Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ilyen Zöldség-gyümölcs diéta...

Ilyen Zöldség-gyümölcs diéta jó lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

6 kg-ot szeretnék fogyni, ebből 4-et jó lenne áprilisban leadni, ezért a következő étrendet találtam ki:

Reggelire 30-40 gr zabpehely 1 natúr joghurttal/diétás Jogobellával (hogy az epém is kiürüljön és a zsírban oldódó vitaminok is jól érezzék magukat), fahéjjal

ezek után pedig csak zöldség és gyümölcs (leginkább alma) egész nap, persze nem agyatlanul, hiszen amúgy sem vagyok olyan nagy evő...csak hát a cukros finomságokból volt sok szeptember óta:S Ja és amúgy vega vagyok, szóval nálam a fehérjediéták szóba sem jöhetnek.

És persze a mozgás: napi 1 óra biciklizés+ amikor csak lehet, séta.

Szerintetek ettől le fog menni májusra a 4 kg? (Vagy esetleg mind a 6?...bár az talán túl szép lenne:)


2011. ápr. 1. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Oke, hogy vega vagy, de ha nem eszel feherjet, akkor szerinted az izmaiddal mi lesz? (Es ebbe a szivizom is beletartozik am!) Nem tudom melyik tipusu vega vagy,de ha eszel halat/tejtermeket/tojast akkor azt semmikepp se hagyd el, mert jo kis hianybetegsegek alakulhatnak ki. Plusz ha almat eszel foleg, lehet, hogy olyan savas lesz a gyomrod egy ido utan, hogy mar az alma gondolatatol is a torkodig szalad a gyomorsav. Az egyoldalu taplalkozas sosem vezet jora! Lehet, hogy a merleg nyelve kevesebbet mutat majd, de annak a java resze a viz es izomcsokkenes miatt lesz.
2011. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hosszútávon kicsit drasztikus. lefogysz ettől az biztos, de ha utána elkezdesz rendesen enni visszajön. inkább életmódot válts, és itt arra gondolok, h iktasd ki az édességeket, ne nasizz, ne edd túl magad, mozogj rendszeresen és tarts tisztító kúrákat, méregteleníts. hetí rendszerességgel tarts, gyümölcs napot, rizs napot stb.
2011. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elozo vagyok. Latogass el ide, es tolsd ki adataidnak megfeleloen, hogy heti 0.5-1 kg fogyas legyen:

[link]

Nezd meg, hogy mennyi szenhidrat es feherje bevitel szukseges, es latogass el egy vega honlapra, ahol leirjak, hogy tipusodnak megfeleloen mit eszel, es hogy az mennyibol mit tartalmaz. Ezek alapjan mar osszetudod allitani ugy a kajadat, hogy az kello mennyisegu szenhidratot es feherjet tartalmazzon.

2011. ápr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Én is vega vagyok, de fehérjét azért enned kéne, drága.
2011. ápr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

gondolom csak húst nem eszel mivel reggel joghurtot eszel

reggelid okés

tízóraira és uzsonnára tökéletesen választás az alma

ebéd: zöldség az jó, de lehet különféle módon is akármilyen főzeléknek és joghurttal behabarod pl spenót, káposzta, tök és hozzá zöldségfasírt, gombapörkölt, lencse, borsó, bab főzelék, leves, tofufasírt, saláta hozzá magvak

vacsora túró, joghurt zöldséggel vagy gyümölccsel megint jó lenne

2011. ápr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A reggeli oké, a gyümölcs jó tízóraira, uzsonnára, esetleg vacsira.Bár én a vacsorát elhagynám, vagy nagyon szerényre fognám. Pl. nyers sárgarépa 1-2 kis db, vagy fél nyers karalábé, esetleg 2 dl író vagy kaukázusi kefír.

Ebédre mindenképp főtt ételt javasolnék. Pl. vegyes zöldségleves, könnyű habart zöldséglevesek (kefírrel), második félének pl. párolt zöldség cukkinifasírttal. Zöldségfasírtot mindig sütően sütőpapíron nulla olajon süss!!Ezen rengeteg kalóriát lehet megspórolni. Én nem vagyok vega, párolt halat, lecsós csirkemellet is eszem, és sok zöldséget...Szerintem a hajában sült krumpli is jó, persze nem vajjal. A teljes kiőrlésű lisztet használhatod diétás rántáshoz (olaj nélkül pirítva), s persze teljes kiőrlésű kenyér is fogyasztható kis mértékben. Nagyon hasznos a barna rizs. Reggelire is ehető gyümölcsel, kevés mézzel. Ha már unom a zabpelyhet, akkor kölest főzök vagy hajdinát, olykor puliszkát, ezt sovány túróval fogyasztom. Sok sikert!

2011. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs: sütőben, csak kimaradt a "b".
2011. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


ez jónak tűnik

2011. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!