Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lukács Liza- éhes lélek...

Lukács Liza- éhes lélek gyógyítása címü könyv hatására meggyógyultál?

Figyelt kérdés
Túlevéssel, kényszeres evéssel túlsúllyal küzdök. Elkezdtem olvasni ezt a könyvet és elég szívbemarkolóan igazan leírja a pszichológiai dolgokat. Nem olvastam még végig, de kíváncsi lennék aki ennek a könyvnek a hatására változott meg az élete. Vélemények, tanácsok. Mindent szívesen veszek.

#túlsúly #Lukácsliza
nov. 22. 11:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem sajnos :( Elolvastam tetszett de nem segített
nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ugy megy hogy elolvasol egy konyvet es hipphopp meggyogyulsz. Hanem elgondolkozol, atertekeled magadban a dolgokst es energiat teszel a gyogyulasodba. Akkor par honapon belul lehet javulast elerni
nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én sem gondoltam, hogy elolvasom és utàna már csak akkor eszem ha éhes vagyok frankón. A folyamatra lennék kíváncsi. Rosszul fogalmaztam.
nov. 22. 12:40
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Azt hiszem, nincs olyan könyv, tan, szakember, csoport, akinek a segítsége nem csupán időszakos. Utána már ott maradsz egyedül, emlékszel a kapaszkodókra, de nekünk kell küzdeni nap, mint nap és sajnos életünk végéig.

Egy csinos, vékony lányokból álló csoportban szoktam olvasgatni.99%-uk azt mondja, hogy hízékony, ha nem figyel oda, mondjuk egy nyaraláson azonnal felugrik 1-2 kg, de ők elhatározták, hogy nem akarnak állandóan fogyókúrázó túlsúlyos-kövér nők lenni, inkább vasfegyelemmel tartják magukat a napi kalóriakerethez

nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Olvashatsz ezerk önyvet, ha TE nem akarsz változtatni, nem fogsz :D
nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezek a könyvek arra jók, hogy felismerd a viselkedésed mögötti okokat. Ha azok nem túl mély sebek, akkor magadtól is változhatsz, de inkább arról van szó, hogy felismerd, milyen gondokat kell megoldanod, milyen segítségre van szükséged.
nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó könyv de az evészavarom ugyanúgy megmaradt. Nekem keményebb pszichoterápia kellene. Ez a könyv inkább azoknak jó, akik evészavarosok mellett élnek, segít megérteni a miérteket.
nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is túlevési zavaros vagyok, 10+ éve, nem érzem azt, hogy ebből kilehetne gyógyulni, így azt mondanám jelenleg absztinens vagyok.

Néhány éve olvastam a könyvet, nekem elgondolkozni, sok mindent megérteni segített.

Egyébként meg ami szépen lassan, évek kemény munkájával segített rajtam: először is elfogadtam magam, hogy ez velem fog élni örökre, így meg kell tanulnom vele együtt élni. Szerintem mindenkinek más segít, nekem ezek: yazio alkalmazas segítségével mérem, hogy mennyit eszek, csak akkor állítottam fogyásra, ha elég erősnek éreztem magam mentálisan, egyébként inkább a szinten tartó kalóriámat igyekeztem tartani. Sokan betegesnek tartják ezt is, hogy mindent mérek, dehat ez van, ha nem mérném elveszteném a mértéket és gepszijas zabalas lenne belőle. Megtanultam milyen ételeket egyek, amik finomak is, jól lakok, de nem triggerelnek tulevesre. Itthon nem tartok semmi olyan kaját, ami elcsábíthat.

Emellett sport sport sport. Én úgy látom a legtöbb függőben rengeteg energia van, amit a függőségével vezet le, ezt én nagyon szeretem a sporttal levezetni. Vagy igazából bármi más értelmesebb hobbi, ami nem pusztít, hanem épít.

Nem megy egyről a kettőre sajnos, nálam hosszú évek kemény munkája volt, hogy kialakult a rendszerem. Ma ha elönt a lelki éhség, már képes vagyok magammal megbeszélni, hogy ez most miért is van. És van olyan is, amikor "hagyom" had egyem túl magam, mert annyira depis vagyok, de ebből már nincs nyilván rendszer, nem minden nap, mint régen, most meg sem tudnám mondani mikor volt ilyen velem utoljára.

Bocsi hogy hosszú lett

Sok kitartást kíván egy sorstársad

dec. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!