Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kalóriát egyek egy...

Mennyit kalóriát egyek egy nap,hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

Adatok:

168 cm

40 éves Nő

83 kg jelenleg

Stagnál a fogyásom, valószínűleg keveset ettem. 1000-1400 között ettem az elmúlt hónapban.


ápr. 1. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt miert kerdezi meg mindennap valaki? Vannak erre kaloriaszamlalo oldalak/appok, oda beirod ugyanezeket az adatokat, plusz az aktivitasi szinted, mert anelkul nem lehet megmondani es megmondja mennyi az annyi. Es szamoltathatod ott a napi kaloriabevitelt es felhasznalast is.
ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás pár hét után mindig stagnál. Szerintem a szervezet megijed, hogy éhenhal, és megváltozik az anyagcsere. Ki kell tartani, de lehet kicsit bűnözni, és egy idő után újraindul. Mozogj is napi szinten.
ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

"Stagnál a fogyásom, valószínűleg keveset ettem."


Ilyen nincs. Aki kitalálta azt a baromságot, hogy valaki azért nem fogy, mert biztos keveset eszik, az egy idióta.


Keveset eszel és nem fogysz = egyél kevesebbet. Kalória. A termodinamikát nem fogod átírni..


Miért gondolod azt, hogyha 1400 kalórián nem fogysz, majd 1500 kalórián fogyni fogsz?


Amit a 2# válaszoló írt, szintén baromság. Kérdezem én, ha nem értetek hozzá, miért adjátok át a hülyeségeket? :D


Nem fogja 1 kalkulátor sem megmondani, hogy mennyit kell enned. Persze, becslésnek jó lehet, de miért gondolja bárki azt, hogy egy emberek által írt program majd kiszámolja a kalóriaigényed?


Rendben, kiírja, hogy 1400 kalória kell fogyáshoz. Te mégis 1400 kalóriát ettél és nem fogytál. Mi lesz most? Folytatod, csak azért, mert egy hülye program kiírt valami random számot? Egyél X kalóriát 2 hétig, mérd a súlyod minden reggel, ugyanott, ugyanakkor, majd ebben a 2 hétben vonj átlagot. Ha azt látod, hogy fogytál, nagyszerű, megvan a kalória.. Ha nem fogytál és nem is híztál, akkor ez az X kalória a súlytartásod. Ha pedig híztál, akkor ennél biztosan kevesebbet kell enned / többet kell mozognod.

ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem sportolsz semmit akkor 1550
ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt a kalóriadeficit hívők elfelejtik,hogy találomra elkezdeni kevesebbet ,pláne gyereknek valo mennyiseget(1000 kcal egy kisgyerek napi adagja, felnottnek max annyira elég hogy ne haljon meg, ne alljanak le a funkciók) egy elethosszra előrendelhet vele betegségeket. Nézettél labort? Hormonszinteket? Tisztában vagy a máj és hasnyálmirigy funkcioiddal? Sportolsz? Milyen munkát végzel? Mennyit alszol?

Miből eszel 1400 kcal-t? Saláta, hal vagy mirelit kaja is van benne?

A kalóriadeficit elavult, gasztrós orvosok,dietetikusok is óva intenek tőle.

ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pl:Reggeli 2 tojás, fűszerekkel, zabpehellyel, zöldségekkel(hagyma, paradicsom, uborka, paprika).

Ebéd: natur csirkemell, rizs, zöldség (vegyes zöldség vagy paradicsom, uborka)

Uzsonna: korpovit keksz, almával

Vacsi: az fehérje ital

Este tornázok 30 percet vagy 1 órát.

Nem nézettem semmit sem. Ülő munkát végzek.

ápr. 1. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kaloriadeficit elavult? Haha

Lehet, hogy elavult a "csodadietak" hirdetoi szerint, pnt jogy el tudjakadni a hilye modszereiket meg "csodaszereiket"... :)


Valojaban meg csak kaloriadeficitben lehet fogyni. Nyilvan egeszseg es fenntarthatosag szempontjabol az is szamit, mit eszunk, de ha nincs deficit, nincs fogyas.


Egyebkent egy egeszseges embernek miert kell ennyi mindent nezetni a dokinal a fogyashoz?

ápr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha a kalóriadeficit elavult, akkor a fizika és a biológia is elavult.

Nem is értem, hogy ötöske miért nem lett világhírű dietetikus, antropológus, fizikus és biológus egyben, ahelyett, hogy itt a gyakorin prófétálná az újítását :D

ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!