Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elmagyarázná valaki, hogy is...

Elmagyarázná valaki, hogy is van ez (kcal-mozgás)?

Figyelt kérdés

Sose értettem ezt. Szóval, azt mondják hogy csak 20 percen túli (vagy valahol 30, 40 jelen esetben mindegy) mozgásnál indul be a zsírégetés. Oké, de addig is energiát használ fel a szervezet, nem? Vagy ne mondja nekem senki, hogy megcsinálni mondjuk 200 felülést vagy futni 5 percig nem kerül energiába...

És az energiát a táplálékból nyerjük, ennek a mérőszáma a (kilo)kalória vagy kiloJoule. Tehát, ha én tegyük fel, hogy 5 percet lépcsőzök, biztos elhasználok valamennyi energiát, kalóriát (lehet hogy keveset, de valamennyit igen). Elhasználódik valamennyi a bevitt kalóriákból, már nem a hájamat fogja növelni. Vagyis olyan mintha annyival kevesebbet ettem volna. És ha kevesebbet eszel, fogysz.

Nos, nem leoltogatást akarok, hogy ez így nem jó, sejtem is (túl egyszerű lenne :D), de nem értem mi a rossz a gondolatmenetben. Ha valaki lenne szíves és elmagyarázná (nem bevésni szeretném az agyamba, hogy igenis fél óra mozgás kell, hanem megérteni), annak nagyon örülnék. :)


2011. márc. 15. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
a dolog lényege abban áll, hogy vagy egy ún. glikogénraktárad, ami gyorsan mozgosítható energiaforrás. tehát ha elkezdesz kocogni, akkor a szervezet ehhez a raktárhoz nyúl (amit leginkább ch-val lehet feltölteni), és nem a zsírhoz, mert számára ez energiatakarékosabb. ha a glikogénraktár kiürül, akkor kezdi el bontani a zsírt, de azt is csak nagyon lassan. ezért szokták javasolni, hogy legalább 40 percig fuss, mert addig a tested a glikogénraktárát éli fel. a többi részét valakinek kifejtettem már bővebben, ide csak linkelem: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__16.. (a 2. válaszoló voltam)
2011. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a ch ilyenkor az energiaforrás, nem a kcal?
2011. márc. 15. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
kalória az egy energiamennyiség. ha elégeted a cukrot, akkor energiát kapsz, mint ahogy akkor is, ha a zsírt égeted el. tehát a szervezet mindig energiát nyer, csak neki könnyebb cukorból nyernie. ha emlékszel kémiaóráról, a cukor egy 6 szénatomos molekula, viszonylag egyszerű szerkezettel. a zsírok (lipidek) pedig nagy szénatomszámú zsírsavak észterei, vagyis bazi molekulák. persze, hogy a szervezet a kisebbet fogja bontani.
2011. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. Bááár van egy olyan része is a dolognak, hogy 25-30 perc ugye amíg a szervezeted felemészti a vérben lévő cukrot. De ha csak ennyit mozogtál, már az is jó, mivel ha ezután nem eszel(max SZÍNTISZTA fehérjét szénhidrát nélkül), akkor a szervezeted szintén az elraktározott tápanyagból fogja "feltölteni" a glikogénraktárad. Vagy valami ilyesmi:) Ennek ellenére én csak akkor vagyok elégedett magammal, ha legalább 60 percig csinálom a dolgokatxD Bár az elején nehéz volt nagyon, de már hozzászoktam:)
2011. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már világos.
2011. márc. 16. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!