Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez jó út a fogyáshoz?

Davespook kérdése:

Ez jó út a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. 102 kg. És már unom ezt a sok cukros üdítő italt és ételt. Egynapon elhatároztam hogy fogyni fogok, így elkezdtem ilyen különböző mozgásokat használni és csökkenteni a kólát és a többi cukrozott dolgot. Hanem inkább megpróbálok ilyen sült csirke, zöldségek, gyümölcsök
máj. 14. 16:12
 1/5 anonim válasza:
100%

Jó út, igen.

A fogyás, izomépítés, hízás stb mind a konyhában kezdődik és ez teszi ki a 70%-át a dolgoknak.


Bár nem tudom milyen magas vagy, így hogy kb mennyi a plusz kiló, de kezdésnek mindenképpen könnyed mozgást választanék, hogy az ízületeket ne tegye tönkre pl az ugrálás, szóval például bicajozás.


Étkezés terén a cukros üdítőket ha lehet teljesen mellőzd és sajnos az egészségesnek hitt Hey ho, Sió és társait is ki kell iktatni.

Fogyni tartós kalóriadeficit esetén fogsz, ami legkönnyebben fehérje és rostdús táplálkozás mellett érhető el.

máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kb 182cm magas vagyok
máj. 14. 17:30
 3/5 anonim válasza:
máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hiszed ha nem a legegyszerűbben úgy fogsz fogyni ha a cukrozott üdítőket teljesen elfelejted. Igyál vizet helyette. Rengeteg felesleges kalória van benne. Hogy jobban elviseld, néha, de itt tényleg azt értem, hogy heti egyszer, maximum 2x igyál egy palack cukormentes kólát vagy ami jól esik - de cukormenteset. Nem egészséges, de ha eddig sokat ittál akkor segít elnyomni a sóvárgást utána.

Hanyagold a pékárut, rántott dolgokat, gyorséttermeket, sajtokat, müzliket, gabonapelyheket.


A sült csirke is minél kevesebb olajon készüljön, hiszen az olajban van a rengeteg kalória amit felszív.

Gyümölcsből remek opció az eper, most szezonja is van. 1 kg eperben van 300 kalória. Azt ha szétosztod 3 napra a 100 kalória naponta bőven belefér nassolni valónak is.


Neked olyan 2000-2200kcal körül lehet a BMR amit akkor is elégetsz ha semmit sem csinálsz, szóval nem lesz nehéz deficitet tartanod. Egy 2000 kalóriás napba simán belefér reggelire 3 tojás, 100g csirkemellsonka, 2 paradicsom, 2 paprika. Ebédre, vacsorára 150g rizs, 150g csirkemell, párolt zöldség. És még marad 250-300 kalóriád amiben azt eszel amit szeretnél. Akár gyümölcsös jogurt, gyümölcs, valamilyen tejes ital.

máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!