Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Létezik az, hogy 15perc...

Létezik az, hogy 15perc szobabicikli (200kcal) kétszer annyi kalóriát éget el mint 45perc ellipszis tréner? (100kcal) Ennyivel jobb a bicikli?

Figyelt kérdés

Van egy ellipszis trénerünk, az az olcsóbb kategória (30e), mér kalóriát megtett távot, pulzust, sebességet, eltelt idöt, de valahogy nincs összehangolva, pl, ha gyorsabban megyek nem égetem gyorsabban a kalóriát... és most kipróbáltam egy szobabiciklit (60e) aminél ezek látszólag tökéletesen reagálnak egymásra, és max erösségen 15perc alatt 200kalóriát égettem, az ellipszis tréneren meg 100kaloria elégetése is majd egy óra hosszába telt...

Ennyivel jobb a bicikli vagy egyik sem mér reálisan?...Az ellipszis keveset a bicikli sokat mér?... Vagy mi?


2011. febr. 14. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Ellipszis trénerem nincs, de az én szobabiciklim is 200 kcal elégetésést mutatja 15 perc alatt. És csak dicsérni tudom, tényleg nagyon jó, és hatékony.
2011. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem biciklim van és tényleg sok kalóriát éget. én is csodálkoztam. :))
2011. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Krisz85 ***** válasza:
100%

Szia!


A kalóra-felhasználás méréséről:


- a kalória mérésére a legjobb ha mellkaspántos pulzusmérő órát veszel, ezek EKG pontossággal mérik a pulzosod, és az elégetett kalóriát is megközelitőleg jól mérik. Jobban, mint a gépeken található mérők. Minél drágább pulzusmérő órát veszel, annál pontosabb ez az érték, a csúcsmodellek figyelembe veszik a testsúlyod, alkatod, a VO2Max értéked és a tengerszint felett magasságot is, így meg aztán abszolút pontos értéket kapsz.

Ha testzsíból akarsz fogyni, akkor légyszi csináld azt, hogy a max pulzusod (220-életkor, vagy a saját mért max pulzusod) és ennek az 50-60, esetenként 60-75% án dolgozz, legalább 1 órát, a zsír főleg az 50-60% között ég jól, vagyis itt használsz fel sok testzsírt, ehhel legalább 40 perc folyamatos bringa kell, sajna hátránya hogy kevés zsírt tudsz elégetni ezért heti 5x-6x mehet nyugodtan, reggel éhgyomorra simán.


ÜDv.

2011. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

45 perc ellipszissel tuti nem annyit égetsz el.

Én amikor voltam edzőteremben, és alacsony fokozaton csináltam 15 percig, akkor is olyan 200 kcal körül volt (ott adtak olyan órát is, szóval biztos pontos..)

2011. febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!

kb egy órát csinálom minden nap az ellipszis trénert, és nem is kifejezetten fogyni akarok, csak nem értem akkor hogy ezek a müszerek most hogy mérnek vagy melyik mér jol, ilyen mellkaspántos dolgot nem hiszem hogy venni fogok, biztos nagyon pontos, csak annyira nem az érdekel hogy mennyit égetek el, hanem hogy lehet e egyáltalán bizni ezekben a müszerekben amiket ráapplikálnak a tornaszerekre... az ellipszis gépem a maga kategóriájában elég gagyinak számit szerintem max erőn csinálom és tényleg 40perc alatt ir 100kalóriát de semmit se vesz figyelembe se a sebességet se a pulzusomat se semmit... csak 2 másodpercenként kb 0,1kcal-t ugrik... nemis értem mit csinál... a bicikli amit kipróbáltam az majdnem max kategóriás volt, az meg figyelembe vett mindentés ugy pörgött a számláló... hobbi szinten csinálom ezeket de a lényeg a lényeg hogy van lépésszámlálóm is az is elég gagyi és az is összevissza mér a max pontosságon is téved és az is kb 10km gyaloglásra irt 500kalóriát... szóval amennyit egész nap mentem és majd leesett a lábam az a biciklin 20 perc alatt megvolt szinte mert ott 300kalória volt és el se fáradtam.. szörnyü...

2011. febr. 14. 15:33
 6/10 Krisz85 ***** válasza:
a legtöbb ilyen gép úgy mér, hogy a kezedet rárakod két érzékelőre és vigig ott is kell tartanod őket, :D namármost ez szinte kivitelezhetetlen ha firssíteni akarsz stb, a másik pedig, hogy a tenyéren keresztül nem lehet pontos adatokat mérni, mivel a tenyér bőrfelülete illetve erezettsége nem teszi ezt lehetővé úgy hogy az pontos legyen, csak a szív környékén való mérés jó, ezért jó a mellkaspántos pulzusmlérő, ami már 5000 ft ért beszerezhető egyébként.
2011. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kolibri71 válasza:

Nekem az elipszis 18-20km/h-val 10 perc alatt 50 kaloriat mutat. NAgyon kevesnek talalom, de mit van mit tenni. A bringa sem volt sokkal jobb, ugy emlekszem, ott 20km/h sebesseggel 30 perc tekeres 60 kaloriat egetett.

Viszont a flabelosra lennek kivancsi, azt mondjak, 10 perc hasznalat 40 perc konditermi edzessel er fel, ehehz kepest 46 kaloriat eget el. Semmi.

2015. ápr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kolibri71 válasza:
2015. ápr. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
54%

Nekem is van szobabiciklim, megállás nélkül tekertem rajta ma 15 percet (hol lassan, hol gyorsabban) de 15 perc alatt 50kcal égetést írt csak ki. :O


175cm/135kg

2015. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Jó régi kérdés, de azért válaszolok én is, hátha... :)

Szóval minden ember másképp éget kalóriát. Ez függ főleg attól, mekkora a zsír-izom arány, milyen intenzitással végzed a mozgást (főleg a pulzus számít, és hogy ne nagyon essen le 100-120 alá), az sem mindegy, hogy mit mozgatsz (szobabicajon csak támaszkodsz és nézed közben a tévét, vagy esetleg közben kisebb súlyokat emelsz, felsőtested is használod, ilyenek), de még a korod meg a nemed sem mindegy, plusz ha mondjuk pajzsmirigy alulműködésed van, akkor az anyagcseréd is lassabb. Egy 17 éves, 60 kilós srác nem fog annyi kalóriát égetni, mint egy 100 kilós 35 éves hölgy, akkor sem, ha mind a ketten 20 percig ötös fokozaton szobabicikliznek, mert nem kell akkora erőt kifejtenie, nem ugyanúgy megy fel a pulzusuk, más a felépítésük, más az egész anatómiájuk, stb.

Az is simán lehet szerintem, hogy valaki egy intenzívebb szobabicajozással több kalóriát éget, mint az elipszissel. Alapvetően én nem bízom a mindenféle gépeknek a saját kis kalkulátorában, jó, ha szakértővel együtt csinálja az ember és megfelelő technikai eszközök is rendelkezésre állnak a méréshez.

A flabélos meg amúgy tök jó arra, hogy kilazítsa az izmaid és segítsen a narancsbőrön, feltéve, hogy rendszeresen csinálja valaki, és mellé iszik elég vizet, meg mozog mást is. De fogyni vele önmagában nem lehet, csak segít abban, hogy tömörebbé váljon az ember.

2022. ápr. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!