Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kevesebb mint 2 hét alatt...

Kevesebb mint 2 hét alatt kellene 1,5-2 kg-ot fogynom. Hogyan?

Figyelt kérdés

Judo versenyre mindenképpen -52-ben kell indulnom.

Korábban is tartottam kalória deficitet, viszont elég össze-vissza volt az étkezésem. És így abba maradt a fogyás és megállt stabilan 53,2 kg-nál (ezt reggelente mérem evés-ivás előtt).

Általában nem reggelizek, de ebédelek, uzsonnázok(ez fontos számomra mert iskola időben sokat sétálok az iskolától (3-4km)), illetve vacsora. Ezek közül ha szükséges akkot az ebédet vagy a vacsorát tudnám “kiiktatni” (de inkább az ebédet) ha ez szükséges!!

Kalóriákat számolom és igyekszem égetni is.

6:30-tól van hogy 14:30/16-ig iskolában vagyok. Utána van heti 2x/3x judo edzésem ami kb 2 órás. Emellett el szoktam menni futni és az általában 10km ami -750 kcal körül van, viszont idő hiányában ez heti 1x szokott lenni.

Érdemes lenne valahogyan ezt emelni meg? Vagy próbáljak még jobban visszavenni a kalória bevitelből?/Az étkezések számából? Valami tipp arra hogy most mit tegyek?

Ha lehetséges akkor ne “támadjatok” meg (ez gyakran előfordul itt gyakorikérdéseken).. A normális válaszokat nagyon szépen köszönöm előre is!!!


Az adatok: 172cm, 53,2kg, 16/L



máj. 14. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen sem támadlak, inkább rettentően sajnállak, hogy az épp aktuális sportteljesítményed érdekében rengeteg erőfeszítés mellett, még fogynod is kell, pedig nagyon csinos lehetsz ezekkel a paraméterekkel.

Az edzői gárdában nincs dietetikus, aki segítene?

máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Ha jól tudom nincs. Az edző az “éhezéses” módszert ajánlja, de magamat is ismerve, illetve ennek a hatásait, ezt nem tartom eredményesnek, mivel ha éhezek mondjuk 2 napot akkor valószínű, hogy a 3.on meg túl eszem magam és ugyanott vagyunk.. Illetve a kevesebb cukor bevitelt mondta még amivel próbálkozom is.
máj. 14. 19:36
 3/8 A kérdező kommentje:
(Lehetőleg az edzőt se támadjuk mert nem erőlteti rám/ránk!!! És nem szeretném, hogy erre vonatkozzanak a válaszok!)
máj. 14. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
Sima vízhajtó nem tudja levinni a súlyod a mérlegelésre? Végülis itt most nem az a fontos hogy tényleg fogyj.
máj. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Bocs, ezt nem igazán értem, valójában nem fogynod kell, hanem a mérlegelésen kell 52 kilónak lenned. Nem hiszem, hogy a kalória a gond, víztől kellene megszabadulni a mérlegelésre. Mivel lány vagy, a ciklusod is befolyásolja. Ezen kívül én azt mondanám, hogy a sós ételeket próbáld kerülni és fogyassz sok folyadékot.
máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szánalmas, amiért alultápláltság az alapkövetelmény egy csomó sportban.


És emiatt van annyi sok anorexiás, bulimiás sportoló, mert már kiskorban a súlyukkal bsztatják őket a "mérlegelés" miatt.

Kérdező, az nem zavarja az edződet, hogy kórosan sovány vagy?


172 centihez legalább 56 kilónak kellene lenned.

máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

ÉS igen, cs.szettül támadom a kretén edzőt is. A barátnőm majdnem belehalt a sport okozta elvárt! anorexiába 16 évesen.

,

46 kiló volt a 163 centijéhez - ez kevés, de ugye a "súlybesorolás" -, elájult egyik edzés után, kórházba vitték, és onnan már nem is engedték ki, míg el nem éri az 50-et.


Nos, az edzője ezután közölte vele, hogy vagy visszafogy, vagy kirakják a csapatból.


Szóval ez mi? És nem ő az egyetlen, hanem minden balettos kb, minden tornász, jégkorcsolyázó és sorolhatnám. Undorító szr az egész versenysport.

máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom még van egy heted. Keress meg egy box vagy thaibox esetleg MMA edzőt vagy versenyzőt, volt versenyzőt és kérj tőle tanácsot, hogy ők hogyan nyomnak le 4-5kg-t mérlegelésre. Náluk nem ritkaság, hogy 1-2 nap alatt kihajtanak 3-4kgnyi vizet a testből, aztán mérlegelés után újratöltik másnapra. Neked csak 1.5kg-t kellene lenyomni a mérlegen.
máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!