Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzek, kevesebbet eszek,...

Edzek, kevesebbet eszek, mégis stagnál a súlyom. Miért?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hete heti 8 órányi edzésem van, négykézláb jövök ki, annyira meghajtanak. A kajára is jobban odafigyelek, édességek kizárva, kb. 2000 kcal-t eszem, este edzés után fehérjét, vagy nem edzésnapon gyümölcsöt.

Egy dekát nem mozdult a súlyom azóta semelyik irányba.


2011. márc. 10. 13:26
1 2
 1/19 Bányai Károly ***** válasza:
62%
Az izom sokkal nehezebb, mint a zsír. Ha rendesen eszel, és edzel, akkor zsírt veszítesz, izmot szedsz fel. Így még az is elképzelhető, hogy nő a súlyod. Ne a súlyt nézd! A testképed gondolom javult.
2011. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
türelem! a jó fogyás (ami hosszútávon is megmarad) pont úgy megy mint a hízás..ciklusokban... én is mikor fogyóztam egy dietetikus (bagy hogy nevezik) csinált nekem kalóriára beállított étrendet, stb, pont azokon súlyokon álltam meg mint hízáskor... évekig voltam 83 .... aztán 88-90 utána felhíztam 105-re...aztán jött a fogyókúra 110 stb... és fogyózás pont így ment... 6-8 hétig semmi nem ment le...azán lement 5 kiló 1-2 hét alatt...azán megint 2 hónapig állt...aztán lement 7 ... stb. így fogytam 25 kilót kb 1 év alatt ... azóta visszaszedtem mert abbahagytam, de a visszaszedés is pont így ment... voltak állomások ... :)
2011. márc. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Én is az izomra gondoltam, valamennyit biztos szedtem fel, de inkább kardio jellegű mozgásokat végzünk, kevesebb az erősítés. Súlyt nem használunk, csak a saját súlyunkat (fekvőtmasz, felülés, stb), mivel küzdősport.

De kétlem, hogy értékelhető mennyiségű izom feljött volna rám.

Illetve a nadrágomon is érzem, hogy a térfogatom megmaradt.

Ami még érdekesebb, a derekamon nekem eloszlik a zsír, onnan szoktam leggyorsabban fogyni, de onnan se megy le. Érzem, hogy alatta már kőkemény a hasizmom, de a zsírréteg megmaradt.


Nem szeretnék sokat fogyni, sőt, orvosilag teljesen normál alkatú vagyok, de az a 3-4 kg nem akar megmozdulni :(

Később várható, hogy hirtelen, látszólag ok nélkül lemegy?

2011. márc. 10. 13:44
 4/19 anonim ***** válasza:
illetve nem "abbahagytam" hanem visszaálltam az összevissza étkezésre, összevissza kajákat... a rendes (napi 6, reggeli-tízórai-ebéd-uzsonna-vacsora-nemtommminek hivni a 6.-at legyen vacsora2 kisebb) étkezés helyett, persze nem voltak nagy adagok, kivétel a reggeli és ebédet, az aránylag tűrhető volt... és idegesítő volt (pár hét után mikor már megszoktam az étrendet), hogy muszáj volt megenni a 10órait..vacsora2-t akkor is ha már nem kívántam ... ezek a kisebb étkezések ilyesmik voltak csak hogy 1 alma 4 keksszel, vagy 1 kockasajt egy fél zsömlével... 1 joghurt egy kis ..nemtom a nevét annak a rágcsának... na ilyen puffasztott ..valami gabona vacak ..:D na a lényeg, hogy ne add fel, így fog menni , most vagy pl 92 kilo... egyszercsak lemegy rolad majd 4 kiló... aztán 88on fogsz megin állni 2 hónapig 4 hónapig ..kitudja..aztán hirtelen megin lemegy 6 kiló vagy 8 kiló.... ha visszaemlékszel hány kilókon álltál előtte.. pont azokra fog visszamenni kb. a súlyod és ott stagnál 1 darabig
2011. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni, hogy nem a mérleg által mutatott súly a legfontosabb, a tükör és a centi lenne a lényeg - ha izomban többet szednék fel, mint amennyi zsírban lemegy, akkor nem baj, ha többet mutat a mérleg.

De valamerre mozdulnia kellene. Digitális mérlegem van, így tizedesig mutatja a súlyt és tizedesre se változik - mindig reggel mérem magam, amikor már minden "kiment", de még nem ettem, nem ittam.

2011. márc. 10. 13:49
 6/19 anonim ***** válasza:
ja (ismét az előző hozzászóló) ha régóta rajtad van a plusz 3-4 kiló akkor valószínű többet kell várnod aztán hirtelen fog lemenni lehet hogy 1 hét alatt
2011. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
51,9 kg vagyok és ebből 3-4 kg a zsír. (Nő vagyok) Ettől szeretnék már nagyon szabadulni, azt hittem 4-6 hét alatt vígan lemegy :(
2011. márc. 10. 13:50
 8/19 anonim ***** válasza:
de abban igaza van a másik hozzászólónak, hogy az izom nehezebb, szóval csalóka lehet..viszont szerintem a fogyás gyorsabban (ill. könyebben) elérhető, mint a kockahas.. mert ahhoz elég a megfelelő étrend és "könnyű" mozgás pl. sétálés, kocogás, csak ott is az a lényeg hogy hosszú legyen (20perc torna/kocogás) nem elég..nem a kilóméter hanem az idő számít inkább, kb 20 perc után van fogyasztó hatása mert addig csak a cukrokat használja el a szervezet, utána "nyúl" a zsírhoz..nekem 40-50 percet javasoltak, akkor is ha csak kocogok vagy "gyorsabban" sétálok....
2011. márc. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
lemeehet 3-4 hét alatt is (koplalós, meg kemény fogyó) de a gyors fogyás nem lesz tartós... jobb a türelem... sőt a legjobb ha fogyás után is folytatod a sportolást és jó étrendet ugye.... ha nem is muszáj napi szinten de "megelőző" hatása is van nyílván ... satöbbi:D
2011. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

1: Zsírégetés és izomnövekedés egyszerre nincs.

2: Ha vacsorára gyümölcsöt eszel, akkor ne csodálkozz hogy nem fogysz. És nem írtál a többi étkezésedről, mert ha kenyeret, kekszet, meg mindenféle szart eszel napközben, akkor megintcsak ne csodálkozz.

3: A kardio edzés nem zsírégető edzés, hanem az állóképességet javítja. A zsírégetéshez alacsonyabb intenzitású aerob edzés kell.

2011. márc. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!