Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 22 éves vagyok, 173 cm magas...

22 éves vagyok, 173 cm magas és 80 kg. Ez nagyon sok?

Figyelt kérdés
Kb. egy évvel ezelőttig 65 kg voltam, ugy döntöttem, hogy nem dohányzom tovább és ennek hatására katam ajándékba + 15kg-t. Próbálkoztam a 90 napos diétával, tornával, gyümölcs és lé napokkal de mind hiába. Nem segitett. Visszaszoktam a bagóra is, hátha lemegy, de NEM. Mit tegyek, hogy legalább 10kg leadjak. HELP
2008. jan. 16. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez kicsit sok szerintem. Sport és mellette egészségesebb kaják. Kitartóan! Hosszú távon.
2008. jan. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%

hát kb 60 kg bőven elég lenne +2-3 kg még belefér!!

valószinüleg a hormonháztartásod kicsit felborult, ha nem megy le..vagy túl sok vizet tartasz vissza a szervezetedben..

ajánlanám tisztitókúrát mindenképp! jöhet a drasztikus keserűsós változat, de úgy pár kg-tól könnyen megszabadit lazán! /csak viz!!/

ha ez megvan akkor jöhet a táplálkozási szokásod okos betartása időpont stb.

nem árt a 2-3x-i torna bárhol, otthon vagy gépeken futás, aerob step, bicikli stb

kitartás!

ui: nem árt egy pajzsmirigy vizsgálat sem! /hormonszint miatt/ ha pozitiv lehet okozója a lassú emésztésnek és a plusz kilóknak

de elsődleges mindenképpen a szervezet méregtelenitése!

2008. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A dohányzás egy pótcselekvés. Az ember a többletkalóriáktól hízik. Mikor letetted a cigit, pótoltad a pótot, s többet ettél valószínűleg. De mindenképp többet, mint amennyit a szervezeted igényelt. Attól, hogy visszaszoktál a dohányzásra, nem fognak lemenni a plusz kilók, mert akkor is megeszed azt, amire szükséged van/nap.

Ami megoldás lehetne, ha serkentenéd az anyagcserédet, mert az össze-vissza lénapok és diéták csak megzavarták azt, s raktároz a szervezeted, amit csak tud, ha esetleg ínséges időszakot ítélnél meg, legyen miből élnie. Vissza kellene állnod egy rendszeres napi ötszöri étkezésre, ami kevesebb adagokból áll értelemszerűen, mintha kétszer-háromszor ennél. A kalóriabevitelt nem kell emelni a többszöri étkezések miatt, jobban szét kell osztani. Tízóraira, uzsonnára 1-2 gyümölcs is elég, a lényeg, hogy legyen mit emésztened.

A heti 2-3 alkalmi mozgást is fokozatosan célszerű lenne beépítened, akár egy séta keretében elkezdve. Ez is fokozná az anyagcserédet.


Egyébként nem annyira vészes a jelenlegi súlyod sem, s a 10 kg mínusz sem a világvége. De 6-7 kg fogyás javasolt.

2008. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

A dohányzás abbahagyásától azért hízik az ember,mert lelassul az anyagcseréje,és így sokkal jobban megemészti a szervezet.A cigit meg hagyd abba végleg!Neh már az alakod miatt tedd tönkre magad?(Én is dohányoztam egykor!)

Én 178 centi vagyok,és így babásan mentem 80 kiló fölé.Kezd zavarni,de amíg a kicsi meg nem születik,és abba nem hagyja a szopizást nem tudok mit tenni,mert gyermek az első,és nem az a néhány plusz kiló.

A sport sokat javíthat.Kezdetben az úszást ajánlanám,mert kíméli az izületeket.Illetve a heti egy gyümölcsnapot próbáld meg tartani.(Maximum csak 1 banánnal!)Este 6 után már ne egyél,vagy maximum 1 almát.Reggelente is jó lenne,ha az első bevitt táplálék gyümölcs lenne,és utána legalább fél óráig semmi mást nem ennél.No meg ha nem a világ végére mész,akkor inkább hagyd a tömegközlekedést és sétálj!

2008. jan. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
50%
Igen sok.Az ideális testsúlyod=63 kg.lenne.A cigiről jobb ha leszoksz,nincs szüksége a szervezetnek felesleges méreganyagokra!Ha sportolsz, az nagyon sokat számít.Fontos,hogy a megfelelő gyakorlatokat használd,mint pl.a felülés.A szigorú diéta nem jó,mert úgy kiéhezik az ember a finom falatokra,hogy később egyre sűrűbben bűnbe esel.Én úgy fogytam kb.10 kg-ot,hogy mindent ettem amit megkívántam (szalonnát is),de mindenből csak a felét,annak amennyit eredetileg megettem volna.Semmi sütemény,cukormentes ételek.És este 6 után semmi,még egy alma sem!És ne akarj rögtön fogyni,hadj időt a kilóknak,hogy egyenletesen távozzanak!Türelem rózsát terem!Kitartást!:-)
2008. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem igen sok!sportolj,peldaul sztepp
2008. jan. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem sok, a kérdés az hogy ebből mennyi az izomtömeg rajtad és mennyi a testzsír.

Megoldás: diéta, normális diéta, súlyzós edzés és melette aerob edzés, ha ezzel nem fogysz le akkor semmivel, bővebb infó itt


[link]


csak legyen türelmed elolvasni, ha lesz megéri és nem fogsz csalódni

2008. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!