Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha fogyókúrán vagyok, ehetek...

Ha fogyókúrán vagyok, ehetek fehér lisztből készült termékeket?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 13:36
 1/4 anonim válasza:

Az attól függ, mennyire gondolod komolyan a fogyókúrát.Ha tényleg fogyni kívánsz, akkor azt javaslom kerüld el messziről a finomlisztes termékeket.Már csak azért is mert a fehér vagy finomliszt vércukor emelő hatása közel azonos a répa- és nádcukoréval (kristálycukor, porcukor, barna cukor ha úgy tetszik, mind ugyanaz.).Ez azért lényeges, mert ahogy a szervezeted érzékeli a vércukor emelkedést, úgy inzulint választ ki a véredbe( a hasnyálmirigy sejtjei teszik ezt.)és az inzulint megköti a sejt számára az( enzimek segítségével immáron glükózzá, azaz szőlőcukorrá alakult) szénhidrátot (a lisztet), ami ha nem ég el a sejt kazánjában, a mitokondriumban, azaz nem használja fel a szervezeted, akkor szépen zsírrá alakul és hízlal.

Nagyjából ez a tudományos magyarázata annak, hogy miért nem javasolt a finomlisztes élelmiszer túlzott fogyasztása.Remélem érthető volt és tudtam segíteni!

2010. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ja és az kimaradt, hogy nemcsak hogy zsírrá alakul, hanem mivel az inzulin segítségével a sejtjeid megkötik a glükózt, ezért csökken a vércukorszinted. Ez a csökkenés váltja ki a éhségérzetet, azaz megint lehet enni. Magyarán a finomliszttől hamarabb leszel újra éhes.Fogyassz inkább korpás zsemlét és egyél krumpli helyett rizst, mert a krumpli vércukor emelő hatása is elég jelentős.
2010. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akármit ehetsz. A kérdés: mennyit. Sőt a változatos táplálék az még elősegíti, hogy a fogyókúrád ellenére ne gyengüljön le a szervezeted. Viszont télen csökkentsd le minden képen a fogyókúrád, mert könnyeben megbetegszel és ha betegség miatt. Mondjuk pár nap alatt 5 kilót lefogysz, egészségesen akaratlanul is, de 8at veszel vissza.
2010. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nem tiltom meg, azt kajálsz, amit akarsz, kérdés, hogy eléred-e a céljaid, amik nem az én céljaim, hanem a tieid...
2010. dec. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!