Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék anorexiás?...

Hogyan lehetnék anorexiás? Mindig is vékony voltam (47-49kg), de 1 éve 42 voltam és sosem éheztem és jól éreztem magam a bőrömben.

Figyelt kérdés

Pár éve elkezdtek piszkálni és orvosokhoz küldeni,h anorexiás vagyok, de totál egészségesnek találtak.A környezetem nem fogadott el. Majd ért tavaly 1 trauma és majd 1 éve evési rohamaim vannak. Most 60kg vagyok és leakarok fogyni.

Iszonyatosan irigylem a modelleket és azokat, akik keveset esznek. Őrülten hangzik, de anorexiás akarok lenni! (legalábbis 10kg-t minimum lefogyni)


2010. nov. 25. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Na figyelj. Anorexiásnak lenni nem divat, nem móka és kacagás, és nem azon múlik, hogy eldöntöd, hogy most te az akarsz lenni. Kb. akkora butaságokat beszélsz, mintha azt írnád, hogy holnaptól tüdőrákos szeretnék lenni. Ugyanolyan betegségek, és mindkettőbe belehalhatsz.


Ha vékony akarsz lenni, az teljesen más tészta. Diétázz, mozogj, és újra annyi kiló leszel, amennyi voltál. És ésszel csináld, mert mint ahogy előbb írtam, akkor vékony leszel, DE halott. Azt hiszem, nem kell modanom, hogy annak nem sok értelme van. Érthető?

2010. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Röviden? Sehogy. És mint étkzési zavaros, elmondhatom, hogy anorexiásnak lenni legalább olyan jó mulatság mint mondjuk alkoholistának vagy drogfüggőnek lenni. És nagyon kérlek menj el pszichiáterhez/pszichológushoz, mert a falásroham is étkezési zavar. Akkor meg pláne gondok vannak, ha szeretnél még egyet.
2010. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

És te nem anorexiás szeretnél lenni, csak vékony (remélem). Nem hiszem, hogy hiányzik az, amin ők nap mint nap keresztülmennek. De mint mondtam már, előbb szakember segítségét kell kérned, mert a fő gond nem a testedben van, hanem a fejedben.


Sok sikert, puszi!

2010. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de te nem vagy normális. De nem csak beszólni akarok hanem kifejtem.

-Az anorexia betegség, ha valaki olyan sovány az kifejezettem gusztustalan. Van az a határ amikor valaki csinos,vékony meg amikor visszataszító.

-a családodat ezzel baromira megbántanád, nagyon nagy trauma ez mindenkinek.

-az meg másokat is taszít ha valaki 1 kekszet 1 hét alatt nyamnyog el.

de még egyszer mondom gusztustalan ha valaki olyan sovány. Legyél normális, boldog és egészséges, sok ember szeretne az lenni de nem lehet, te meg beteg akarsz lenni pedig simán lehetne jó életed egészségesen. Ez olyan mintha azt írnád hogy hogy lehetnék Parkinson-kóros?

2010. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Ne akarj anorexiás lenni! Ezt, mint már gyógyult tanácsolom neked. Ez nem olyan, hogy egyszer csak eldöntöd, hogy az akarsz lenni, és másnapra fogysz 10 kilót... Először is, a legtöbb anorexiás (ilyen voltam én is) egyszerűen NEM ÉREZ éhséget. Nem kellett magam sanyargatni, mert nem voltam éhes, ezért nem ettem, és így olvadtak le rólam a kilók (megjegyzem mindig is sovány voltam). Ehhez még hozzájött az iskolai stressz, és mivel nem szerettem oda járni (mindig engem piszkáltak, mert édesapám tehetősebb volt az ő szüleiknél, pedig sosem mutattam, hogy gazdagok vagyunk), ezért minél többet beteg akartam lenni. Ha nem eszik az ember legyengül, így mindig beteg is voltam. Ördögi kör. 168 centivel, és 39 kilóval (bár kevesebbnek tűntem) kerültem be kórházba egy sokáig húzódó tüdőgyulladás miatt, és ott kezeltek anorexiával is. Ennek már 4 éve, most már 50 kiló vagyok, és még mindig emésztési zavarokkal küzdök (pl. bélfekély), valamint immungyengeséggel, amit az anorexiának köszönhetek. Egy szó, mint száz, sose akarj beteg lenni!!!
2010. nov. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
ez kb olyan mintha azt mondanád h rákos akarsz lenni. végül is abban is lefogysz.. gondolkozz már miket beszélsz. ha kövér vagy akkor sportolj mozogj jó sokat. utálom a lusta rinyàlós embereket.
2010. nov. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Az anorexia lényegében csak étvágytalanságot jelent (bár kétlem, hogy te erre gondoltál). Nem tudom, hogy lehet csökkenteni az étvágyat, de gondolom interneten van egy halom tipp.

Ha beteg akkarsz lenni akkor legalább tanuld meg a betegség nevét: anorexia nervosa. A betegek többsége nem elég, hogy nem eszik, kényszeres sportolási rohamaik vannak. Sokan addig sportolnak amíg el nem ájulnak vagy nem lesznek igazán rosszul. A betegek többsége törekszik a legjobbat kihozni magából. Nagyon jól tanulnak, sportolnak (sokszor élsportolok), tekintve, hogy a kérdésed elég butus gondolom rád ez nem vonatkozik.

Az anorexia nervosa nagyon komoly betegség, kórházba fogsz kerülni ha szerencséd van ott majd rendbehoznak, de bele is halhatsz. Tényleg ezt akarod? Miért nem kérsz inkább segítséget a traumáidra? A 60 kg szerintem nem sok, de ha figyelsz arra, hogy mit eszel és sportolsz simán lemegy pár kiló.. Törödj magaddal, hidd el a csontvékony csajok inkább elriasztják a pasikat.

2010. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42 kilóval nem csodálom hogy orvoshoz küldtek. El tudom képzelni azt a falási rohamat... kb csak akkor étkezel rendesen. Anorexiások beteg emberek akiket meg kell gyógyítani.
2010. nov. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Az egyik előttem szólónak.

Az anorexia nem étvágytalanságot jelent. Legalábbis a legtöbb esetben. Nekem rokonom az és látszik rajta hogy baromi éhes de csak azért sem eszik. Ez annál komolyabb , mentális dolog.

2010. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
48%

Kedves utolsó, az anorexia tényleg étvágytalanságot jelent, illene előbb tájékozódni. Egy kis részük valóban sanyargatja magát, de a döntő többség egyszerűen nem érez éhséget, vagy ha az ételre, és a hízásra gondol elmegy az étvágya, tehát nem esik nehezére nem enni.

Egy volt anorexiás

2010. nov. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!