Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok hasról?

Miért nem fogyok hasról?

Figyelt kérdés

Már régebb óta szeretnék lefogyni, de eddig nem nagyon ment, aztán az utóbbi időben sokkal inkább odafigyeltem tehár egy napi fogyasztásom kb:


reggeli: egy alma (kb 100 kcal) + egy kisebb müzliszelet (kb 100 kcal)


ebéd: menza (nem szoktam megenni az egészet, de ha nagy számmal akarok számolni akkor is max 800 kcal)


uzsonna: nem nagyon szoktam de ha igen akkor általában két kocka étcsoki


Vacsora: joghurt és egy kis müzli (ezt kiszámolom és max 500 kcal)


És uzsonna után még edzek is (általában kardio és kb 500 kcal)


Tehát összességében kevés a kalória bevitelem, de nem éheztetem magam és edzek is, lassan egy hónapja kezdtem a súlyom szépen lement (bár még van rajtam 1 kg felesleg) de a hasam nem nagyon akar megmozdulni, ha nagyon keveset eszem akkor ugyan laposabb sokkal, de ha már egy rendes napi étkezést megeszek akkor rögtön nagyobb lesz. Ez mi miatt van? Többet kell edzenem? Van olyan kardio ami kifejezetten hasra megy? Vagy ez csak sima felpuffadás? Azt hogy lehet megszüntetni? Mert az összes többi ismerősöm jóval többet eszik és egészségtelenül és nem is edzenek annyit mint Én mégis tök lapos a hasuk


Előre is köszi a válaszokat és hogy végig olvastad



2023. szept. 5. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem fogysz, akkor több kalóriát eszel mint kellene, vagy, pont annyit amire szükséged van.

Egyél kevesebbet, főleg cukorból, nem mindegy hogy milyen műzlit eszel.. teljes kiőrlésű?

És mozogj többet.

2023. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Sok szénhidrátot eszel. Legyen több zöldség az étrendedben.
2023. szept. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Üres kalóriákra pazarlod a kereted. Csoki uzsonnára, beszarás
2023. szept. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Én normálisan eszek kalóriadeficitben, és nekem sem megy le a hasam. Minden más fogy, a derekam, csípőm, mellem tűnik el. Egy nagy hájas has maradok a végére.
2023. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%
Számold ki mennyi az ajánlott kalóriabeviteled. Majd próbálj meg kevesebbet bevinni. Pl. ha 1700 az ajánlott, akkor min. 1600-ra állítsd. Amúgy több zöldséget, gyümölcsöt kellene enned. A másik, hogy a müzlik, gabonapelyhek valójában nem egészségesek, ráadásul szép kis szénhidrát bombák, a felesleges ösztrogén hormontartalmáról nem is beszélve. Azt inkább hanyagold, ne azt egyed minden nap. Hasról menjen le a felesleg, arra meg érdemes lapos has edzést csinálni. A hasat tornáztasd a legjobban.
2023. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A has kinézete nagyban függ az étrendedtől és a hormonális állapotodtól illetve (pl. esetemben érvényes ételintoleranciától). Az edzés kisebb mértékben befolyásolja. Szanaszét is edzheted a kockáid, de ha gluténérzékeny vagy, akkor is pocakos leszel, mert puffadsz/megy a hasad.


Amit leírtál étkek, az alapján én nem mondanám ezt kifejezetten kiegyensúlyozottnak az étkezésed.


Érdemes rákeresned az "okos tányér" címszóra. Elindulni ezen az úton sokat segíthet. Ja és inkább főzz többet magadra, ha megteheted. :)


Ha továbbra se látsz változást, akkor érdemes laborvizsgálatokra elmenned, nem-e áll fenn cukoranyagcsere zavar vagy valamilyen ételérzékenység.

2023. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!