Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy inzulinrezisztencia miatt nem fogy valaki?

Figyelt kérdés

IR esetén is 1 dolog számít: kalóriadeficit.


Azonban az IR miatt van, aki nem tud lefogyni, ez mi miatt van? Kevesebb emiatt az alapanyagcseréje, vagy általában mi a korlátozó ok ilyenkor? Mi történik akkor, ha valaki kalóriadeficitben van, de IR-es és sok szénhidrátot eszik? Tehát itt arra gondolok, hogy valaki a deficit ellenére is sok szénhidrátot eszik IR-esként és emiatt nem fogy, ilyen létezhet?


Lefogytam pár éve 35kgot, viszont most nem megy a fogyás. Mennyi az esély arra, hogy idő közben IR alakult ki? Vagy sokkal inkább az a probléma, hogy félreszámolom a dolgokat?

Pl.: 2021 májusában ~1700 kalórián heti 1kg simán lement, most pedig meg sem mozdul a mérleg, pedig úgy gondolom, hogy az aktivitásom nem változott, sőt, még nőtt is.



jan. 4. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Képzeld el. Adott egy motor, mely 7 litert fogyaszt 1 nap alatt. De a motor esetleg a föld felszínén magasabb oxigén dús légkörben mozog jár és itt 6 litert fogyaszt, magasabban a hegyekben 9 litert, a világ felett 10-et.

A lényeg az, hogy a tested, a mozgás és egyéb más belső természetes anyagcsere folyamatoktól változik. Mindenki le tud fogyni egy bizonyos kalória alatt 1200 alá nem szabad vinni. Szénhidrát helyett a zsírt javaslom és a fehérjét.

jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Nincs. Mindenki tud fogyni, csak optimálizálni kell a kalóriabevitelt és mozgást.
jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ir kis esellyel alakult ki ha nem volt elojel es foleg ha azota fogytal is tehat egeszsegesebb vagy.

Kb 200 kcallal kisebb a bmr egy ir-esnek.

Valamit elszamolsz. Hacsak nem vagy 80 kilo akkor 1700 kcallal nem fogsz fogyni (ha lany vagy)

jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kb 5 szazalek.

A maradek 95 h valamit elszamolsz

jan. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ir- s vagyok. Én azért nem tudtam lefogyni amíg nem derült ki, mert hiába próbálkoztam 1500 kalória számlálással nem tudtam betartani. Hol rosszul voltam és azért ettem, hol meg iszonyúan kívántam a szénhidrátot és túlettem magam.

Mikor kiderült, átváltottam az alapanyagokat és számolom nem csak a kalóriát hanem a szénhidrátot is. Kaptam gyógyszert is. Azóta lényegesen könnyebb tartani az 1500 kalóriát és az ir diétát. Tartósan fogytam. Régen meg jojóztam.

jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én pl 1200-al tartok szintet, szóval el tudom képzelni, hogy 1700-al nem fogy valaki, vagy csak csigalassan, hosszútávon.
jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolso: Hacsak nem vagy kb 45 kilo nulla sporttal

A) 1200nal tobb a szintentartasod.

B) nagyon elszamolod a beviteled

C) van valami betegseged

jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!