Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Köldöksérvvel milyen gyakorlat...

Köldöksérvvel milyen gyakorlatok nem végezhetőek?

Figyelt kérdés

Műtétem lesz viszont a dátum elég messze van. Fogyni szeretnék viszont nem tudom milyen gyakorlatok nem meg engedettek azt fixen tudom, hogy hasprést nem csinálhatok. Sajnos senkit nem tudok meg kérdezni erről ezért reménykedem abba hátha van itt olyan személy aki sérvvel is aktívan tornázik, mozog.


(+szétnyílt hasizmom is van)



máj. 20. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Inkább semmit ha nincs mogotted szakember. Diéta, kalóriadeficit és fogyni fogsz
máj. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az orvost/gyógytornászt.
máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Amit semmiképpen ne csinálj:


Súlyemelést és nehéz tárgyak emelését, hasprést és felüléseket, kerékpározást vagy evezést, ugrálást vagy futást.


Figyelj a testedre és fájdalom esetén hagyd abba a mozgást azonnal.


A biztonságosab gyakorlatok, amik segíthetnek a kondíciód megőrzésében és az erőnléted javításában: séta, úszás, jóga (bár nem minden póz lehet jó, így ezt csak instruktorral).


Fontos, hogy fokozatosan kezdj hozzá a testmozgáshoz, és ne erőltesd meg magad. Ha bármilyen fájdalmat vagy kellemetlenséget tapasztalsz, hagyd abba a gyakorlatot és fordulj orvoshoz.

máj. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es nyílván fogok szakemberhez fordulni viszont szeretnék valamit itthon is mozogni. Diétázni önmagában szerintem nem elég.


2-es mikor a műtétemről beszéltünk az orvossal akkor nem tudott semmit mondani.



3-as huha nem tudtam, hogy ezeket nem lehet vagyis gondot okozhat egy futás vagy kerékpározás 😱



Mindenesetre köszönöm szépen, hogy válaszoltatok 😊

máj. 21. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:

1 de, teljesen elég

3 pont ezért ne kezdj bele egyedul semmibe


Orvost megkerni hogy kuldjon gyogytornaszhoz aki megmondja mit szabad es mit nem. Addig ne akarj amig nem latott szakember. Addig marad a dieta

máj. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!