Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szakközépbe járok, és szó...

Szakközépbe járok, és szó szerint reggeltől estig a suliban senyvedek. Hogy fogyjak le így?

Figyelt kérdés
(6kor kelek és este 6-7 körül érek haza) nem vagyok túl kövér csak amolyan husi. 165 centi vagyok és 60 kiló. Nekem elég lenne ha 53-55 kiló lehetnék de így semmilyen fogyókúrát nem tudok betartani. A suliban ugyebár van péksüti (mert túllépte a suli a befogadó képességét és másik épületben vagyunk)így kaját vagy viszek vagy a boltba veszek. na de neke 8-10 órám van és az ember ilyenkor megéhezik. Tesizni nehezen tudok mert baj van az izülettemmel, nagyon könnyen elszakadnak a szalagjaim. Mit tegyek? hogy fogyjak le?
2008. jan. 24. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem mindenféleképpen állj rá valami rendszerességre...például este 6 után nem eszel semmit, vagy csak nagyon lightosat(gyümölcs, natúr joghurt), próbálj meg minél több gyümölcsöt fogyasztani napközben szendvics vagy péksüti helyett.Ha mégsem tudsz lemondani róla, akkor vigyél otthonról teljes kiörlésű kenyérből készült szendvicset. Ezeket elég változatosan lehet elkészíteni. Nem kell drasztikusságba fulladni, hisz ha nem eszel, nem is tudsz odafigyelni az órákon, átélem ezt én is. Mert ugyebár milyen ciki ha bekorog a poci óra közben:) A másik, hogy próbálj meg inkább reggel bekajálni inkább mint délután. Ha teheted menj gyalog suliba vagy bicajjal. De az úszás is egy nagyon jó megoldás. Hát nekem ezek lennének a tippjeim.
2008. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szya!


En ugy szoktam csinalni mindenbol eszek light-at edesitoszert teszek miindenbe culor hejett de vidyáz ni kell mennyitt fogyaszt az ember egy nap.Ja igen zoldség es gyumi az fontos es probalj meg kaja hejett vagy keves etel mellé tobb folyadekot inni es bevalik.Még este szoktam tornázni felules ilyesmik 20-30 percet es tuti jo lesz!Sok sikert!!!

2008. jan. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem a problémád,mert nekem is így vannak óráim,csak én fősulis vagyok.

Valaki emlegette,h ne egyél este hat után.Megkérdezném tőle,h ha nem tudsz átmenni menzára,és egész nap nem eszel főtt kaját,akkor mikor gondolja,h olyat is enned kellene.Mivel még fejlődésben vagy,meg amúgy sem szabad abbahagyni a fötkaját.Max csak kevesebbet.

Próbálj nem csokit enni.(Tudom,h milyen nehéz ezt betartani,hiszen én is imádom az édességeket.)A mozgás meg legyen uszoda,mondjuk hétvégénként,amikor nem senyvedsz egész nap a padban.A hátadnak is jót fog tenni.Az úszás nem terheli meg az izületeidet,szalagokat.Próbálj meg teljeskiőrlésű lisztből venni péksütit meg olyan szendvicset vinni otthonról.Aztán tarthatsz akár hetente,kéthetente egy gyümölcsnapot is.

2008. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!

olyan nincs hogy ne legyen 5perc idod hogy egyel,este el keszited a kajadat amit eszem masnap,en is ezt csinalom!

2008. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nos, a te helyzeted elég speciális, a leírtak alapján arra tippelek hogy lány vagy. Szerintem azt kéne csinálnod, hogy.


A káját vidd magaddal a suliban műanyag ételhordóban, amit mikróban is megmelegíthetsz, anno én is ezt csináltam lefizettem a büféscsajt és ott melegíthettem meg a rizses csirkémet. :D


Ha nem edzhetsz komolyabban, akkor aerob edzést ajánlok, gondolom sétálástól még nem fognak elszakadni a szalagjaid. Hogy mi az az aerob edzés, azt az oldalon olvasd el,


Nagyon szépen megoldható így is a fogyás, azaz a testzsír megváltoztatása az izomzathoz képest, mondok is egy páldát, lehet hogy 60 kiló vagy X % testzsírral, elmondásod szerint 53-55 kiló szeretnél lenni, ezesetben, még ha helyesen is tippelnéd meg a testzsírod arányát, ha nem lenne rajtad most egy csepp zsír sem biztosan nem 53 kiló lennél. Arra akarok kilyukadni, hogy a zsírvesztés, nem egyenlő testsúlyvesztéssel, sokan ezért nem tudnak lefogyni.


sok sikert!!!


[link]

2008. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csinalj ejjel feluleseket!
2010. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

csak kalkulálj a súlyoddal és a magasságoddal és rájössz hogy nincs ok az aggodalomra:

Testtömeg indexed: 22.04


Ez alapján súlyod: Ideális


Testtömeg indexed alapján ideális a súlyod. Se hízásra, se fogyásra nincs szükséged. De ha nagyon tenni akarsz valamit mozogj sokat táplálkozz megfelelően/egészségesen.

ha nincs messze a suli járhatsz gyalog/kerékpárral...stb..stb..

2010. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!