Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet kiiktatni teljesen...

Hogy lehet kiiktatni teljesen a fehérlisztet és a cukrot?

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom, mert biztos van, aki így fogyott le. Én is szeretnék fogyni, de nekem az orvosom mondta egy betegségem miatt, hogy mellőzzem a cukrot és a fehérlisztet. A cukrot még annyi nem is nehéz nekem, alapból semmibe nem teszek, csak ha csokit vagy bármi édességet eszem, de ez nem olyan gyakori. A fehér liszt a nehezebb téma nekem, mert csak azt szeretem, a tk-t nem, és mindennap ilyen kajákat eszem, amik fehér lisztből készülnek...


Amúgy annyira nem is tartom reálisnak, járok vendégségbe néha, nem várhatom el, hogy külön főzzenek nekem, illetve nem is mindenkinek szeretném megosztani a betegségemet.


Nektek hogy sikerült?


jan. 8. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem SZABAD enned a fehér lisztet, akkor lényegtelen, hogy mit szeretsz.

Másrészt lehet kapni rozsból készült pékárukat is, illetve kevert - tk + fehér liszt - termékek is vannak.

A vendégség nem nem hiszem, hogy olyan gyakori, hogy gondot okozhatna, normál esetben egy hónapban esetleg EGYSZER kerül sor ilyenre.

Szóval ha muszáj, akkor nem fehér lisztes cuccokat eszel - eleve ne egyél tészta- és kenyérféléket, akkor kevésbé merül fel a probléma. Tészta/kenyér helyett ehetsz rizst, krumplit, azokban nincs fehér liszt.

A cukor meg még egyszerübb, nem eszel bolti édességeket, sem csokit, sem mást, teába/kávéba meg nem kell semmiféle édesítés.

jan. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szeretned a tk lisztet. sajnos a betegség mellett muszáj. Vagy legalábbis vagy a tk lsztet vagy a rozslisztet. (bár szerintem a rozs rosszabb). Amúgy én 3 éve az életmódváltásom elején 6 hónapig csináltam a 0 fehér liszt nulla cukrot. a második hónapra márt eljesen megszoktam az ízét a tk dolgoknak.

Egyébként meg át kell állítani az agyadat a pékáruról és a kenyérről. Simán lehet egy reggeli egy saláta aminek az alapja főtt hajdina, zöldségekkel és pl tojással avgy sonkával vagy tonhallal. Nem kell hogy kenyér + valami legyen a reggeli. AZ ilyen betegségek mellett úgyis mindig javasolt étkezésenként 100-150 gramm zöldség elfogyasztása.

Szintén lehet reggeli kenyér nélkül ha tojásos. Egyél rántottát 2-3 tojásból és mellé sok zöldséget, csak legyen benne nagy keményítőtartalmú is pl sült sütőtök. Vacsi se kell szendvics vagy pékáru legyen, egyél pl fasírtot (nálam pl kedvenc fasít recept 500 gr hús 5 tojás 100 gr zabkorpa és ebből 5-6 adag fasírt megvan, fagyasztható is). Fasírt mellé főtt krumpli vagy sült zöldség is mehet és kész egy étkezés pl ebéd vagy vacsora. Nyilván a köret mennyiségét tudod szabályozni.

Tésztából nem tudom a durumot eheted e de annka pl teljesen fehér íze van. Ha a durumot nem eheted akkor ott a vöröslencse meg a zöldborsó tészta.

Házi kiflit tudsz csinálni pl tápiókakeménytőből, köleslisztből és útifűmaghéjból (de én pl a tápiókakeményítő ízétől és szagátó vagyok rosszul de ez egyéni dolog)

illetve rengeteg lisztkeverék van pl szaffi márkának amit betegséggel is ehetsz és nicns benne fehérliszt és szuper pékárukat tudsz sütni.


amúgy ha leírnád miket eszel ami fehérlisztes és amiket ki akarsz váltani akkor könnyebb lenne. elképzelni sem tudom sajnos 4 év életmódváltás után. mondjuk én házi tk kenyeret eszem mindig de erre mondtam hogy akkor a kenyeres dolgokat egyszerűen hagyd el és felejtsd el azt a beidegződést hogy a magyarnak a pékáru a reggeli meg az uzsonna meg a vacsora


egy másik ötlet a zabpehelyliszt. egy jól felturbózott zabkása is szuper étkezés lehet csak pl keverj bele túrót hogy meglegyen a fehérje és a zsír is. na meg friss bogyós gyümölcs a tetejére.

zabpehelylisztből annyira nem lehet jó pékárukat sütni de dolgokba belekeverve az is ki tudja váltani a kenyeret. pl lehet túrópizzát csinálni túróból, olajból és zabpehelylisztből. kisütöd mindkét oldalát sütőbe és megpakolod amivel tetszik mint egy pizzát. ugyanígy létezik túró alapú pogácsa. abból is mindig tartok a fagyóban s előveszek ha épp nincs reggelim avgy vacsim. van az a verzió aminek reszelt sajt van a tésztájában meg aminek csak túró, zab és fűszerek. ebből 5-6 darabbal jóllakik az ember. de akár félbe is vághatod és tehetsz bele zöldségkrémet, sonkát stb


