Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételeket készíthetek...

Milyen ételeket készíthetek vacsorára, ami olcsó, de diétás?

Figyelt kérdés
mert felszaladt rám az utóbbi évben kb 10 kg, amit most elkezdtem leadni. keveset eszek, vacsira alig, mozgok hetente 2-szer, de ezt sűríteni akarom. de nem tudom, mit ehetek leginkább. jó ötletek kellenének, ami olcsó és gyors vacsora.
2010. okt. 28. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Grillezett húsok salátákkal

Sült hal

Resztelt máj

Tojássaláta, kovászos uborka, savanyú káposzta

Semmi kenyér, lisztes péksütemény!

:)

2010. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 bénabéla11 ***** válasza:
2%

majdnem mind jó:D


a májnak nagyrésze zsír, a savanyúságokban rengeteg a kalória

2010. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) és ha van csirekcombom meg mellehusa, akkor azokból hogyan csináljak vacsit? egyszerűen süssem meg a sütőben? vagy fokhagymásan? esetleg valami jó recept hozzá? és milyen köretet szabad enni este?
2010. okt. 28. 14:19
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

-Sovány hús némi zöldséggel.

-4-5 főtt tojás fehérje.

-Sovány túró.

-Alacsony ch tartalmú tejsavó vízzel.

Ezek jók vacsorára.

2010. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

amikor én diétáztam, ilyesmiket ettem vacsorára (kenyér nélkül!:


- virsli mustárral

- saláta

- tükörtojás vagy rántotta

- körözött

- sült hús/hal köret nélkül

- leves - tészta, krumpli nélkül.


Ezeket kombináltam zöldségekkel/savanyúsággal, sonkával, mozzarella vagy anikó sajttal, esetleg kefirrel, stb. Mindig különböző variációkkal készítettem és nekem például egyáltalán nem volt unalmas. Körözöttbe is lehet nyugodtan tenni zöldségeket, sonkát, sajtot, fűszereket, én szerettem nagyon, egyáltalán nem hiányzott mellé vacsoránál a kenyér. Remélem segítettem :) Sok sikert!

2010. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Lényeg, hogy próbáld este mellőzni az olajban sült dolgokat, próbálj minimálisat használni és ne panírozz. A sütő jó ötlet. Köretet este már ne egyél, inkább egy kicsit több húst és sok zöldséget.
2010. okt. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
52%

14:21 :) Neked bevált? Énis szívesen kipróbálnám csak nem tudom h hatásos-e :$...te mennyit adtál le vele?


Jah és a válasz a kérdésre: Gyümölcsöt egyél vacsira , vagy naponta ehetsz 4szer de mind a 4 alkalommal mindenből keveset , lehetőleg egészségeset. /hal,sült hús,alma,narancs stb :)/

2010. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 bénabéla11 ***** válasza:
32%

javítanám az utolsót...


ehetsz 8szor is...az alegjobb ha tobszor eszel...de tényleg mindig keveset!!!


de a gyümölcsöt felejtsd el...egészséges az igaz...de telis tele van cukorral...

2010. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Mele, főtt ételt ne nagyon egyél este, max virsli. Állítólag a ruszli kiváló a fogyókúrához, persze kenyeret ne egyél hozzá. Párolt zöldség csirkemellsonkával is finom és laktató. De barátnőm pl. őgy adott le 10 kg-t, hogy minden este evett egy gyümölcsös (a végén már diós) Activia joghurtot. Persze ez sokaknak kevés, de neki egy idő után már elég volt.

A tojás amúgy mehet nyugodtan a sárgájával együtt, tévhit, hogy a fehérje jobb. A kisbabáknak is először a sárgáját adják a hozzátápláláskor, szóval ha már választani kell, az a jobb és nem a tojásfehérje. Rántotta is jó sok zöldséggel, bár itt nem tudod elkerülni a kenyeret, hiszen az epéd bánhatja, ha nem eszed hozzá. Ez esetben válassz teljes kiőrlésűt.

2010. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bénabéla11 ***** válasza:
69%

tojás tényleg jó, de azért vitatkoznék ezzel a fehérje sárgája dologgal


a fehérje ugyanis kitűnő protein amire nagy szükséged van diéta idején

a sárágja is nagyon jo de sok olyan zsirt tartalmaz ami emeli a koleszterinszintet...

azért van hogy amikor a testépitok sok tojást esznek 5 tojáshoz 1-2 sárgája megy...

2010. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!