Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 30 kiló mínusz, de hogyan?

30 kiló mínusz, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukámról van szó.A napokban megkérte,hogy segítsek neki,miképpen tudna lefogyni 20-30 kilót.

Anyukám jelenleg 90 kiló,és 60 kiló szeretne lenni..Mindig olyan 60-70 kiló jó alakú nő volt,de nemrég műtötték méhrákkal,és nagyon erősen küzdött,hogy teljesen meggyógyuljon..Anyukám nemrég mosolyogva mondta,hogy gyógyultnak tekinthető,így most újra a régi szeretne lenni..Én meg nagyon szeretnék segíteni,de nem tudom,hogy kezdjek hozzá..

Tudnátok egy kis segítséget adni,hogy tudjunk anyukámnak segíteni?


2011. febr. 18. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem forduljatok dietetikustól. Valószínűleg a gyógyszerek is hozzájárultak a hízásához, akkor pedig nem olyan egyszerű, hogy "lekoplalom és kész". Nem tudom, szed-e még valamit.

Ha kivették a méhét, petefészkét, hormonális változások is vannak, ami sajnos hízást okoz (a keresztanyám is ettől hízott meg, nem is tudott többé lefogyni).

Ráadásul nagyon kell vigyáznotok, hogy ne járuljatok hozzá a betegség kiújulásához. Mondják, hogy a sok szénhidrát veszélyes (nem tudom, mennyire igaz, de ha egy kicsi igazság van benne, már nem csinálhatja pl. a 90 napost, amiben 4 napból 3-on szénhidrát van), sokan javasolják a kevés húst, és mindenki azt mondja, hogy sok zöldség, gyümölcs (a csírák pl. fontosak).

Szerintem forduljatok olyanhoz, aki TÉNYLEG ért hozzá, ne amatőrök játsszanak anyukád egészségével.

2011. febr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dietetikustól=dietetikushoz
2011. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el mozogni, emellett életmódot kell váltania. Csökkentett CH bevitel, stb...
2011. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is örülök, hogy anyukád jól van. Másodszor viszont nem értem az embereket. A komoly betegségéből sem te gyógyítottad ki, hanem szakemberhez fordult, nem értem miért gondolja azt, hogy te értesz a táplálkozáshoz. Az a gond ezzel táplálkozástudománnyal, hogy bár valóban TUDOMÁNY, a sok idióta női magazinnak köszönhetően, mindenki azt hiszi aki elolvasott már egy dilettáns cikket, hogy ért a táplálkozáshoz... legtöbbjük utána még okoskodva közzé is teszi a marhaságait, így aztán azt is lesz aki elolvassa... ördögi kör :)


Dietetikus kell ide, főleg azért, mert egy komoly dolgon van túl. Persze sok mozgás, alacsony szénhidrát bevitel, magasabb fehérje stb.

2011. febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért hozzám fordult anyu,mert 17 évesen én állandóan fogyózom,és a barátnőim gondolatai is csak ekörül forog..dielektikust meg nem tudunk megfizetni,mert elég sok pénz elment a betegségére,és itt elég sokat elkérnek..

De köszi a válaszokat..majd még utána érdeklődök máshol is,hogy anyunak jó is legyen..

2011. febr. 18. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy állandóan fogyózol, tökéletesen igazolja azon állításomat, hogy nem értesz hozzá :) A kúra szerűen végzett fogyási kísérletek, kvázi FOGYÓKÚRÁK tökéletesen értelmetlenek, és egészségtelenek. Édesanyádnak pedig hatványozottan ártani fognak. A tökéletes egészség és kinézet titka a tökéletes táplálkozás egy életen át. Ez életforma, ezt nem lehet kúraszerűen csinálni. Vagyis lehet, csak mindig több fog visszajönni, mint ami lement. A szervezetünk ilyen... ha sokkolják, akkor védekezik. Ha egy dilettáns kúrával kiéheztetik, vagy sanyargatják, akkor amint tud elraktároz annyi zsírt, amennyit csak tud!!! Azok az emberek akik izmos, egészséges és alacsony testzsírtartalommal bíró testtel rendelkeznek, nos ők sosem koplalnak!!! soha. Sőt...

Én úgy gondolom, hogy egyszer megtanulni ezt az egészet jobb, mint egy életen át jojózni a súlyunkkal. Egészségtelen is, és ostobaság is.

2011. febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!