Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha az alapanyagcserém 2173...

Ha az alapanyagcserém 2173 kcal, akkor mennyi a napi kcal felhasználásom átlagos mozgás esetén?

Figyelt kérdés

[link]

Itt számoltam ki, és itt azt írják, hogy szorozzam meg 2.2-vel. De a 4780 kcal kicsit soknak tűnik... az orvosi lexikonon 3353 kcal átlagos mozgással. Akkor most melyiknek higgyek?


Még egy kérdés: valahol azt olvastam, hogy az alapanyagcserénknél nem szabad kevesebbet enni, mert akkor lelassul az anyagcserénk, és izomból fogunk fogyni, stb. stb....

Akkor ezek szerint nekem az lenne a legjobb, ha 2200 kcal-t ennék?

Egyébként csak 10 kg feleslegem van.


2011. márc. 24. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
2011. márc. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisz85 ***** válasza:

pontosan, az alapanyagcseréd az az érték, ami a szervezetednek kell ahhoz, hogy ne tároljon zsírt, tartsa a tömegét, és ne bontsa az izomzatot és használja azt energiaként, tehát ha beviszed a BMR-t basic metabolic rate, akkor gond nem lehet és a napi mozgás már negatív kalóriaértékként fog "könyvelődni" a nap végén, arra ügyelj ha nagyon sokat mozogsz, akkor egyél kicsit többet, 500-1000 kcal / nap ha elhasználsz edzéssel a BMR elfogyasztása mellett akkor az már jó, de a BMR 2200 kcal nak 60 % legyen ch, 20 % vagy 25 fehérje a többi zsír (1g ch és fehérje = 4 kcal, 1 g zsír 9 kcal, ebből már tudsz számolni, az ételeket pedig grammra mérni kell, másképp ez nem megy, honnan tudnád, hogy mennyit ettél pontosan, és mit vittél be?! ha nem edzel akkor a BMR-t vidd be és akkor jó, ne csináld azt, hogy a BMR -500 kcal, tehát 1700 kcal-t eszel, de a bmr-t a mindenkori súlyodhoz kell igazítani, ahogy fogysz, az is változik, én a heti legalacsonyabb súlyomat veszem alapul és azzal számolom a rá következő hét BMR értékét. (de csak akkor ha úgy ettem, ahogy kell, nem hagytam ki edzést, és étkezést sem)


üdv

2011. márc. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!