Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az edzés mennyire befolyásolja...

Az edzés mennyire befolyásolja a súlyomat fogyás közben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egyszerre diétázni és otthon napi fél órában erősítő edzéseket csinálni. Sok plusz nincs rajtam, 60-ról indultam, ma reggel 57.6 voltam, 40 napja kezdtem a dolgot.

Az a kérdés, hogy vajon ez alatt a 40 nap alatt jöhetett-e fel már rám értéklehető mennyiségű izom? Tehát elképzelhető hogy zsírból többet fogytam mint ez a 2,4 kg, csak feljött mondjuk 30 deka izom, és akkor igazából 2,7 kg zsírt fogytam? Azt tudni kell hogy nagyon mélyről indulok izomilag, egy testösszetétel analízis szerint 6 kg felseleges zsír volt raajtam, viszont hiányzik 5 kg izom... Ennek legalább egy részét szeretném felszedni, miküzben a zsír meg megy le.

Tudom hogy ezek nagyon pici számok még, nincs is igazán jelentősége, csak kíváncsi vagyok. :)


jan. 4. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

Türelem, türelem és türelem!

Ez a titka.

jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon le voltál robbanva, akkor lehetséges, hogy a fogyás ellenére gyarapítottad némileg az izomzatod. Általában viszont ez nem jellemző, izmot építeni tömegeléssel lehet.
jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát eléggé a nulláról, illetve mínuszból indultam. Mint írtm, 5 kg izom mínuszban vagyok... Időnként problémát okoz kinyitni egy palack üdítőt... A célom nem az hogy kigyúrjam magam, csak egy egészséges izomzatot szeretnék.
jan. 4. 09:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Kezdőként lehetséges minimális izmot építeni miközben kalóriadeficitben vagy, de ez minimális.


Csak úgy összehasonlításképp: Az első évedben, ha mindent tökéletesen csinálsz, tehát jó az edzésed, megfelelő a kalóriabevitel (minimális többlet, szintentartásnyi kalória + 200), akkor genetikától függően 4-8kg izom reális lehet. (Ez nem azt jelenti, hogy ne tudnál 8kgnál többet felszedni, de már ez a 8kg is nagyon elit genetika)


Ezek alapján szerinted mennyi az esély arra, hogy Te 40 nap alatt értékelhető mennyiségű izomtömeget pakoltál fel magadra? Már csak abból kiindulva is, hogy senki sem csinál jól semmit az első évében..(Hacsak nem kezdetektől fogva edzővel dolgozol)


Mivel nincs rajtad sok zsír, én ilyen arányokkal nem fogynék, hanem legalább szintentartásnyi kalórián tolnám ezerrel a súlyzós edzéseket legalább 1.6g/testsúlykg fehérjével naponta.

Ha izmot szedsz magadra akkor csökken a testzsírszázalékod is, esztétikailag jobban fogsz kinézni.

jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+ Nem tudom, hogy milyen nemű vagy, de, ha nő, akkor a fenti számokat felezd meg.. (tehát nem 4-8kg, hanem sokkal inkább 2-4kg)
jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A mérteteimből sejtheted, hogy nő vagyok. :)

Nyilvánvalóan nem csinálok mindent tökéletesen. Igyekszem jól táplálkozni, proteindúsan. Márciustól fogok járni Crossfit edzésre, addig sajnos nincs rá időm, maradnak az otthoni kis edzések.

Igen, a lényeg az hogy picit egészségesebb és feszesebb legyek, tehát nem áll szándékomban kigyúrni magam, meg 8 kg izmot felszedni. :) De azért mindenképp szeretném leadni a felesleges zsírt, mert zavar. És szeretném ha magam is ki tudnék nyitni egy palack üdítőt. :D

jan. 4. 15:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet izomzatot epiteni defixitben is de egy honap alatt nagyon max felkilot de inkabb felevekben kell nezno
jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Deficitben vagyok, de nagyon sokat eszem, csak sokat is mozgok. Télen heti kb 3x40-50 km bringa, naponta 10 km séta. Azokon a napokon mikor bringázom 20, a többi napon 40 perces itthoni erősítő edzések. Ennyi mozgás mellett simán befalok 2000 kalóriát és még így is bőven deficitben vagyok. :) Szóval éhezésről nincs szó. Nem tudom ez számít e valamit.
jan. 4. 19:50
 9/10 anonim ***** válasza:
A setatol es biciklitol izom nem fog epulni. Csak az erosito edzestol. Elenyeszo az amennyi izmot felszedsz ahoz kepest ami zsirt leadsz
jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele hogy a sétától és a bringától nem jön fel izom, nem is várom tőlük :)
jan. 4. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!