Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit kellene fogynom és...

Kisnita kérdése:

Mennyit kellene fogynom és milyen módszerrel?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni, de nem akarok gebe lenni. 170 cm vagyok és 78-79 kg ez sok a nekem:S Mennyi lenne az egészséges testsúly? Milyen módszert ajánlotok a fogyáshoz? Az addig oké, hogy mozgás és egészséges táplálkozás, de mennyi mozgás és miket egyek illetve miket ne?

Van ellipszisgépem, mennyit edzek vele?

Muszáj számolgatni a kalóriákat? Mert megmondom őszintén ehhez nem nagyon van kedvem:S

Aki hasonló problémával küzdött milyen módszerrel sikerült lefogynia?


2010. nov. 11. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy tízest kéne ledobnod. Ne számolgass kalóriákat, mozogj sokat és egyél picit kevesebbet, édességet ne.
2010. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legalább -10 kiló.

Én 168/68 vagyok, és éppen határeset. Fogynom nem kell, de híznom tilos.


Alacsony kalóriatartalmú ételek, kevés szénhidrát és az inkább reggel, sok zöldség és fehérje. Cukor kerülése.


Sport: 2 naponta 1 óra legalább.

2010. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1 óra sport? :O Lehet nem bírnám... Tegnap 20 percet tekertem a gépen, de rendesen leizzadtam. Ha pihenhetek közben akkor talán meg lenne az egy óra.

Kicsit sz.ar kondícióban vagyok.

A hasam zavar a legjobban:S

Állítólag nem nézik ki 79 kg-nak, legalábbis az ismerőseim ezt mondják. Nem tudom... Talán azért gondolnak kevesebbnek mert magas is vagyok és eloszlanak a kg-k?

2010. nov. 11. 11:58
 4/10 anonim válasza:

Egy barátnőm a 165 centijéhez 91 kg volt a nyár elején. Mára 60 kg-sra fogyott sportolással. Neki annyi előnye van a "földi halandókkal" szemben, hogy nem kell dolgoznia, így egész nap sportolhatott.

Ennek ellenére azt hiszem bárki elérheti hasonló eredményeket kevesebb mozgással, kicsit több idő alatt. Végtére is a fokozatosság a lényeg.

A te ideális testsúlyod olyan 68 kg körül van, gépek ezt kevesebbnek számolnák, de a testsúly táblázatok szerint az az "ideális testsúly", ha valaki sovány. A sovány ember nem szép, mondjuk a kövér se. Szerintem a 68 kg az pont egy ideális súly, amikor nem vagy sem gebe, sem husis, de azért van mit fogni. :)

A legjobb testmozgás a futás, hiszen az minden fontos testrészed megmozgatja. Egészséges táplálkozás... Hmm, senki sem szereti számolgatni a kalóriákat, amit meg is értek, szerintem maradj annál az egyszerű diétánál, ami már sokaknak bevált. Reggeli bőven, napközben csak tészta és fehér húsok, kicsi zöldség gyümölcs és este 6 után semmi.

Sok sikert és kitartást!

2010. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

És ha elértem a kívánt súlyt (mondjuk 68 kg-t) akkor hagyjam abba a sportolás és ugyan úgy egyek? Vagy ennek már egy életmóddá kell válnia? Azért félek elkezdeni mert mi lesz ha lefogyok és utána megint vissza hízok és kárba megy a sok energia amit a fogyásomba fektettem. Van erre valami recept?

2010. nov. 11. 12:53
 6/10 anonim válasza:

Szia!

Én 75 kilóról fogytam le 62 kilóra 1 év alatt, úgy,h nem kínoztam magam. Napi 20 perc torna, de amúgy ettem mindent úgy, mint azelőtt. (kivétel csoki, kenyér)Persze sok ananászt ettem, ami nem engedi a zsírt lerakódni és zsírégető hatású is.

Ha érdekel a tornaösszeállítás, amit magamnak készítettem, írj priviben és elküldöm. (8 videónak a linkje az egész)Biztos,h neked is használna.

Üdv.

2010. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még a 68kg is sok,de ez is sok mindentől függ.(de nem akarom sorolni)
2010. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
14:30as hű az összeállított programod nekem is kéne?:D hogy tudnánk megoldani?:)
2010. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Én egy darabig ezeket csináltam, itt ajánlotta egy anyuka az oldalon, neki sikerült vele fogyni azt hiszem 6 hét alatt 4 kg-t vagy hogy...

http://www.youtube.com/watch?v=QIkjXTLKFv0

Nem rossz egyébként, de én nem tudtam végig nyomni. :S

2010. nov. 11. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az alapokat, ha betartod, akkor nagy eredményeket érhetsz el. Ezek:

- szénhidrát tartalmú ételt csak délelőtt fogyassz

- délután fehérjetartalmú ételeket egyél (meg kell növelni a fogyás ideje alatt a fehérje mennyiséget, hogy ne az izmaink sorvadjanak el, hanem a zsír tűnjön el - minél több izmunk van, annál több kalóriát égetünk el, tehát vigyázzunk rájuk :))

- ebédre a legjobb választás a szárnyashús, köretnek leginkább zöldségek, különféle saláták, ritkábban rizs vagy burgonya. Ezt napi szinten nem mindenki teheti meg, de nem kell aggódni. Ha odafigyelsz arra, hogy tésztából kevesebbet, húsból, zöldségből többet szedsz, az is hatásos lesz :).

- felejtsd el a 6 utáni nem evést, ilyen nincs. Azt jegyezd meg, hogy 3 óránként egyél , utoljára pedig lefekvés előtt 2 órával. Abszurdnak tűnhet, hogy ha nem ettél még ennyiszer, s fogyni akarsz, akkor miért kellene többször enned. Azért mert így nem áll le az anyagcseréd. Ha napi kétszer ettél eddig, akkor a szervezeted jogosan érezhette úgy, hogy éhezteted, így a bevitt mennyiséget zsírban raktározta el. Ez nemcsak ilyen mendemonda, magamon is érzem, mekkora különbség van a két étkezési szokás között." további hasznos infó: lira.gportal.hu - étrendet és mozgással kapcsolatos infót is találsz itt

2010. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!