Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik tartoznak a tilos dolgok...

Mik tartoznak a tilos dolgok közé?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam a kenyér, a cukor a kukorica (az utóbbi miért?) a tojás (ezt sem értem, hogy miért). Még van ilyesmi? Vagy attól függ, hogy mit mivel eszek?
2010. dec. 4. 16:51
 1/3 kisnita ***** válasza:

A kukorica azért mert tömény szénhidrát. A tojást eheted, igaz sok benne a kalória, de rengeteg a fehérje is ami nagyon fontos fogyókúra idején. És a tojásban a sárgájában van a legtöbb kalória, a fehérje kalória szegény.

Fehér kenyér tiltólistás, a barna kenyér reggelire megengedett, a cukor is tiltólistás, helyette inkább édesítő, liszt helyett zabkorpa, zabliszt, zabpehely, joghurtba, sütibe, stb

A hús az mehet bőven, főleg szárnyas, de a disznó és a nyúl is jó, persze nem olajban sütve, szóval rántott hús kilőve. Ha nagyon vágysz rá akkor panírozd zabkorpába és sütőben süsd meg fóliázott tepsiben. A csirke húst bőr nélkül edd!

Gyümölcsök közül vigyázz a banánnal és a befőttekkel, almából is inkább a zöldet vagy a savanyúbb fajtát válaszd!

Délután ne nagyon egyél gyümölcsöket este főleg ne, a fruktóz miatt.

Estére mindig fehérjét egyél!

Főzeléket lisztes rántás helyett sűrítsd önmagával (pl babfőzelékhez a bab 1/3-t összemixeled keversz hozzá sovány tejfölt és behabarod) vagy használj keményítőt.

Krumplit csak délelőtt egyél köretnek, délután és este savanyúság vagy könnyű saláta legyen a köret a vacsihoz.

A light joghurtokat nézd meg tüzetesen mert sajna sok olyan van hogy a zsír tartalma alacsony ugyan, de tele van cukorral.

2010. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! A kukoricáról nem is gondoltam volna. Azt hittem mivel zöldség azért teljesen ártalmatlan. A liszt az sajna van sok, mert a rántott hús (gomba, hal, patiszon, stb.) eléggé kedvelt a családban, meg a főzelék is. Megpróbálom ezt az önmagával sűrítéses dolgot. Az édesítőszert eddig nem mertem használni, mert mindenki azt mondja, hogy az tele van mesterséges rákkeltő anyagokkal. Cukorból nagyon kevés is soknak mondható?
2010. dec. 4. 18:56
 3/3 anonim ***** válasza:

cukor helyett méz legyen azonos kcal tartalmú, de az összetevő mások

amúgy az előző jókat írt

csak még annyi h a főzelék igen lisztes de nem annyira vészes, egy tányér belefér

a krumplu meg főve jó, egy héten 1-2 belefér 1-1 darab mert tartalmaz ásványi sókat meg vitaminokat is

rizst, árpát, kölest is ehetsz köretnek, de vmilyen zöldséget minidg egyél pl akár megpucolsz egy hagymát és pár szelet uborkat, avyg savanyú stb

rántott dolgok, beleférnek néha, vedd le a panírt és jól itasd le, de ha van lehetőség inkább párolt/grill a jobb választás

2010. dec. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!