Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Okosmérlegnek van értelme?

Okosmérlegnek van értelme?

Figyelt kérdés
Én nem akarok túl sokat fogyni, inkább a testzsírszázalékomon javítanék. Voltam testösszetétel analízisen, a szerint le kéne adnom 6 kg zsírt és felszednem 5 kg izmot. Gondoltam ahhoz hogy ezt nyomon tudjam követni, vennék egy ilyen okosmérleget. De vajon mennyire mérnek ezek pontosan, mennyire hihetnék neki? A csontsűrűség, meg az ilyen egyéb funkciók nem érdekelnek, csak a zsír és az izomtömeg. Szerintetek érdemes megvenni? Aki használt ilyet hogy érzi, mennyire adott hiteles eredményeket?
jan. 9. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Okosórához kaptam okosmérleget is. Súlyt pontosan mér, a többi meg tájékoztató jellegű. Nyilván nincs mihez viszonyítani, hogy mennyire megbízható, de egynek elfogadható, hogy legyen miből kiindulni.
jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, hát nem várom hogy orvosi pontossággal mérjen. :) Csak szeretném nyomon követni a változást.
jan. 9. 14:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A miénk nagyon érdekes, mert ha én állok rá (nő, 30 éves, 168cm) akkor mást mutat kilóra, mint a páromnak (férfi, 33 éves, 172cm), ha pedig anélkül mérjük magunkat, hogy ezeket a mentett adatokat is nézze, egy harmadik adat jön ki...
jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen házi használatra készült gépek nem a legpontosabbak, de ha mindig csak ezzel mérsz és ehhez viszonyítasz, akkor az már használható adat lesz. :) A trendeket látni fogod azzal is.
jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na szuper, akkor veszek egyet. Úgy tűnik hogy arra jó amire szeretném. :)
jan. 9. 17:38
 6/11 A kérdező kommentje:

3

A tiétek milyen típusú? Mert akkor olyat nem veszek. :D

jan. 9. 17:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam, hogy nem túl pontos, amit mér, de a növekedést/csökkenést jól méri.
jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Abszolút nem éri meg. Semmit nem csibál csak becsli hogy a magassagadohoz es a sulyodhoz kb mennyi a zsir.

Inkabb menj el kethavonta inbody felmérésre. Az a legmegbizhatobb es 5-7 ezer forintig terjed.

Ha budapesti vagy akkor ugyanilyen inbody geppel a westendben a kozepso lepcso tetejenel levo sportboltban (nem emlekyzem a nevere) megcsinaljak az eladok full ingyen

jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy semmit sem csinál. Mármint lehet hogy van olyan is, de otthonra is vehetsz olyan mérleget, amin fém pöttyökre kell állni mezítláb, ellenállást mér (meg ki tudja, mit) és az alapján becsül. Sőt,valamelyiknél kézbe vehető fémbigyó is van, az jobban figyelembe tudja venni a felsőtestet.


Saját magával összehasonlítva alkalmas ez a technológia a változás megítélésére, de pl. befolyásolja az eredményt, hogy ki vagy-e száradva.

jan. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Jelentem, vettem tegnap egyet. Meglepően hasonló az eredmény mint az Inbody-n volt. Sajnos teljesen nem tudom összehasonlítani, mert az több mint egy hónapja volt, azóta fogytam 2,5 kilót illetve teljesen kezdőként elkezdtem elég sokat edzeni, tehát gondolom valamennyit izmosodtam is.

Az egyetlen eredmény ami fura, az az izomtömeg. Az Inbody-n az 21 volt, ami enyhén alacsonynak számít. Ezen meg 38, szintén az mondja hogy enyhén alacsony. Pedig elvileg mindkettő kg-ban adja meg. Nyilván a 38 nem reális, de az értékelése meg ugyanaz, úgyhogy végülis jó lesz nekem arra amire szeretném.

jan. 11. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!