Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adhatnám le a nagy hasam?

Hogyan adhatnám le a nagy hasam?

Figyelt kérdés

52 éves férfi vagyok, 180cm magassággal, és kb 140kg testsúllyal.

két mélyvénás trombózis, és egy kétoldali akut tüdőembólia után, a túl nagy mozgás megvisel. Futni soha életemben nem tudtam, a bokasülyedésem és utóbbi időben a térdfájdalom miatt ez most kizárt. Hosszú séták egyszerűen nem férnek bele az időbeosztásba. Úszni eljárni nem tudok, bringázni szoktam olykor, egy órácskát, de ez sem erőltetett tekerés.


Tudom, több mozgás, kevesebb bevitt kalória és fejben dől el. Ok, tudom.

De korlátozottak a lehetősségeim a mozgásra, és evés terén örülök, ha kordában tudom tartani az evéskényszerem (ha ez ami nekem van egyáltalán annak számít .... nem tudom), nem tudom lejjebb vinni!


a Google Play áruházban néztem a különböző Workout appokat, de nem igazán tudom, érdemes-e foglalkozni velük, elég hatékonyak-e, ill, ha igen, melyik?


Létezik egyáltalán olyan gyakorlat sor, ami kevésbé megterhelő, de kellően hatékony?


Köszönöm a válaszaitokat.



nov. 11. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Ha jól értem, fogyni szeretnél, de mozogni nem tudsz, kevesebbet meg nem akarsz enni. A fogyás 80%-ban a helyes táplálkozástól függ. Ha az étrendeden nem akarsz változtatni, akkor nem lesz sok sikered. Egyébként helyi zsírégetés nem létezik, csak hasról nem lehet fogyni. Először is próbálj meg többet sétálni. Tudom, azt írtad hosszú séták nem férnek bele, de nem kell több órás sétára gondolni. Ha tömegközlekedsz, hazafele menet mondjuk szállj le 2 megállóval előbb és sétálj. Az a napi 10 perc is számít. Vannak amúgy otthoni rázó gépek is, amire ráállsz és elkezd rázni ezáltal égeti a zsírt. Elvileg az is használ, de személyes tapasztalatom nincs róla, úgyhogy 100% biztossággal ezt nem tudom ajánlani. Mindenképpen kalória deficitbe kellene kerülnöd a fogyáshoz, anélkül nem fog menni. Ezt vagy úgy éred el hogy annyit sportolsz hogy többet égess el mint amennyit megeszel, vagy kevesebbet eszel. Más megoldás nincs, max a zsírleszívás
nov. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy indulsz neki, hogy se az étkezésen se a mozgáson nem vagy hajlandó változtatni, akkor természetesen nem lesz belőle semmi.

Az étrendi változtatás szükségszerű, alapvetoen ezen múlik, hogy fogysz-e, a mozgás fakultatív (főleg, amíg ekkora a tulsulyod)

nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Ilyen testsúllyal valszeg nem is kellene túl radikális diéta ahhoz, hogy ledobj 20-30 kilót.
nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Yt-on keress átmozgató gyógytornákat, semmiségnek tűnnek, de mire a 20 perc, félóra lemegy felpezsdül a vérkeringésed és hetek alatt változik az izmaid tónusa is.
nov. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem fog menni, ha a kajáláson nem változtatsz, mozogni meg nem tudsz/akarsz.
nov. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem térdproblémám van, én napi fél óra sétával indítottam - ha 1 óra bringa belefér, a fél óra séta is bele kell, hogy férjen. Aztán lassabb-gyorsabb séta felváltva. Aztán kis karmunkát hozzátéve. Így 15kg mínusz után már normálisabb edzést csinálok mellé, és a térdfájdalmam is sokat enyhült. Kajából is lehet lejjebb vinni, mindig lehet, de más kérdés, ha nem akarsz. Vezesd a kalóriát. Nézd meg, hogy x kalóriatartalmú pl gyorskaja és ugyanannyi kalóriatartalmú zöldség mennyi térfogatra. Választhatsz: egy csoki, vagy pár alma? Az alma fog jobban eltelíteni, és rögtön kevesebbet fogsz enni, mert más a térfogat.

Fejben kezdődik minden. Felejtsd el azt a mondatot, hogy nem tudsz!

Tudom, férfiak csak halálukon mennek orvoshoz, de nyugodtan kérhetsz tőle is tanácsot, jobban ismeri az egészségi állapotod, és hogy mit tudnál csinalni, és mit nem. Felkereshetsz gyógytornászt, diabetikust is.

A Google playen lévő edzésprogramok nem sokat érnek, próbaltam őket, de 0 mozgásnál az is jobb.

nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat.


Meglehet, hogy félre érthetően fogalmaztam.

Nem arról van szó, hogy nem akarok változtatni sem a mozgáson se az étkezésen.

A mozgásra a lehetősségeim korlátozottak, mert konkrétan már-már az elviselhetetlen fizikai fájdalmat súrolja és garantált fulladással jár az erőltetett nagy igénybe vételű mozgás. A bringa sem mindig fér bele.

Az étkezést illetően pedig nincs olyan nap, hogy ne éhezzek. Szó szerint. Mert bár egy lovat meg tudnék enni, de nem teszem, és mégsincs pozitív változás. Nem tudom, hogy lehetne még több kalória deficitet elérni? :(

Itthonról dolgozom, napok telnek el, hogy az utca ajtón ki sem lépek, olykor a házból is alig. Tudom, ez sem jó, viszont ez is egy kényszerpálya. Gondolkoztam gépeken, de a lakás méretei miatt egy futópad (hogy pl. a séták megoldhatóak legyenek, akár munka közben is) elhelyezése is kihívás lenne. :(


Nem tudom, mit fogok tudni kezdeni, de valamit kezdenem kell.

nov. 12. 16:21
 8/14 anonim válasza:

Ezzel a súllyal abszolút kerülnöd kellene az intenzív igénybevételt. Napi két óra kifejezetten kényelmes (4 km/h) sétával ilyen súly mellett elvileg 1 kg-nak megfelelő kalóriát tudsz elégetni egy hét alatt. Ez nem fér bele az időbeosztásodba?


Enni mennyit eszel tulajdonképpen?

nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jol kell enni minosegi eteleket es nem leszel éhes. 3-5 oraneknt, minden etkezesben legyen feherje, zsir szenhidrat es zoldseg. Egy igy osszeallitott etel utan sokaig jollaksz es nem vagy ehes.

Lodd be a megfelelo kaloriaszintet. Ha ennyire ehezel valoszinuleg tul keveset probalsz enni.

Amig nem probalod ki addig nem fogod megtapasztalni milyen tapanyagdus, egeszseges etelekbol, jol osszeallitott tanyerbol jollakni

nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha kétnaponta egyszer elmennél 30 percet sétálni már az segitene. Amint annyira.megerosodsz hogy tudsz tobbet, lehet tobbet
nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!