Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás után hogyan álljak le?

Fogyás után hogyan álljak le?

Figyelt kérdés

Én nemrég értem el a célom, csak kis súlyból fogytam, 8 kg ment le, 4,5 hónap alatt.

Viszont most nem merem elengedni a Kcal számolást, meg a deficitet. Akkora meló volt lefogyni, annyi odafigyelés, annyi mozgás, annyi önuralom.... Hogy most félek abbahagyni, nehogy kárba vesszen a nagy munka, nehogy véletlenül visszajöjjenek a kilók. Ugyan nagy deficitet már nem tartok, de napi 1-200-at még mindig próbálom, pedig tudom hogy nem kellene. És ha nem jön össze, attól rosszul érzem magam. Meg attól is tartok hogy ha elengedem a számolást, megint túl sokat fogok enni szépen észrevétlenül. Egy plusz süti, 1-2 sör a haverokkal... És amúgy a súlytartási keretem is épphogy csak magasabb mint a fogyási, 280 Kcal-al, ezért is aggaszt hogy könnyen megcsúszhatok. Tökre feszít ez az egész, nem érzem magam szabadnak... Ésszel tudom hogy tök hülyeség, és hogy nem kéne minden nap aggódva a mérlegre állnom, de akkor is nyomaszt... Ti hogy engedtétek ezt el, hogy éltétek meg ezt az időszakot?

Amúgy egy teljesen kiegyensúlyozott 40 éves nő vagyok, mindig jó kapcsolatom volt az étellel, sosem voltam elhízva, sosem voltam kórosan sovány, korábban soha semennyire nem is kellett odafigyelnem a karjára, csak akkor kezdtem el túltolni mikor 24 év után letettem a cigit, ekkor pattant fel ez a felesleg.


ápr. 24. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én még nem értem el a célomat, de agyalok rajta, hogy mi lesz.


Az én tervem az, hogy egy darabig még írogatom a kalóriákat, hogy kialakuljon bennem, hogy kb mennyi egy olyan nap, amikor már nem kell deficitben lennem. Utána a terv a mindennapi mérés, hogy lássam, mozog-e a súlyom valamerre (mondjuk heti átlagban). Ha mozog, akkor majd arra reagálok valahogy.

ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, én is ezt terveztem, de tervezni könnyű :D Most meg mégis tök nyomasztó.
ápr. 24. 09:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az út eleje az étkezési zavar felé ha már ezektől rosszul érzed magad.

Az én tanávsom hogy ne számolj. Egyél mindent ahogy a fogyás alatt. Mennyiségre is és kcalban is. Viszont a sört már megihatod, szülinapkor a tortát is megeheted stb. Ezek a pár naponta egy két élvezegi étel fogja pont súlytartásra kihozni.


És két hétig ne állj mérlegre. Meg kell gyozodnod rola hogy szamolas nelkul is megy a sulytartás. Ha ket hetig sikeres akkor majd megnyugodsz . Két hét alatt meg a leg4osszabb ami tortenhet kb 1 kilo hizas amit barmikor leadsz

ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3, köszi, ez jó tanács. Én is gondoltam erre, csak nehéz megállni... De megpróbálok erőt venni magamon.
ápr. 24. 09:40
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Ne nagyon számíts nagy elengedésre. Csupán annyira, hogy most már ünnepekkor ehetsz egy szelet rendes tortát, egy családi fagyizáskor megehetsz két gombócot is, vagy baráti iszogatásnál már legurulhat egy-két sör. Szóval nagy változás nem lesz, mint ahogyan azt te gondolod most.

Viszont az a tény, hogy félsz tőle, egy evési zavarhoz is vezethet, ha nem veszed elejét a dolognak. Sokan vannak, akik nem tudják abbahagyni a diétát, mert félnek a hízástól. Ez az anorexia receptje.

ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5, hát ennyi eddig is volt. Desszert, időnként sör. :) Elég sokat sportolok, azért tehettem meg fogyás közben is, de ennél többet mint most, már nem tudok... Nem gondoltam nagy változásra amúgy, nem tudom miből gondolod ezt.
ápr. 24. 11:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez már az étkezési zavar kezdete.


Keress pszichológust minél előbb, mert ha most nem csíped meg, akkor eluralkodik rajtad.

Nem hülyeségből mondom, hanem mert nekem ezen pont után konkrétan tíz kics.szett évembe telt végre meggyógyulni az anorexiából és bulimiából.


Pontosan így kezdődik minden étkezési zavar és súlyosbodik elég gyorsan, anélkül, hogy te felfognád.

ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát azért én azt gondolnám hogy ezek azért valamelyest természetes érzések amik most bennem vannak. :)
ápr. 24. 13:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is ezt gondoltam 2 éve. Aztán szép lasan étkezési zavar lett belőle, most meg pszichoterapia.

Kettes voltam

ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!