Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriaszegény édesség ötletek...

Kalóriaszegény édesség ötletek? :)

Figyelt kérdés
Én szoktam készíteni mindenféle túrós desszerteket, joghurt gyümölccsel/lekvárral, puding édesítővel, ilyesmik. Általában ezekkel zárom a főétkezéseket, kb 100-120 Kcal egy adag, nyilván bele van számolva a keretbe. Valami más ötlet még? :)
máj. 22. 10:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Olyanok érdekelnének amik azért valamelyest laktatnak is, a fentieket épp ezért szeretem. :)
máj. 22. 10:39
 2/14 anonim ***** válasza:

Én is a túrós-joghurtos vonalat viszem, ha laktatóra szeretnéd, akkor szerintem a zabpehely jön szóba esetleg egy kis chia mag. Nyilván a szénhidrátot megdobja kicsit, de pl zsír/cukor nincs benne.


Nézegess “overnight oat recepteket”, vannak jó ötletek.

máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A zabpehely nagyon megtolja a Kcal-t, azt inkább kihagyom. :) Nem kell hogy egy egész étkezésnyire laktató legyen. Úgy szoktam, hogy egy étkezés 550-650 Kcal-on belül van. Mondjuk ebből a rendes kaja 400-500, és akkor a maradék lehet valami laktató finomság alacsony kalóriatartalommal.

Igen, ez a túrós-joghurtos vonal tök jó, mert legalább fehérje is, finom is, sokféle képpen variálható. Egy csomó receptet kidolgoztam már, nagyon finomak, egészségesek. De azért jó lenne néha valami más :D Ezért vezettem most be a pudingot édesítőszerrel, ez kicsit más de azért nagyon hasonló. Jó lenne valami egészen más. :D

máj. 22. 11:46
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Tic-Tac, csak 2 kcal 😁
máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az nálam nem meríti ki az édesség fogalmát. :D
máj. 22. 11:51
 6/14 anonim ***** válasza:

Én "fagyit" szoktam erre a célra.

Nagy adag mirelit gyümölcs, valami tejtermék ( joghurt, tej, tejszín, akármi) édesítőszer és turmixban vagy aprítóban adok neki.

A másik a zsírszegény túró, joghurt, gyümölcs, ugyanígy leturmixolva.

Vagy frutta max szörp, zselatin összeforralom és mirelit erdei gyümölcsöt szórok bele.

Turmixokat szoktam még csinálni, de az már több kalória.

máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy csodák nincsenek.


Ha a gyümölcs-tejtermék kombón túllépünk, alapvetően a gabonák jönnek szóba, ha a laktatóság is szempont.


Ha vágysz valami másra néha, akkor egyél pl egy Lindt golyót (79 kcal) - nem gondolom, hogy nagyon laktató lenne, de egy kis “luxus” élmény. Vagy a Kinder country 131 gramm, az már egy egész komoly csoki és bele lehet gyömöszölni a kalóriakeretbe. Talán egy picit laktatóbb, meg érzésre is több, lehet soronként enni.

máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van jégkrém formám, rendes bolti gyümölcsjoghurtot szoktam benne fagyasztani. Kb. fél deci joghurt kerül egy formába, tehát egy adag nem sok kcal, de élményre "megettem egy egész fagyit", nekem ez valahogy lelki úton laktató. Csokisat is csinálok, vettem Tutti fagyiport, az zsírosabb, de habosabb, így egy darab csokifagyi ugyanannyi kcal, mint a gyümölcsös.
máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ezek a fagyik/jégkrémek jó ötletek :)


7, ezektől a csokiktól sajnos még éhesebb leszek, pedig úúúgy szeretem őket. 😊 Meg múltkor is úgy jártam hogy vettem egy Kinder schoko bons-t, gondoltam 2-3 szemet eszem majd belőle egyszerre, de annyira finom volt, hogy benyomtam az egész csomagot. :D Illetve szoktam még csalni ilyen Kinder tejdesszertekkel, mint maxi king, tejszelet.

Amúgy már súlytartáson vagyok, de szeretnék fenntartható módon édességezni továbbra is, hogy aztán ne kelljen megint deficitben lennem. :D

máj. 22. 16:48
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja, meg még szoktam sütni ilyen zabpelyhes sütiket, bele kis meggy vagy mazsola. Olyan 80 kcal lesz egy süti, csak az a baj hogy a bolt 2-3 alatt nem állok meg, úgy meg már sok :D

De most hogy eszembe jutott, mindjárt sütők is egyet :)

máj. 22. 16:58
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!