Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék vékony lenni de...

Szeretnék vékony lenni de nagyon szeretek enni, hogy győzzem le a túlevést?

Figyelt kérdés
Váltottam életmódot, néha becsúszik egy-egy gumicukor vagy csokoládé, de alapvetően egészségesen étkezem. A gond az, hogy túl sokat eszem. Számoltam kalóriát, az egy kicsit segített visszafogni magam, viszont egy hónappal ezelőtt új pozícióm lett a munkahelyemen, sokkal több munkával jár, többet stresszelek, és sajnos a kalória számolás nekem rengeteg időt vesz el (app-on vezettem, de szeretek főzni, új ételeket kipróbálni, ezeket sok idő mind bevinni, grammra pontosan mindent mérni). Egy kb 10 kg-ot szeretnék leadni, év eleje óta sikerült 5-öt, de sajnos visszajött, igaz, hogy sokat stresszelek, és az evésbe menekülök sajnos. Kondiba járok heti háromszor, emiatt is haragszom magamra, hogy sokat fejlődtem már, de mivel túl sokat eszek, nem látszik. Tanácsa van valakinek? Keressek fel pszichológust?

2023. szept. 2. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha enned kell, csak kezdj el runway videókat nézni Bella Hadidról, Kate Mossról stb és máris nem akarsz sokat enni.
2023. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyéb olyasmit amitől eltelesz de nem hízlal.
2023. szept. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A stressz és nem alvás eleve gátol a fogyásban. Azt mentálisan kezelni kell


A tobbi resze viszont feladassal jar. Vagy bepotyogod az uj receoteket is vagy maradsz a regi uncsibbaknal 4 eve jarok a cipodben. 94-> 66 kilo. Voltam 62 es 71 is az utolso ket evben es kozte mindenfele. Szo szerint ugyanez a problemam. Nekem az lett a megoldas hogy e naponta fozok es 3 naponta ugyanazt eszem. Naponta 4x eszem ebbol 3 etkezes fix. Tehat amit isnerek, szeretek, be van taplalva es egy olyan amivel kiserletezek es fozes kozben figyelek hogy pont annyi kaloria legyen mint ami ahhoz az adott naphoz hianyzik.


A fogyas bizony lemondasokkal jar sajnos. A megtartas is

2023. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Táplálkozz fénnyel!
2023. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is ezzel küzdöttem. Fatimapanka időszakos böjt videóit és a deitcrafting blogot ajánlom, én is azt csinálom, mint a lány, hogy csak munkából hazaérve eszem, akkor viszont azt, amit szeretnék. Fokozatosan két hónap alatt szoktam ezt meg. Hétvégén nem így eszem de akkor is figyelek a kajára. Ha azt gondolod, hogy neked ez nem megy, mert 3 óránként enned kell - ugyanezt gondoltam. De ha nem vagy hozzászokva ahhoz, hogy folyamatosan pár óránként eszel, akkor nem is vagy éhes. Ha mégis korog a hasad, várj kb fél órát és elmúlik. Vagy igyál egy üres teát vagy kávét. Meg sok vizet. Ha napi egyszer vagy kétszer eszel (4 óra alatt max), akkor kívánni fogod a könnyű, egészséges kajákat. Én 3 napig ettem szendvicseket és már nagyon vágytam valami zöldséges ételre :D


Szépen fogyok vele és úgy érzem ez nekem való. Nem jár a kaján egész nap az eszem, mint korábban, nincsenek kajabeli megszorítások, nem is tudok olyan sokat megenni egyszerre. Ha korog a hasam pl délben, akkor arra gondolok, hogy 5 óra múlva úgyis azt eszem, amit szeretnék. Az éhség hullámokban jön, nem kell egyből enni. Azért szerintem számolni továbbra is érdemes.

2023. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igyál rengeteg vizet, az eltelít, segít a stresszkezelésben, gyakorlatilag mindenre jó. Ha pedig valamivel szeretnéd jutalmazni magad szerezz rágót, kalóriamentes cukorkákat, stb.
2023. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából bármit ehetsz (kivéve persze arra, amire érzékeny vagy) csak mértékkel. Ha az egyensúly fogalmát tudatosítod magadban, rájössz hogy nincs szükség megvonásokra. Hogyha kevés az időd arra, hogy számolgasd a kalóriákat, ajánlom a dobozolást. Nagyon sok időt spórolhatsz meg vele.
2023. szept. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Pihenés hiánya, stressz mindenkin máshogy jön ki. Minél többet alszol, annál “kevesebb” időd van nassolgatni. Semmiképp sem ajánlom a napi 1szer eszek, de akkor bármit dumát, lehet van akinek beválik, de a legtöbbek az alatt az egy kajálás alatt úgy beesznek, mert akkor lehet ugyse ettem egész nap semmit, hogy azzal is túllépik a kalóriakeretet. 3óránként kéne enni, szépen lassan, mondjuk ha elnyújtod egy 25percre , máris annyival kevesebbet kell “várnod”. Sok zöldségből edd inkább túl magad, az eltelít szinte semmi kalóriáért, de figyelj , hogy ne csak zöldséget, hanem lassan felszívódó szénhidrát forrás , sok fehérje (szinten laktak), valamint egészséges zsír is legyen az étkezéseidben, így fog a vércukrod a helyén maradni, nem ingadozni, nem fogsz éhezni. 1 kiló zukkíní pl 170kalória, de ha letolsz belőle 1 kilót szerintem a hasad is kipukkad, de ha kivánod, inkább ezt nasizd kalória szempontjából.

Igyál sok vizet, kalóriát pedig nem kell sokáig számolni pár hét alatt azért rá lehet érezni, mennyi az annyi. Vagy keress olyan recepteket amin meg van adva a kalória és , higy hány adag jön ki belőle, úgy csak ki kell mérni a dolgokat, mintha simán receptből főznél.

Ha ennyire úgy érzed , csak stresszből eszel, talán a pszihológus is tudna segíteni.

Hogy néz ki kb egy napi étkezésed?

2023. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a túlsúly miatti magas vérnyomás volt a motiváló ok elsősorban, bár férfi létemre szerettem volna hordani azokat a régi farmereket és zakókat, amibe korábban belefértem. Nekem az alapos rágással történő hosszú ideig való evés segített a túlevés megakaddályozásával. Mert farkaséhesen behabzsoltam az ételt korábban, és csak egy negyed óra múlva jöttem rá utána, hogy túlettem magam. Szóval a jóllakottság érzés, az késik. Ezt kellett nálam tudatosítani. Hogy ne toljak be 5 perc alatt egy bazi nagy adagot - éhesen habzsolva. Eleve kevesebb adagot teszek ki és azt lassan, és falatonként legalább 20-szor megrágva nyelem csak le. Mindent ehetek mostmár, csak mértékkel. A fogyáshoz gyakran kalórát számoltam. 15 kilót kellett ledobni, aminek a java része a hasamon és a deréktájon volt. Mikor sikerült a régi súlyomat visszaszereztem, a magas vérnyosásom is megszűnt, nem kellett többé gyógyszert szednem. Azóta, mióta a szintentartás van, elég a lassú evés.
2023. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!