Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Paleo diétába belefér a...

Paleo diétába belefér a vízben fözött zabkása reggelire? Ès a kávé tej nélkül?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam róla, és tetszik. eddig reggelire gyümölcsöt joghurttal és müzlivel szoktam enni, de akkor a joghurt kimarad ezentúl. a zabkása jó?
2010. okt. 17. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért marad ki a joghurt ? A natúrral semmi gond nincs !

Inkább a müzli helyett legyen a zabkása, nem gondolod ?

2010. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondom nem tudom, megcsak most akarom kezdeni. akkor a natur joghurt az jo? azt lehet enni?
2010. okt. 17. 11:08
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez a paleo egy nagy hülyeség.. Én is tegnap olvastam róla, mi az, hogy nem szabad tejet, tejtermékeket enni?

Az ősemberi étkezési kultúrához nyúl vissza - csak épp azok is fejték a domesztikált állataikat, és ők is itták. Edd meg azt a rohadt joghurtot nyugodtan, akár kettőt és ne paleózz mert csak kicsinálod magad...

2010. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb, ha mondjuk minden nap lemennél 10-20 percet futni, én azt szoktam.
2010. okt. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Aha, szóval még te sem tudod igazán mi van a dolog mögött, kérdező

Hát akkor elmondom neked

A paleo diétának semmi alapja nincs. Számos kutatás készült erről, mivel a tudósok felháborodtak: bebizonyították, hogy semmi, de semmi nyomunk nincs arról, hogy a paleolit korban élő emberek hogyan táplálkoztak. akik kitalálták ezt az egészet azok csak sejtelmekre alapoztak, a SAJÁT véleményükre, hogy szerintük mit evett a paleo ember. Arról nem is beszélve, hogy.......mm....nos, nem akarok durva lenni, de úgy látszik sok ember annyira bunkó, hogy leáll a gondolkozása is: nem tűnt fel egy kicsit, hogy a régi időkben még zabkása nem is létezett ? De ezt most halálkomolyan mondom és erre igenis létezik bizonyíték !

Az első étel a hús volt, később amikor lettek farmok elkezdték tenyészteni a zöldségeket és megjelentek a tejtermékek,gabonafélék viszont egy jó ideig NEM voltak !

Számos hadsereg katonái nem ettek életükben semmilyen gabonafélét.


Szóval ez egy jó húzásnak indult, de kezd megdőlni, mert nincs semmilyen alapja, bár örülök, hogy legalább az egészséges táplálkozásra késztet és nem hülye diétázásra. Viszont a joghurt és a tej kihagyását erősen cáfolom, semmi alapja nincs, saját magadnak csinálsz rosszat

2010. okt. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó hát pont azért tettem fel a kérdést, mert biztos vannak akik jobban otthon vannak a témában. Nem állt le a gondolkodásom, csak szeretek új dolgokat kipróbálni, letesztelni, és elsöre ez jó dolognak tünt. Mellesleg a futásról annyit, hogy futok is, sportolok. Eddig is gondolkodtam rajta, hogy csökkentem a tejfogyasztást, mert amit a tejröl hallani, hogy amit a boltban megveszel annak nem sok köze van a tejhez, elgondolkodtat... meg annak, hogy megtapad a belek falán...és betegsegeket okoz... az ízesített joghurtok meg állítólag tele vannak mérgekkel. de azt hiszem igazatok van, nem lehet teljesen elhagyni. Majd natúr joghurtot eszem ezután. de a szárnyas, sok hal, sok zöldség és gyümölcs, kevés kenyér és krumpli az tényleg hatásos lehet, bár azt nem értem hogy a rizzsel mi a baj. Mindenesetre köszi a hozzászólásokat mindenkinek.
2010. okt. 17. 12:24
 7/11 anonim ***** válasza:

a paleo szerintem a legjobb, legalábbis az ilyen 90 napos, meg káposzta szintű marhaságokhoz képest. Egy átlagembernek már ez is megfelelő lehet ahhoz a szarhoz képest, amit művel.


Másrészt azt nem veszik figyelembe, hogy modern világban élünk, ahol van környezetszennyezés, a gyümölcsök, zöldségek tápanyag tartalma is közel nulla az ősidőkhöz képest stb. Moder világban a modern megoldásokat kell kihasználni. pl.: oliva olajat se evett az ősember, tejsavó fehérjét se és vitamin csomagot se. Sajnos nekünk kell, mert más világ van.

2010. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok szélsöségesen étkezni. Mindenesetre bármilyenek a zöldségek manapság, még mindig egészségesebb ha csinálok egy salátát es hússal megeszem, mintha pl enném a chipset meg innám rá a Tesco colat. Es ha a húst zöldséggel esszük, az elvileg nem hízlal annyira. persze ne rántott hús legyen zsírban kisütve, hanem pl grillezett hús. Szeretek összeválogatni kajákat, tanácsokat különbözö diétás tanácsokból, meg figyelni arra hogy mit eszem, és a paleoban is van pár okosság, de nem vetemedem baromságokra.
2010. okt. 17. 13:37
 9/11 anonim ***** válasza:

*a paleoban is van pár okosság


Ki dönti el, hogy mi okos, mi nem?

Nekem onnantól fogva hiteltelen az egész, hogy RÉGÉSZEK sem tudnak semmit a paleolit korról és táplálkozásról. Akkor min alapszik az egész?

Részemről inkább szavaznék a dietetikusokra.

2010. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha paleózni akarsz de tényleg, akkor nézz utána, vannak jó kis paleomuffinok, amiket ehetsz reggelire, ha pl. tojást, v gyümölcsöt olajos magvakkal nem akarsz. Amúgy a zabpehely a kivétel a "mindengabonatilos"-szabály alól így a zabkása sztm megengedhető. De ha ilyen szintű életmódváltást szeretnél, akkor viszont ne próbáld a régi szokásaidat megtartani, hanem teljesen állj át. Bár szerintem itt is inkább az arany középút lehet jó.
2011. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!