Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz, hogy a fogyás sikere 80...

Igaz, hogy a fogyás sikere 80 százalékban az étkezésen múlik?

Figyelt kérdés

Napokban hallottam először ezt a megállapítást, de számomra olyan hihetetlennek tűnik, hogy a mozgásnak csupán 20% szerep jutna a súlycsökkentés menetében.


Persze logikus, hogy az étkezés is rettentő fontos tényező. Személy szerint ezzel nem is volt anno sok problémám amikor elindultam a változások rögös ösvényén. Viszont a napi mozgás nem mindig jött össze...így egy idő után ejtve lett a téma.


Amennyiben ez a kijelentés megállja a helyét és elenyésző mozgással is garantált a siker, abban az esetben, nem fog senki sem görcsölni, ha időhiány, lustaság, vagy akármilyen más tényező miatt kimarad az edzés és nem sportol a hét minden napján orrba szájba.


2011. jan. 8. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem igaz. Csak a mai átlagembernek nem jut ideje mozogni, márha nem helyből lusta rá, ezért kell jobban figyelnie az étkezésére. Deha egésznap rohangálna, akkor bizony fél disznót is ehetne, úgyis lemozogná. Sőt, gyakorlatban a legtöbb ember már azzal látványos eredményt érne el, ha rendszeresen spotolni kezdene.
2011. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ez igaz, mert a kaján mulik minden. ha többet eszel, mint ami kell, akkor hizol (akkor is ha mozogsz, mertlehet nem mozogsz le annyit), és ha kevesebbet eszel, mint ami kell (akkor is ha egész nap tv-zel), akkor fogysz. de kérdés hogy plötyi akarsz e lenni, vagy nem.
2011. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Így igaz.Szinte a kaján múlik az egész.Főleg a fehérje-szénhidrát arányon.
2011. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Krisz85 ***** válasza:

A vicc az, hogy bár sokan a szénhidrát drasztikus csökkentését tartják célravezetőnek zsírvesztés szempontjából (és igazuk is van), mégis ha pl. teljesítménynövelés a célod, tehát pl futó vagy bringás vagy, (a testépítők diétás időszakát amikor szálkásítanak az teljesen más történet, ott tényleg meg kell vonni a ch-t fokozatosan) akkor egy bizonyos heti edzésmennyiség után már azon kell agyalj hogyan tudod a napi X száz gramm szénhidrátot bevinni. De én úgy lőném be, hogy testépítésnél (ha magát a szálkásságkot nézzük és nem a genetikát,) akkor 40/60 % a kaja javára, bringánál futásnál ez az arány azért más, de ott is lényegesen nagyobb az esélye annak a bringásnak vagy futónak aki precízen táplálkozik mint aki összevissza eszik mindenfélét, és nincs semmi kontroll a kajában.


A feltevésed amit utoljára írtál azért alapvetően hibás.

A mozgás is számít, egyik nincs a másik nélkül, edzel rendszeresen nem kajálsz úgy ahogy kéne az eredmény sem lesz olyan, ehetsz jól, azt amit kell precízen nem edzel annyit vagy semmit szinte, az eredmény szintén nem jön, akkor a jó ha a céljaidnak megfelelő a kaja és az edzés is, legyen az teljesítménynövelés, súlycsökkentés, tömegnövelés bármi.

2011. jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézted a mai fókuszt? :)
2011. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyelj csak a saját tapasztalatomat tudom veled megosztani! Fél évig dolgoztam gyárban kemény fizikai munka és állandó rohangálás! Igazából nekem csak a reggeli meg a vacsi fért bele, de akkor minden! Csoki, fehér kenyér, zsíros kaják stb és volt, h a vacsi este 9-kor volt és persze reggel 2 kilóval többet mutatott a mérleg, de aznap már le is ment és összességében 4 kilót fogytam míg ott dolgoztam a 40 kilómból! Szóval ha egész nap mozogsz bármit bármilyen mennyiségben ehetsz, mert úgy is ledolgozod! Szóval sport!
2011. jan. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én elolvastam Schobert Norbi legújabb könyvét. Minden kérdésemre kielégítő választ kaptam. Az arány: 80%kaja és 20% mozgás.
2011. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Ne halgass rájuk tényleg így van hogy 80% ban az számít én 1500 kalóriát vittem be egy nap és nem sportoltam semmit egész nap itthon voltam és fogytam!


tényleg igaz amúgy én sem akartam elhinni!

2011. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Szerintem igaz,én anno 30 kilót dobtam le,sportoltam is,de az étkezés mindig hangsúlyosabb kellett hogy legyen,pedig inkább a "többet sportolok,többet eszem" verziót választottam volna.A sport felpörgeti az anyagcserét,jó kedvre derít,segít az elért eredmény formálásában,de a bevitt kalóriák számítanak inkább,mivel egy átlag ember nem sportol annyit hogy pusztán azzal eredményt érjen el.
2011. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

személyes tapasztalatom, hogy 4 napig alig ettem és szinte semmit sem mozogtam (amikor megéheztem ettem és el is voltam, joghurtot, gyümölcsöket, krumplit meg ilyeneket ettem) és fogytam 3 kilót.

ha ugyanannyit ettem volna mint egyébként csak többet mozogtam volna, biztos nem értem volna ezt el, vagy csak iszonyú lassan.

tehát én is igazat adok ennek az állításnak. az a 20% torna pedig ahhoz kell, hogy a zsírsejtek el is pusztuljanak, mert ugye ha nem eszük, attól még azok nem mennek le, és ha utána kicsit többet eszünk, megint megtelnek, ezért is szedik vissza az emberek a kilókat olyan hamar ha nem mozognak.

2011. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!