Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért könnyű sok, akár 5000...

Miért könnyű sok, akár 5000 kalóriát is bevinni egy nap és miért nehéz 500-at?

Figyelt kérdés
Nagyon igazságtalan, annak, aki szereti a gyorskaját és a chipset, gond nélkül összejön egy nap alatt is 5000 kalória, 500-tól meg szédülünk.
jan. 11. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez azért elég egyéni. 5000 kalória rengeteg. Aki napi szinten ennyit zabál, az garantáltan komoly túlsúllyal küzd. Én például azért nem fejlődök kellő ütemben testépítésben, mert rohadt nehezen tömegelek. Sokszor a szintentartó kalóriabevitelemet is nehezemre esik megkajálni, nemhogy többletben egyek hosszútávon. Én például hamarabb bírnám a napi 500 kalóriát, mint az 5000 kalóriát, de mindkettő extrém szélsőség, és rövid időn belül mindkettő komoly egészségügyi problémákat tud okozni.

Egyébként a szervezetnek mindig kisebb stressz a bőséget elraktározni, mint a drasztikus tápanyaghiányt kezelni, úgyhogy a kérdésedre ez a válasz.

jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az 500 iszonyat kevés. Lenyegeben meg egy csecsemonek is. Minimum edd meg minden nap a bmr erteked kaloriaban. Annal kevesebbet soha. A bmr erteket pl a gymbeam bmr kalkulatorral tudod kiszamolni. Ez kell a szervezeted funkcionalasahoz akkor is ha egesz nap csak alszol.


Azert konnyu az 5000 mert nincs megfelelo egeszseges ideg izom kapcsolat az sgyad es a gyomrod kozott. Nem erzekeled az ehseg es a jollakottsag erzeset rendesen. Es valoszinuleg a rosaz okbol eszel. Azeet kell enni hogy taplald a tested es nem azert mert ott van elotted vagy mert finom.

Ha valtozatosan eszel, feherjevel, zsirral, lassu szenhidratokkal es zoldsegekkel kb 3 hetig es mindig figyeled a tested jelzeseit akkor megtanulod mi az ehseg es hogy mikor vagy jollakva. Ugy sokkal nehezebb tulenni magad

jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Nekem nem hangzik könnyűnek 5000 kalóriát bevinni, az rengeteg... Az 500-tól meg azért szédülünk, mert annyira kevés...

De hogy igazságtalan. :D Én is imádom a gyorskaját, de kontrollálom magam és nem eszem. Pedig rohadt jól esne most valami jó mekis buri, sülkrumplival, hagymakarikával, mellég egy almáspite és egy fél literes kóla... De én natúr csirkemellet fokog ebédelni zöldéges bulgurral, esetleg desszertként még elfogyasztok egy vaniliás protein shake-et vízzel, vagy egy narancsot. Ez nem igazságtalan? :)

jan. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

110kg vagyok, 193cm, régóta edzek. Garantálom neked, hogy 5000kcal-t majdhogynem ugyanannyira nehéz bevinni, mint a létfenttartáshoz szükséges mennyiséget.

Én 92kg-ról tömegeltem fel, nem volt könnyű egyáltalán.

jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Justinianus ***** válasza:
73%
Na vajon miért esik jobban a zabálás, mint a koplalás...
jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Mert az ember olyan körülmények között fejlődött ki, ahol inkább a táplálékhiány volt jellemző. Azok az ősök éltek túl, akik bőség esetén ösztönösen bezabáltak.


Ha még 100 000 évig marad a bőség, akkor javulni fog a helyzet, mert az elhízottak kevésbé tudnak szaporodni (pl. PCOS alakul ki, magas vérnyomás vagy trombózik miatt is baja lehet a babának stb.). Szóval előbb-utóbb többségbe kerülnek azok, akik bőség idején kívánatos genetikával rendelkeznek.

jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Embere válagotja. Én mindkét végletet összetudom hozni. Ha kell, akkor 1 napig nem eszek mindenféle éhségérzet nélkül. De mellette simán megtudok enni mindenféle gond nélkül 5000+ kalóriát akár több héten keresztül is.
jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Ez butaság, hogy aki 5000kcalt eszik annak mindenképp sulyfeleslege van. Ez az adott személy anyagcseréjétől függ. A családban nálunk van aki simán megeszik napi 4-5000 kcalt és sose volt túlsúlyos. Kifejezetten vékony viszont igen.


Kérdező: sajnos ez ilyen. Hamar összejön sok kalória sajnos, és ehhez még csak nem is kell olyan nagy mennyiségeket megenni, hisz pl 500g mogyoró az alig valami, mégis rengeteg kcal van benne, cserébe viszont csak ideig-óráig van el vele az ember, nem laktat hosszú időre. Ugyanez igaz a gyorskajàra, cukros édességekre is akár. Ezért érdemes megvàlogatni, hogy mit eszünk, - annak aki hajlamosabb a hízásra. Anélkül is simán kialakulhat magasabb kalóriabevitel, hogy extrém mennyiségeket megenne az ember, ha nem nézi azt, hogy MIT eszik.

jan. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!