Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 155 cm-es magassághoz milyen...

155 cm-es magassághoz milyen súly lenne "elfogadható"?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy egészségügyi okokból nagyon meghíztam az elmúlt 10 évben. Nőni meg nem sikerült. :)

Félek, hogy a teljes felesleget le se tudom adni, és attól is, hogy nagyon lógna a bőröm mindenhol.

Mennyi túlsúly lenne még "elviselhető" ezzel a magassággal, hogy ne legyek "disznó", csak dundi, molett, kövérkés, telt, ect., amivel már ki lehet menni az utcára, nem totál égő mellé ülni a buszon, meg ilyenek.

Ami csinos, hozzám illő, alakot leplező ruhákkal már elmenne?

(Meg nem mellesleg tartani is lehet évekig.)

Azzal tisztában vagyok, hogy az ideális súlyomat (kalkulátorok alapján 49 kg) soha nem fogom elérni. :(


2011. febr. 18. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kérlek, ahhoz hogy segíthessünk, tudnunk kellene a jelenlegi súlyodat. kor?? stb.

mitől híztál el?

2011. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

30N, hormonproblémák miatt híztam, és ezek miatt most se könnyű fogyni.

A jelenlegi súlyom "titok", maradjunk annyiban, hogy rengeteg. :((

2011. febr. 18. 11:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt titkolóznod. Fölösleges, senki sem ismer. 155 cm embernek olyan 50-51 kg körül van, ha 49 kiló a fölösleges, akkor 100 kiló körül járhatsz.

Amit én tudok mondani, hogy ilyen súlynál évekbe kell számolni, hogy lefogsz. Tűzd ki egy célt, és akkor sikerülthet.

2011. febr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

60 körül. Afelett már tényleg sok. Szeretnél fogyni? Ha akarod segíthetek. (Bár leginkább a doki tudna.) Én fél év alatt adtam le 20 kilót.

16/L

2011. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. ilyen magasságú vagyok, mint Te. Az, hog kinek mi a "rengeteg", az elég változó. Én 96 kg-osan kezdtem el fogyókúrázni, és egy fél év alatt fogytam le 74-re. Nem csak az étkezésemet változtattam meg, hanem szobabiciklizek azóta is. A bőröm nem nyúlt ki. Persze, még most is kövér (vagyis inkább: molett, dundi, telt, stb.) vagyok, de nem bámulnak meg az utcán, és amikor egy ilyen városi rendezvényen voltam, ahol ingyenes szűrővizsgálatokat végeznek, az orvos is meglepődött, mert a kiszámolt BMI indexem ugye még igy is nagyon magas, de ő mondta, hogy nem egáltalán látszik rajtam közel sem annyi súlyfelesleg, mint amit az index mutat. És a kolleganőim sem nagyon hiszik el, hogy még mindig 70 kg felett vagyok. Egyszerűen mostmár emberi formám van. És ennek már 4 éve. Fogyni sajnos nem tudok már tovább, de ezt a súlyt nagyjából tudom tartani azóta is.
2011. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ne legyek "disznó", csak dundi, molett, kövérkés, telt, ect., amivel már ki lehet menni az utcára, nem totál égő mellé ülni a buszon, meg ilyenek. " Akkor mondjuk, hogy 70 kg igencsak molett, de nem az a kategória, amit megbámulnak az utcán (ha homokóra testalkatod van, esetleg körte, könnyebb a dolgod, ha alma, akkor nehezebb.)

Ami mondjuk úgy tényleg ideális, átlagos súly neked, 50-55kg körül.

De tényleg leírhatnád, mennyi vagy, hogy legyen egy kiindulópontunk, nem tudja meg senki.

2011. febr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, Eva Longoria 155 cm és 47 kg, de ő tényleg nagyon-nagyon vékony, melle nincs. Azért írtam pont őt, mert ő kb. veled egykorú. De Shakira is 155 cm körül van, ő már 35 elmúlt. Tehát ha mondjuk 55 kg küröl lennél, szerintem még akkor is karcsúnak mondhatnád magad. Én 158 cm vagyok és 48 kg, a második babám születése után hónapokig még 58 kg-t nyomtam, nekem nagyon soknak tűnt, de most, hogy így utólag visszanézem a fotóimat, hát az átlaghoz képest nem voltam kövér akkor sem, pedig én nagyon vékonycsontú vagyok. Barátnőm is 158 cm magas és 68 kg, de egyáltalán nem néz ki annyinak (én max 58-nak néztem), nagyon vékony a dereka, széles, szép nőies csípője van, a kézfeje, alkarja is vékony. Szóval relatív, hogy mennyi az "elfogadható", de 60 kg-san biztosan csini lennél, M-es méretű ruhákat hordhatnál (ami azért nem nagy) és bőven variálhatnád a ruhadarabokat.
2011. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
158 centi vagyok és 48 kiló, 30 éves. nem mondanak vékonynak, átlagos vagyok. voltam 55-56 kiló is akkor duci voltam. szerintem az ideális súlyod 50-55 kiló között lenne, és akkor még nem vagy vékony, de kövér sem.
2011. febr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55 kg
2011. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

170 centi és 138 kilós férfi vagyok. Több sikertelen fogyókúra után.

Jelenleg nagyon lassan, de biztosan fogyok. 5 hónap alatt 11 kilót adtam le. A kutya se látja rajtam a változást.

Nem biztos, hogy igazam van, de azt javaslom, kövesd a példámat! Lassú, kitartó fogyás. Havonta maximum 2,5 kiló, de inkább csak 2 kiló. Nekem a 75 kiló a célom, de 90 körül szerintem már kezdem magam jól érezni. Feltéve, hogy bírom addig. Nem tudom, hogy neked mennyi lene az ideális, illetve hol kezdődik az elfogadható, de azt komolyan hiszem, hogy csak lassan érdemes. És próbálj hozzászokni, hogy életed végéig fogyóznod kell! Én is igyekszem kialakítani egy olyan életmódot, ami nem okoz szenvedést, mégis lassan fogyok tőle. Ha sikerül elérnem a kitűzött célomat, akkor jöhet egy kis lazítás, de a lassan kialakuló szokásaimat nem fogom megváltoztatni. Kitartás! Remélem sikerülni fog neked.

Ha úgy érzed, hogy ketten könnyebb, akkor keress meg privátban... de ha nem, azt maximálisan megértem.

2011. febr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!