Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha stagnál a...

Mit csináljak, ha stagnál a fogyás? És mi az oka? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, 19 éves lány vagyok 10-15 kiló súlyfelesleggel, több mint 1 hónapja kezdtem el fogyókúrázni. Eleinte nem is fogyókúrának indult, csak történt velem valami, amitől elment az étvágyam, két hétig alig tudtam enni(kb. 500 kcal/nap), le is ment 2-3 kiló, aztán ennek hatására elhatároztam, hogy visszatérek a régi szénhidrátmentes(értsd: nincs cukor, nincs tészta, nincs krumpli, nincs csoki, nincs vízen kívül semmilyen üdítő és egyáltalán bármi, amiben fehér liszt van), ez egyszer már nagyon jól bevált. Mikor átálltam erre, fogytam is egy hét alatt további 3 kilót. A szervezetem mostanra már nagyon jól beállt erre a táplálkozásra, élvezem, hogy sosem vagyok "tele", már nem kívánom a cukros és zsíros dolgokat, több energiám van, napi 800 kcal körül eszem és nem is kívánok többet, nem éhezem. Viszont amióta két hete elkezdtem mozogni(napi egy óra alakformáló aerobic a konditeremben), megállt a súlyom és egy dekát sem mozdult lefelé, sőt fél kiló vissza is jött. Mi lehet ennek az oka?(mióta tornázom, van, hogy 100-200 kcal-val többet eszem de 1000 kcal fölé sosem megyek, vizet pedig iszom min. 2 litert naponta)
2011. febr. 18. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Azért állt meg a fogyás, mert a szervezeted ragaszkodik a zsírraktárakhoz, mivel baromi kevés kalóriát viszel be. Az anyagcseréd lelassult. Fogadok, hogy nagyvécézni nem mész minden nap. Amit csinálsz az egyébként jó lenne (semmi liszt, semmi cukor) de többet kéne enned, és legalább napi 5-6 kis étkezés kéne 2-3 óránként.
2011. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!