én pl kaárcsonykor csináltam hogy teára mentünk anyóshoz és vittem ilyen túróból és zablisztből készült pogácsát. mindenki ette a sütiket meg a tepertős pogit de én ettem az egész délután alatt összesen 5 db ilyen pogit és máris megvolt az uzsonna ami tápláló is


vendégségbe pedig bizony le kell kommunikálni hogy nem ehetsz fehér lisztet. okot se kell modnani de le kell kommunikálni. vagy egyszerűen olyat választani aza sztalról amit ehetsz. és mellé jó sok zöldséget hogy a sok rost lassítsa a felszívódást. a vendéglátónak pedig amint lekommunikáltad hogy miket nem ehetzs, rögtön felajánlhatod hogy hozol valamit amit viszont igen. akár nagyobb mennyiségben. én pl ilyenkor viszek egy nagy adag tonhalsalátát pl kuszkusszal. és akkor azt is ki lehet rakni aza sztalra én csak azt eszem a tböbiek pedig megkóstolják


a fogyáshoz pedig kalóriadeficit fog kelleni, anélkül nem megy. ennek nézz utána. de első az egészség és hogy kialakítsd az új étkezési szokásokat és rendszert. hogy mikor mit vásárolsz mikkor mit készítesz el. mert sajnos innentől kezdve jó sok dobozolás és előkészület vár rád

jan. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen betegség? Én még nem hallottam olyat, ami miatt teljesen ki kell zárni. Minimalizáld. Próbálj ki többféle terméket, biztosan lesz olyan, ami ízlik.

Szerintem egyébként simán megoldható vendégségben. Sok mindenbe eleve nem is kell liszt, semmilyen sem. Nyilván ne palacsintával vagy kaláccsal várjanak :)

De pl. egy sült/grillezett hús és zöldségköret nem nagy munka.

jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


Amiket eddig ettem és fehérlisztesek voltak: kenyér, tészta, nokedli, rántott hús, tortilla.

jan. 8. 09:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana tudni tényleg, mi a betegséged, mert attól függöen más-más az, amivel meg lehet oldani ezek elkerülését.
jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

tortillából is van tlejes kiőrlésű és ha megpakolod kb nem is érzed hogy az

a rántott húst eleve elfelejtheted a bő olajban sütés miatt de pl tepsiben megcsinálhatod csak keneges meg vékonyan olajjal minkért oldalát. panírba meg lehet zablsiztbe forgatni és brámelyik száraz tk kenyeret ledarálhatod morzsának vagy tk morzsát is lehet már venni. ezt sem fogod érezni a húson. a sütőben sütés miatt szárazabb lesz de ennyi

a nokedli az sajnos felejtős annak elég tk íze lesz. de egyél helyette pl bulgurt vagy cseréld le más gabonára

tésztát már írtam hogy a durum vagy a zöldségtészták (bár sztem egyes zöldségtészták rosszabbak mint a tk) de pl az aldis vöröslencse szerintem finom vagy a kitti's csicseritészta is

pár hónap alatt megszokod


és ha a tk tortilla nem jön be akkor pl lehet áztatott vöröslencse és víz ledarálásával szintén megtölthető palacsintaszerű cuccot csinálni

amit nagyon ajánlok az az instagram mert rengeteg jó egészségtudatos receptet tesznek közzé amikkel tudsz kísérletezni. pl én így tanultam meg piskótát sütni szeletes sütikhez amiben édesítő, tojás, mandula és kókusz van csak. de liszt nélkül csak kakaóporból is lehet. a vöröslencse lepény ötletét is itt láttam. meg azt az ötletet is hogy nem csak egy kenyér lehet a reggeli hanem egy hajdinasaláta is

jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tésztából szerintem van olyan, amin nem is érezni, hogy nem fehér lisztes. Pl. Barilla, Gyermelyi

Rántott húson sem fogod érezni, annyira minimális kell a panírhoz.

Kenyérből próbálj ki többfélét, valamelyik biztosan jó lesz.

jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha elkezded enni a tk-s cuccokat, szerintem meg fogod szeretni. Sokkal finomabbak ám. Csak most ki kell mozdulnod a komfortzónádból, ami mindig nehéz. De hidd el, nagyon hamar rá fogsz kapni. :)
jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
javaslom az alids purpur kenyeret. nem tk liszt hanem purpur és kb bármilyen betegséggel ehető mert lassú felszívódású és szerintem nagyon finom, egyáltaán nem érezni hogy egészséges
jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

3

Pl inzulinrezisztenciában, igt nél kikell zárni a fehérlisztes és cukros cuccokat.

jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!