Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A test hűtésével lehetne...

A test hűtésével lehetne fokozni a fogyást ?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy 20 fokos szobában űl az ember, és ventilátorral hűti magát, és a szervezet ha tartani akarja a 36-37 fokot, akkor több energiát kell termelnie, használnia. Lehetne így számottevően növelni az energia felhasználást a fogyást ?
nov. 28. 01:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minimális hatása van. A szervezet elég hatékonyan tudja csökkenteni a hőleadást: kihűl a kezed-lábad, összeszűkülnek az erek a bőrödben, és amúgy elég pocsékul fogod érezni magad. Én, ha át is vagyok fagyva, egy bögre jó meleg teától átmelegszem. Márpedig a meleg tea kb. 10 kcal-lal több, mint a hideg (ezt a különbséget nem szoktuk számolni, de 1 cal az az energia, amivel 1 g víz hőmérséklete 1 fokkal növelhető). Szóval szerintem ehhez mérhető a hideg szobában ücsörgéssel elveszthető pluszkalória is.


Azonban sport esetén van jelentősége. Ha olyan sportot választasz, aminél a szervezeted hűtése megoldott (pl. úszásnál a víz hatékonyan elvonja a fölös hőt, biciklizésnél a menetszél segít az izzadtságot elpárologtatni), akkor több kalóriát leszel képes elégetni. Ugyanis ha a szervezet érzi, hogy kezdesz túlmelegedni, akkor nem engedi, hogy olyan nagy teljesítményt fejts ki. Vagyis adott idő alatt kevesebb kalóriát fogsz tudni elégetni, mintha megfelelően hűtenéd magad. De itt sem azért, mert elveszted a hőt és a szervezet begyújtja a kályhát hogy visszamelegedjen, hanem mert nem okoz gondot az amúgy is keletkező hulladékhő. A túlmelegedést szubjektíven fáradtságként érzékeled, vagyis azt hiszed, hogy most biztos jó sok kalóriát égettél, hiszen úgy meg is izzadtál - hát sajnos pont nem.

nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Egyszer valaki úgy akart fogyni, hogy a laptopját a hasára rakja, mert annak a hője melegít a hasát, úgy majd elég a zsír. 🤷
nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Fűtés nélkül hol van a lakásban 20 fok a héten? Nalam 13 van, bár en nem fogyasra hasznalom, csak hűvösben erzem jol magam
nov. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
2: Egyébbként szerintem 20-24 fokos szobába nem nagyon lehet megfázni. Úgy gondoltam, hogy csak a hátat, hasat, combot, feneket hűteni, semmiképp sem az arcot, nyakat, mert úgy már tényleg meglehetne fázni.
nov. 30. 21:16
 15/20 A kérdező kommentje:
3: Nem tudtam eldönteni hová írjam, lehet hogy jobb lett volna a fogyókurás részhez.
nov. 30. 21:18
 16/20 anonim ***** válasza:
Az emberi test nagyon nem bírja az egyenlőtlen hűtést, csúnya betegségek lehetnek belőle.
nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Önmagában a hideg nem okoz problémát. A megfázást is a száj, orr, szem, fűl környékén, állandóan ott lévő virusok, baktériumok okozzák. Alapesetben az immunrendszer fékezi ezek terjedését. De ha lehűtjük ezeket a testrészeket, akkor az immunrendszer legyengül, és megindul a virusok terjedése.
nov. 30. 23:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem az ízületi gyulladások, reuma kialakulását is okozhatja a hideg.


Nem ide tartozik, de kerékpáron télen különösen védeni keell a térdet a hidegtől. Ha kihűl, gyengül a kenés az ízületben és gyorsabban kopik.


Másrészt pedig az ember torka normális esetben nem steril, tehát miután a megfázást a baci meg a hideg együtt okozza, életszerűbb a hidegtől védekezni.


Ésszel alkalmazva a hideget viszont segíti a barna zsírszövet kialakulását, ami előnyös.


Itt is érvényes a klasszikus mondás: inkább ésszel, mint ész nélkül.

dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"segíti a barna zsírszövet kialakulását"

Serdülőkor előtt, valóban.

dec. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19, nekem úgy rémlik, hogy kísérletekben sikerült növelni a résztvevők szervezetében a barna zsírszövet mennyiségét. De lehet, hogy rosszul emlékszem, annyira nem érdekelt a dolog.
dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!