Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit jelent az intervallumos...

Mit jelent az intervallumos futás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
azt jelenti,hogy futás közben váltogatod az intenzitást. pl futsz 3 percig max sebességgel,magas pulzussal, aztán amig vissza nem áll a pulzusod addig normál tempóban futsz (kb.10perc) aztán kezded újra a magas intenzitást és utána megint lassítasz (de nem állsz meg) ! jó dolog, zsírégető, állóképsség fejlesztő :)
2011. márc. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vadmeggy ***** válasza:
100%
Sokkal intenzivabb és megterhelőbb ez az edzés, így kalóriaégetés szempontjából is jobb meg az állóképességed is jobb lesz. Én ugyanezt csinálom futópadon:), csak kicsit hülyének néznek amikor felnyomom maxra és sprintelek mint egy hülye 2 percig :D
2011. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért a 3 perc sprint kezdésnek kicsit durva :D én 1 perc gyors, 3 perc lassúval dolgozom (a gyors sem sprint... csak gyors), és ezt ismétlem 20-30 percig.

és a legfőbb érdeme abban van, hogy

1. míg a sima kocogás edzés alatt eléget egy kevés kcalt, addig az intervallumozás miatt a felpezsdül az anyagcseréd, ezzel párhuzamosan a szervezeted a köv. 24 órában sokkal több kcalt éget, mint alapállapotban :)

2. a sima kocogáshoz a test hamar hozzászokik, így ugyanannyi kcal elégetéséhez egyre többet kell dolgoznod, ezzel szemben az intervallhoz az éles váltások miatt nem nagyon fog hozzászokni a szervezet (mindig sokként éli meg, vagyis mindig hatásos lesz:)

3. az 1. hatás miatt elég 2naponta csinálni

4. megoszlanak a vélemények, hogy a "zsírégetés" tényleg az x. percben indul-e be, de akárhogy is, ha mondjuk kocogsz 40 percet, azzal nem annyira sok kcalt égetsz el, az intervallból viszont 2naponta 20-30 perc is elég, hogy utána egy napig pörögjön az anyagcseréd :)

5. a váltások miatt nem monoton és unalmas


én nagyon tudom ajánlani, 2 hónapja csinálom, és már 7 kg-tól megszabadultam :) persze mellé fontos a megfelelő étrend is, önmagában max. súlytartásra elég

2011. márc. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Estére ki is próbálom. Nem vagyok kezdő, eddig bicajoztam, most fogok futásra váltani, én is 7hét alatt 7kilótól szabadultam meg! :D
2011. márc. 3. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!