kalóriatartalék zsír forjábában normál testtömeg mellett jóval több, mint napokra elegendő van. A szénhidrát a trükkös, de mondom, arra is megvannak a szervezet megfelelő szabályozó rendszerei.


Ettől még nem tesz jót rendszeresen, túl gyakran éhezni. És sokan vannak, akiknek nem is működik ez a rendszer megfelelően, például leesik a vércukorszintjük.

2023. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Tökre normális.

Tök egészséges súlyban vagyok, rendszeresen járok edzeni, és simán elvagyok 1-2 napot kaja nélkül.

Természetes nem ajánlott ilyet csinálni, de egészséges embernek ez nem szabadna, hogy gondot okozzon.

2023. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
No offense, de fizikai aktivitás mellett 20 órákon át egyáltalán nem enni az közel sem normális. És ezzel nem azt akarom mondani, hogy rossz, meg káros, meg változtass, mert ha te így működsz jól, és nincs semmi bajod tőle, akkor hajrá.
2023. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben vagyok, nem szédülök, energikus vagyok, éhes sem vagyok, nem éhezem. Nyilván, ha bajom lenne, akkor nem csinálnék ilyet, de ezt eleve nem úgy fogom fel, hogy én ezt szándékosan így hozom össze, hanem csak így alakul.
2023. aug. 12. 12:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam, ha neked így jó és működik, akkor nem kell megbolygatni. Nyilván vannak még hozzád hasonló “csodabogarak”, ettől függetlenül nem ez a standard állapot, vagyis a normális.
2023. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Lepontozhatjátok aki az étkezési zavart írta, de 100% igaza van.


"így alakul" - ja, mert nem is akarod, hogy másképp legyen.

2023. aug. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Mégis miért lenne ez étkezési zavar? Manapság már mindenre rámondjátok ezt bakker.

Heti 4-5 alkalommal járok le edzeni, figyelek a kajámra, szépen nőttek a súlyok amikkel dolgozom, de ha fagyizni, pizzázni, vagy bármilyen gyorskaját kell fogyasztani, gondolkodás nélkül megyek.


Ha nem eszek 1 napig akkor is bőven kibírom még az edzést is. Főleg ha az ember elfoglalt, és egész nap tesz-vesz, simán megfeledkezik a kajálásról. Nyilván ha valaki egész nap a kanapén tengődik, az nehezebben fogja kibírni. Amint mondtam is, egy egészséges felnőttnek ez nem okozhat gondot hogy nem eszik 1 napig...

2023. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, amikor pici gyerekeim voltak, simán végigtoltam a napot egy bögre tejeskávéval, de evés nélkül, annyira elfoglaltak, hogy fel se tűnt.
2023. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!